Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ladybug

    őstag

    válasz Obolony #6330 üzenetére

    Bár én nem vagyok szaki, csak egy egyszerű cicatulajdonos, de ha megengeded, leírom én is a véleményemet.
    Két ivartalanított kandúr és egy ivartalanított lány cica van a háznál. A fiúk 3 évesek, a lány 5 éves.
    Az ivartalanítást fél éves koruk előtt mindegyiknél elvégeztük. Semmilyen komplikáció nem lépett fel. A fiúknál egyébként sokkal könnyebben elvégzik a műtétet, és gyorsabban is gyógyul.

    A cicákon soha még egy karcolás sem volt. Másik macskákkal nem kerültek összetűzésbe. Az ivartalanítás lenyugtatja őket. A lány cicánkért pedig nem kell aggódnom, hogy mikor kapja el valamelyik szomszéd kandúr, mert azok bizony sokan vannak, és egyik-másik úgy néz ki, mint egy harci veterán. Nekem erre nem volt szükségem.

    Szóval én az ivartalanítás mellett vagyok, mert látom a jótékony hatását.

    Amikor 7 éve volt egy kandúrunk, nem lett ivartalanítva, és sokszor jött haza összekarmolva, megtépázva. A 2 éves kort sajnos nem érte meg. Nem tudom, hogy volt-e köze az ivartalanításhoz, vagy sem, de inkább most megtettük mindegyiküknél.

    Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

  • zack

    nagyúr

    válasz Obolony #6330 üzenetére

    Így van ahogy mondja a dokid. ;)
    Nagyon rizikós kiscicánál az ivartalanítás, ha nem muszály én nem eröltetném, mert jóval rizikósabb az altatás is. Bőven ráér 5-6 hónapos korban. De úgyis látni fogod mikor kezd kandúrrá cseperedni. Én megvártam míg Boxos az első olyan jelét adja, ami félreérthetetlen. Hempergés, a tipikus mélyebb tónusú hívó kandúros nyávolgás...szóval Boxos 6 hónapos korában lett kasztráltatva, Kis 7 hónapos volt, Tény pedig majd 1 éves. Nála ugye rizikósabb volt, mert lány cicáknál ez jóval nagyobb beavatkozás, amit háznál nem is tudnak megcsinálni.
    A pisis jelölgetéses időszak csak a nagyon elhúzódó kasztrálásnál lehet kockázat. De itt is az esetek nagy százalékában még segíthet a "golyótlanítás". Dokik az egészségügyi kockázatok mellett, azért is várják meg ezt a minimum 6 hónapos kort, mert ekkora már látható, és fogható méretűek a golyói, jóval gyorsabb, és könnyebb megcsinálniuk mint miniatűr formájában.

    ladybug:
    Arról nem is beszélve hogy nincs kitéve a macska aids kockázatának amit karmolás, harapás útján kaphatnak el. Kinti cicáknál ez sajnos népbetegség és úgy tudom nincs ellenszere, lassú lefolyású veszélyes, alattomos betegség.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Új hozzászólás Aktív témák