Új hozzászólás Aktív témák

  • harry

    veterán

    Sziasztok!

    Memoria hibaval kapcsolatban kerdeznek.
    Volt 2*4GB Kingston HyperX DDR3 1600MHz ramom, amihez kesobb vettem meg 2 ugyanilyet - igy most 4*4GB van. Mint kiderult nem teljesen, mas a part number:
    - 9905403-431.A00LF, ez XMP v1.2
    - KHX1600C9D3/4GX, ez XMP v1.3
    Bar az XMP verzioszam mas, a profil ugyanaz, 9.0-9-9-27 @ 1.65V, 1600MHz
    CPU-Z szerint dual channel, 16GB, XMP megy, ez elvileg okes.

    OS: Win10 64bit
    Proci: Core i5 4570
    Alaplap: Asrock B85 Pro4 link
    A QVL-ben egy KHX1600C9D3/4G-et talaltam (a vegen 'X' nelkul). Mondjuk nem Kingston, hanem 'Hynix' alatt. Illetve van KHX1600C9D3K2/8GX is, ami ha minden igaz csak annyi, hogy 'KHX1600C9D3' bol 2db-os kit sum 8GB. Szerintem ezzel nem kene gond legyen.

    A problema:
    Ha pl. jatekoknal ~7GB fole (teljes rendszer memoriahasznalat) megy a memoriaigeny, egyszeruen elfogy a memoria (holott a committed sem lepi at a max keretet, van meg 'free' keret). Ezt tapasztaltam tobb jateknal is. Ha lapozofajlnak par GB-al nagyobbat allitok be, akkor inkabb oda ir, mintsem fizikai memoriaba...

    Raneztem memtest86-al es valoban dob memoriahibat, jellemzoen Test8, CPU2 -re (marmint a 3. magra, mar ha ez szamit).
    Probaltam XMP helyett default JEDEC 1333MHz-et 1.5V-on, nem igazan volt kulonbseg.

    Mit lehetne ezzel kezdeni?
    - Dobjam ki es vegyek 2*8at? Ezt meghagynam utolsonak...
    - Erdemes keresgelni, hatha csak 1 modul a hibas, es anelkul jo lenne? 12GB meg eleg lenne (8GB nem), es a DC nelkul is meglennek, ha cserebe stabilan menne. Csak hat mire megtalalom melyikkel van gond, melyik slotban...
    - Windows BCD-bel meg lehetne jelolni a hibas memoriateruletet? link link2
    - Lehet siman melegedesi gond? A CPU huto venti a lapra meroleges, hatra fuj, nem az alaplapra (de szembol van befujas). De ra tudok tenni egyet probakepp.
    - Lehet nem is ram modul gond, hanem az alaplapi vezerlovel van baj? Legfrissebb BIOS van fent de az is 5 eves (bar van elerheto frissebb beta bios, 'Update CPU Microcode').
    - Egyeb tipp?

    [ Szerkesztve ]

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

Új hozzászólás Aktív témák