Új hozzászólás Aktív témák

  • tiptop

    csendes tag

    Sziasztok,

    Nálam okosabbaktól szeretném megtudni, így új alkatrészek vásárlása előtt, h mi miért és mi mit jelent.
    Szóval, beruháznék egy Asus P5N-E SLI alaplapba
    egy C2D E6600 -as prociba
    és terveim szerint 2 db GEIL Value (2x1024MB) DDR2 RAM Dual Channel Kit PC6400 800MHz CL 5-5-5-15 -ös ramba.

    Namármost, lehet, h keverem a dolgokat, de leírom. A proci FSB-je 1066Mhz, az alaplapon is van 1066Mhz-es FSB, de sajnos a memória csak 800Mhz!!

    Kérdésem alapvetően, h ez egyáltalán így működik-e? Érdemes-e vásárolnom ilyen Mhz dolgozó alaplapot valamint processzort vagy a memória miatt jobban járnék ha csak olyan alkatrészeket vásárolnék ár/érték szempontjából amik szintén 800Mhz teljesítményűek. Gondolom az ideális megoldás az 1066Mhz memória lenne, de pillanatnyilag ár érzékeny vagyok.
    Szóval ha tudnátok felvilágosítani, h mi előnyőm vagy hátrányom származhat a fenti alkatrészek összehozásából.
    Vagy vki esetleg tud vmi olcsobb, jobb párosítást.

    A 4GB memoria azért kell terveim szerint, mert szeretnék videót vágni és azt olvastam, h azok a szerkesztő progig meg a vista is szeretik a memóriát. A mem forumban meg azt, h minél egyformábbak annál kevesebb a gond velük, gondoltam, akkor inkább most költök amig ilyen jó áruk van.
    :)

    Üdv.


    , amiről azt írja a szakirodalom, h

Új hozzászólás Aktív témák