Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shabbarulez

    őstag

    válasz gV #98 üzenetére

    Elméletileg nem azon fog készülni, az még 45nm-es lesz és igen nagy méretű chip, így aztán az órajele sem lesz túl magas, mert a TDP keret gátat fog szabni neki. Nem mintha 45nm-es AMD prociknak ne kellene ugyanezekkel szembesülnie.

    Szerintem Intel nagy hibája hogy Xeon MP fonton továbbra is 1 év lemaradásban akar maradni, ahogy eddig is. Ugye a Xeon MP-k most is 65nm-en vannak miközben a Xeon DP-k már 45nm-esek. Év végéig a Xeon MP 45nm-esedni fog 6 maggal a Dunnington által, viszont még régi Core2 architektúrával, miközben a Xeon DP-k már Nehalem alapra váltanak. A Xeon MP vonal csak jővő év végén fog 45nm-es 8 magos Nehalem alapra váltani, miközben a Xeon DP vonal már 32nm-re lép 6 maggal.

    Én azt vártam volna az Inteltől hogy a Nehalem prociknál elkezdik csökkenteni az 1 év lemaradást a Xeon MP és DP termékvonal és két-három lépésben közös időpontra hozzák a megjelenési dátumokat, ahogy AMD ezt már hosszú ideje teszi. Az MP vonal egyik nagy hátránya ez az egy évnyi elmaradás és amíg ezt nem csökkentik, addig AMD ezt kihasználva mindig egy kis előnyben lesz. Valami hasonló stratégiai elhatározás kellene, mint amit Itaniumnál megléptek, ott 2 év elmaradás volt ezért ezt úgy orvosolják hogy átugrolják ott a 45nm-es gyártástechnológiát. MP fonton nincs ekkora elmaradás, de az egy év is sok. Mondjuk két mentekben le kellene csökkenteni nullára. Én már a Nehalem Xeon MP-nél ezt vártam volna kezdjék el ezt a felzárkózást, rövidítsék a MP,DP termékvonal közötti difit, hogy mondjuk a Sandy Bridge eljöveteléig teljesen eltűnjön. De egyelőre úgy néz ki Intel egyáltalán nem törekszik erre, ami szerintem hibás stratégia.

Új hozzászólás Aktív témák