Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Espla #1323 üzenetére

    a só biztos megállítja őket, de lehet nem tesz jót a növényeknek, olvass utána
    zacc esetleg tetű riasztónak jó

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Agostino #1325 üzenetére

    Van csigga csapda,. kis edenyke tetovel, de ben zart, sor kell bele, belemaszik es belefullad, talan itt is linkeltek
    Csirke megeszi ha van, illetve a teknos is ( : azokkal es egyeb kerti finomsagokkal novesztettem meg az enyemet anno, persze ahhoz ossze kellett szedni oket
    Ha van gyik az is negeszi, kisebb ronkokbol satorszeru bungallot kell epiteni, ha van a kornyeken gyik akkor bekoltozik majd - en mar epitettem, de meg nem jott:) -

    Szerk:
    Spet kicsit perverz azt nezni, belefullad-e a csigaba a csirke vagy sem ( : en anno a nagy erdei hangyakat is veluk takarittattam fel, egy ido utan telitodtek a hangyasavtol aztan nekik estek ujra, csirke kb mindent mefeszik, sajat fajtajat is ha ugy alakul

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    Rozsa leveleit mi zabalhatja? Biztos nem csiga, kivulrol befele zabal bele valami a levelekne, nincs semmi rajtuk nappal, cserebogarra v egyeb bogarra tippelek, de erre nincs otletem mivel lehetne tavol tartani

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Rive #1330 üzenetére

    Kep es leiras alapjan az, fene a pofajukat ( : ha lefulelem oket iszlamgyihad' lesz, meg nem tudom h de lesz, tetvektol megszabadultam levendula nelkul is egyelore, ezek meg lezabaljak ( :
    LYut eszembe, ha valaki szeretne h a tea rozsa egesz nyaron viragozzon lehet, mindig vissza kell metszeni viragzas utan, majdnem addig mint tavasszal, max 1-2 szemmel fentebb
    Majus vegen mar a melegben ultettem at rozsakat, oregek voltak, igazabol megszabadulni akartunk toluk legalisan, de volt egy ami jo helyen van es maradhat, beindult ujra a bokrosodas es ma lattam rajta egy bimbot is :)
    Ahogy tapasztaltam kb barmikor at lehet oket ultetni, de vissza kell metszeni teljesen, egy darabig olyan utana mintha halott lenne de nem, beindul a gyokeresedes es utana el kezdi hozni ujra a leveleket, nyilvan minel oregebb annal lassabban

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Rive #1332 üzenetére

    amíg lezabálja a rózsát addig nem hasznos:) hasznoskodjon máshol
    a giliszta az hasznos

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Rive #1334 üzenetére

    ha profin akarod akkor gyomírtó, de utána 3-4 hét pihi, szertől függően

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Rive #1338 üzenetére

    Az a baj ezekkel, ha kivagod, akkor indul be igazan a gyokeresedes, mentsegukre legyen mondva, en is igy csinalnam ( : ami biztos bevalt modszer, geotextil es mulcs, semmi fenyt nem kap a talaj, noveny elpusztul, egy agressziv vadszolonel is mukodott, tovet ki se astam, geotextil es mulcs kiszikkasztoota mar ket het utan is

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    Szeretnek fem kannaba ultetni novenyt, felvetodott bennem napos helyre jo otlet-e, elegge atforrosodik, vannak korakasban is novenyek, ok nem panaszkodnak, de lentebb nekik valoszinuleg hidegebb a talaj
    Van valakinek tapasztalata ezzel? Tudom egesz napos arnyekba is rakni, arnyekot szereto novennyel

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Spet #1344 üzenetére

    azt a betyárját ( : de sokat láttam már ebből, nálunk szerencsére csak elvétve volt

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz rii #1346 üzenetére

    Van ilyen :p talan a most linkelt amit mi hasznalunk, de megnezem majd, en telefonomon nincs fenn, fentebb irtam rola, nem tevedhetetlen, de sok novenyt segitett felismerni, vagy leszukiteni a kort, mi lehet

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    borostyánokkal van valaki barátságban? a fehér szélű és a világos szélű érdekel, ha van valakinek ilyen árnyékban, mennyire sötétednek be?

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Matska #1364 üzenetére

    eltüzelheted ha van hozzá kazán

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Rive #1366 üzenetére

    ha még virágostól levágta a fejeket, túlzottan nem merítette le a talajt, de komposztálás is jó ötlet

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz fero02 #1379 üzenetére

    mérgező, és "paraszt drog"

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Darksiders84 #1381 üzenetére

    Vandor poloska? Ha igen az sok mindent el szokott lepni, aztan v eszi v nem, nemreg trombita folyondaron lattam oket, ugy latszik az is csak emberek szamara mergezo ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Agostino #1389 üzenetére

    fává nevelt sétányrózsa pontosan:) tehát nem a "kommersz" bokros verzió, van egy kis törzse, nagyon dekoratív, a normál verziót talán 300ft-tal adják olcsóbban
    jázminra lehet még rácsapok ( : az évelő vagy egynyári?
    érdekes árazásuk van, nemrég egy fél m körüli tuját vettem 2300-ért, nem kommersz darab, nem volt rajta ár, kinyomozták, a harmadannyiba kerülőket is ugyanannyiért adják, mondom ok, akkor jó lesz a nagy :d

    szerk: közben kigugliztam, teleltetni kell, előtte visszavágható teljesen, no, a nagy fenyő törzse kap egy új lakót:)

    ami még nagyon dekoratív és szereti az egész napos tűző fényt a porcsin rózsa/porcsinka/kukac virág, egynyári, de elszórja a magjait és kb mindig ki tud kelni jövőre, élénk piros, narancs, pink, ciklámen, sárga stb színei vannak a virágjainak, nagyon szép, faluhelyen régen standard volt mint megtudtam, eddig még nem láttam, de már van nálunk is, 200-250ft körül van egy kis cserép, olyasmi mint a sziklakerti rózsák, kb megél mindenhol

    illetve vannak még fűszer, koktél növények az obiban apróért, menta, citromfű, stb, 500ft/cserép, általában 3 fajta van egybeültetve, kertekbe pl mentával óvatosan, de erkélyre tökéletes

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Agostino #1393 üzenetére

    egyik helyen múltkor normál áron volt, pár sorral odébb 2000-ért, kissé leharcoltak megint másik helyen 1000-ért:) jázminka megy majd a pincébe a leander és dhalia mellé télre, jah a sétányrózsákkal egyetemben

    Darksiders84
    angyal trombita? megnézheted a trombita folyondárt is, sok verziója van már, dézsában nevelve biztos nem burjánzik el, fává nevelt verziója is van, obiban is van/volt, egy jó 15cm átmérőjű törzsű példányt is annyiért árultak mint a pár centiseket
    mocsári hibiszkusznál szebb a kínai hibiszkusz, hasonlítanak egymásra

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Darksiders84 #1398 üzenetére

    Hasonlo van par db a trombita folyondaron, en le szoktam "tusolni" oket
    Korabban volt rola szo, kis chilis tea hatasos lehet rovarok ellen, de akar eros levendula fozet is

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Rive #1404 üzenetére

    Akar meg is oszthatod a nagyerdemuvel, azert van a topik, sok mindenrol lehet talalni anxagot, csak gyakorlatban nem feltetlen mukodik

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Rive #1406 üzenetére

    ha lustaság h sokszor telefonról vagyok és nincs kedvem keresgetni akkor lusta vagyok:)
    visszakerestem, ez sem teljes megoldás
    ami eddig bevált nálam: a "zuhanyzás", ma már nem láttam semmilyen poloska származékot - aztán lehet csak mázli volt - , tetvek ellen is jó
    aki élelmiszerről akarja a kis mocskokat eltávolítani levendula főzet egy próbát megér, ha a tetvek nem szeretik az illatát elképzelhető h ezek sem

    ____

    harmadjára ültettem át idén egy rózsatövet, ha ezt is túléli akkor maradhat ( :

    fenyő törzsének befuttatására várok ötleteket:
    kb 3m amit "át kell hidalni"
    borostyán szóba jött de egyelőre talonban marad, jázmin is
    nem baj ha egynyári, de akkor szép virágos legyen mint a jázmin, fény van, közvetlen napsütés nem túl sok
    sarkantyúkátt láttam egyik helyen, az viszont rendesen felfutott, nem szeretném sok méterről visszarángatni, elég volt a szőlő indákat ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Darksiders84 #1414 üzenetére

    ritkítani kell a gyümölcsöt még mikor kicsi ha sok van, akkor tud érni szépen és zamatos is lesz

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Darksiders84 #1424 üzenetére

    Iden mar semmi, nyarbol egyre kevesebb van - szerencsere:) - , a haze a fa, en "csak" megterveztem az oserdo helyett a kertet ( : meg 50-60%-ban kiviteleztem
    Akac biztos nem lesz, invazios faj :d v jazmin, v sarkantyu, esetleg futomuskatli
    Utobbibol lattam "fat", fem oszlopon kb 1-1,3m magassagban korben ulteto volt, abban a novenyek, teljesen kitakarjak az ulteto, mennek le es fel, pont olyanok mint egy minifa, nagyon szep
    Trombitanak nezz utana, talan annal remlik h csak 2-3 ev utan viragzik ha igy szaporitod, jovore meg ugyis lehet kapni "keszet"

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz SaNyEe #1426 üzenetére

    zöldhulladék elszállításra ha találsz embert 5e ft/m3-ért már hívd is, 15e ft+áfa környéke az ( : drágábban viszik mint az építési törmeléket
    legolcsóbb megoldás az fkf-es zöldhulladék zsák, 235ft/zsák/100l, tehát 2350ft 1 m3
    egyébként kevesebb lesz mint amit számoltál, hasonló méretű kertből az őserdő kitakarítása kb 12 m3 lett - kb 25m hosszban 1,5m körüli "sövény" 3 m magassággal, + fák meg rengeteg bokor, évek óta kiszáradt ágak, stb -
    szépen összevágod apróra nagy metszőollóval, én ilyen gyantás történetet nem termelnék be a talajba
    - ami még hozzátartozik, pár éve egyes kerületekben helyi szabályzás született, miszerint nem vághatsz ki semmit a saját kertedben sem, csak jegyzői jóváhagyással, amiért fizetni kell és a növényt is pótolni kell más formában, onnantól érdekes ha feljelent egy szomszéd pl -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz SaNyEe #1428 üzenetére

    általában nincsenek rajta, de nem is kell, ott a gugli térkép:) na meg főleg ha kitermelés közben jelentenek fel, azon nincs mit magyarázni, még ha vihar tört el fát akkor is kell jegyzői engedély, a bokrokra is
    egyébként vicc, az ember a saját tulajdonában levő ingatlanon nem vághat ki egy fát ha akarja, itt egy régi cikk róla, csak ráguglizol a kerületedre és megtalálod hamar nálatok van-e rá szabályzás

    szerk: link kimaradt

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz jeriko2 #1429 üzenetére

    ha földlabdázó géppel veszik ki akkor simán jó lehet máshova ültetve, de azt csak ősz végén/tél elején, tavasz elején lehet - bár utóbbiban nem vagyok biztos -, nálunk két 2m körüli tuja volt amit megnyírtunk, de elég szépen elkúsznak a gyökereik, azt ha labdázni akartuk volna kb fél-1m3 ( : viszont nagyon jópofára meg lehet őket nyírni, nálunk az lett a sorsuk, kivenni sajnáltuk őket - meg sok meló is :d -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #46372352 #1869 üzenetére

    Ez igy ebben a formaban nem igaz, az arnyek liliomok - hostak - kifejezetten kedvelik a melyarnyekot, fajtatol fuggoen
    Az "en kertemben" fenyofa alatt gyujtottuk ossze oket, a gyantas tuleveleket is jol toleraljak, eleg szep szimbiozisban elnek a fenyovel:)
    Van egy amit kannaban szinte sotet helyre ultettem, gyonyoruen fejlodik, viragzott is
    Kep
    Kep
    Kep

    A hortenziak regebbi fajtai is kimondottan az arnyekos helyeket szeretik, liliomokkal nagyon szep elegyet alkotnak
    Kep

    No de amiert irtam, a setany rozsa, tavaly lottem obiban fava neveltet ezeoccaze' ( :
    Tegnap kivalasztottam ket szelesebb pontot, nem a maxot, 90cm
    Valaki mas is vett a tipp alapjan, nem tudom nala tulelte-e a telet, sok zoldseget irnak a teleltetesukrol, ezt a narancsosat vettem, es citrom-feher bikolort, sajnos o elpusztult, pedig egymas mellett voltak kozvetlenul, azt kevesbe metszettem vissza, lehet az volt a gond
    O szereti a fenyt es napot:)
    Kep

    Szerk:
    Kalandor
    Erdeszek hasznalnak egy szert, amivel lekenik a levagott agak torzset, kerteszetben tudni fogjak a nevet, nem jut eszembe, amit azzal lekennek az mar nem hajt ki tobbet
    Az akac invazios faj, mindig ki fog hajtani valahol

    Takacsatkak ellen bevalt modszert tud valaki? Nemreg vettem otthonra novenykeket, valszeg azok tamadtak meg oket, croton es diffenbachia, kezzel mar nagyjat leszedtem a levelekrol

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Misi1980 #1897 üzenetére

    nem csak víz kell nekik, hanem igénylik a páradús levegőt is, a mi éghajlatunkat meg tudják szokni, de a száraz levegő miatt lehet bajuk, legalább első 1-2 évben ildomos nekik biztosítani, míg az immunrendszerük megerősödik, tehát meglocsolni a lombot is, környezetet is, du. is, de ne túl sokat h ne fülledjen be, de pára legyen, én így csináltam
    tavaly elég sok tuját ültettem, több fajtát is, nyár közepén is, pici csemeték is voltak, nem lett bajuk, nem tudom gomba alatt pontosan mit értesz, én semmilyen trágyát nem adtam neki, ültetéskor a gödör aljába ment marhatrágya

    és kézzeljétek', virágott hozott a pampafüvem :C picivel múlt egy éves, amikor hoztam nagyon pici volt, az egyetlen növény amit úgy vettem meg h még nem láttam, rendelésre hozták, a néni azt mondta mikor mentem érte h húúúúúúúúúú mekkora, 8e ft volt, reméltem is h nagy...a húúúúúmekkora' jelentett kb 40-50cm-t...:) néni azt mondta nem fog nőni csak jövőre, no őszre már bőven 1,5m volt, nyáron ültettem őt is, ráadásul át is ültettem az eredeti helyről egy olyanra amit jobbnak véltem, ősz végére már hatalmas volt, virágott nem hozott, de most meglepett ( : már kb 2,5m a legmagasabb pontja, papírforma szerint ősz legvégén virágzik, valószínűleg nem olvasta az erről szóló irodalmat ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Misi1980 #1903 üzenetére

    Ilyet en is lattam, nem egyszeruseggel eltavolitottam, egyeb kezeles nem volt, ha erdekel kerteszetben fognak javasolni ra szert
    En ugy vagyok vele, ha elni akar megoldja:) megfelelo ultetest es kezdo tapanyagot biztositottam, utana a locsolast es parasitast, tobbi meg legyen az o dolguk
    Van egy vadszolo, nem lenne vele semmi baj, ha nem rossz helyen lenne es nem none irtozatos gyorsan, levagtuk tovig, az ala is, ment ra geotextil, de a textil alatt hajtasokat hozott es fejlodott, egyszer csak lattam fel van nyomva a textil ( : feherek voltak az agak es rugyek, de megoldotta, megint levagtuk, megint megoldotta. Iden mar csak ritkan voltam a kertben, meg is nott szepen, a srac aki gondozza idonkent nullara metszi, legutobb en csinaltam, ollo se kellett hozza, ez a noveny megdolgozott az eletert, valahol tisztelem is erte:) ami pedig ezert-azert kihullik legyen ugy, legalabb nem erosodnek meg benne korokozok

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Kelvin #1905 üzenetére

    Nalam szeretik a lomb locsolast, de szellos hely, egy viszonylag zart kertben, tehat lehet benn paradus levegot megoldani, kiszarad gyorsan a lomb, es mikor locsolok akkor alaposan, nem csak a felszin nedves, igy megerksodtek hamar, es a talaj is biztositja a parat
    Volt amikor direkt du. locsoltam a lombokat, de meg nem tul keson, nehogy befulledjenek ejszaka

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Tetsuo #1908 üzenetére

    megfelel nekik az adott környezet:) max kicsit rá kell segíteni
    esetünkben jó a kert mikroklímája, téglafallal körülvett, mögötte pedig magas házak, van légmozgás, de pára is
    vettem leandert is, levittem a full sötét 7-10 fokos pincébe, tavasszal mikor felhoztam szebb volt mint ősszel, egyik srác szülei már kiültették a sajátjukat, akkora mint egy fa, amelyik élni akar megoldja, alkalmazkodik, sétányrózsából egy meghalt, másik meg már akkora amire kertészetben is megnyalnák a szájukat ( :
    törpe nyugati tuja, és másik szögből, különleges élénkzöld színnel
    balról mellette egy kobold gömb, hátul arany tuja
    rakéta tuja

    oregoni hamis ciprus egyik verziója
    törpe gömb tuja - mint a kobold csak szabályosabb gömb formával és stétebb színben -
    ismeretlen tuja, legalábbis nem tudom mi ő, sok éves, valami nagyon okos rosszul "fejezte le", szétágazott mindenfelé mint egy gnóm, nem is locsolták, tavaly kapott egy gömb formázó hajnyírást, még nem az igazi, de az lesz

    pampafű borús időben, afrikából honos, örökzöld, télen fagy ellen védeni kell, szárait lekötve, h ne tudjon a tőhöz csapadék jutni, tavaszal kibontottam, leveleinek felét kb eltávolítottam, első tele volt, összekapta magát, hatalmasra nőtt
    közelről
    nagyon közelről ( : kb 40cm-es a virágja

    idén csak elvétve tudtam velük foglalkozni, ha lesz lehetőségem jövőre folytatom és bővítem a rezervátumot, a növényeknek csak szeretet kell és szubsztrállll' no és én ( : nem tartom szenvedésnek, h le kell vinni a pincébe a leandert és sétány rózsát ősszel, és néha párásítani kell a tujákat, és locsolni a növényeket, már lassan a zebrafű is nagyobb mint én, csepegtetős öntözéssel nem lenne akkora, odaállok slaggal és locsolom őket, túlélem

    szerk:
    sztem nem úgy néznek ki, mint akik szenvednek (((( :

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Tetsuo #1910 üzenetére

    köszönöm, de csak részben enyém az érdem
    teljesen magára hagyták anno a kertet, minden úgy burjánzott ahogy akart, szélén sövénynek japán kecskerágó volt zömében, de sok fehér foltos levéllel, akkor még nem tudtam, h az amerikai szövő kabóca garázdálkodik nagy számban, sok kárt nem csinál, lényegében csak esztétikai gondot okoz, viszont kimondottan a párás levegőt szereti és ott szaporodik, tehát adott volt, h a kert mikroklímája megoldja a párás levegőt, amit a tuják igényelnek, ezért bátorkodtam tujákat is telepíteni, és volt két rosszul "lefejezett" példány is, ami a gnóm alakon kívül vidáman elvolt, annak ellenére h nem is locsolták
    levéltetű is rengeteg volt, amik szintén szeretik a párát, és fülledt levegőtlen létet, ez utóbbit szüntettük meg
    minden növény sokkal nagyobbra nőtt, mint azt szakirodalmak írják, nem hiszem, h a talaj lenne különleges, anno sitt halomra hordtak fel némi termőföldet, a kert szellőzése, páratartalma "hőtartása" lehet a titok, de mivel nem tanultam csak tippelek
    ilyen volt és ilyen lett, kert hátsó részéből pedig ilyen
    ez a sétány rózsa tavaly egy kis cukki' volt csak, fává nevelt, ezeccázé' lőttem az egyik obiban, most több mint 1m volt már az átmérője a lombkoronájának:)
    ennek a zöld csenkesznek az átmérője 0,8m, de lesz az 1m is ( :

    szakirodalmak írnak sok mindent ahogy tapasztaltam sokszor egymásnak ellentmondót, ilyen savas, olyan lúgos talaj legyen, laza, kötött, árnyékos, napos, sok víz, kevés víz...( : ami egészen biztos, a kert mikro klímája áthúzhatja a matekot, illetve az egyes növények egymással való kapcsolata, nem tudom milyen módon kommunikálnak egymással, de az biztos h tudnak egymásról, és vmilyen módon azt is érzik ha törődnek velük, szóval nem nyűgként kell tekinteni a gondozásukra és meg fogják hálálni, kevesebb ph, több kertészkedés ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Tetsuo #1912 üzenetére

    nekem már hivatalos érdekeltségem nincs benne, a volt szomszéd srác csinálja aki elvállalta némi apróért a gondozást, vele csináltuk közösen a kivitelezést
    füvesített részt nyírja, locsolófejjel locsolja, de nincs automatizálva, erdős részt is idén már locsolófejjel oldotta meg, de kevés volt a növényeknek, csak a hátsó részt locsoltam idén, fél óra-óra, mikor kánikula volt inkább óra, volt hét h minden másnap mentem, de nőttek is hatalmasat a növények mikor beszálltam én is a buliba ( :

    az a murva valami kuva' drága díszkő:) jól megoldja a gyomot, alatta geotextil van, ahol gyom kibújik ott meg volt vágva, tavaly többször voltak növények átültetve, föld is került a kavics alá, abból bújnak elő néha gyomok

    a mulccsal befürödtünk, nem lehet rajta járni, csak olyan helyre érdemes tenni ahol nincs rajta séta, elporlad, pont jó táptalaj a gyomoknak, ilyesmire nem sok időm ment el, de legutóbb írtottam őket kb fél óráig, ez alatt is textil van, az alá meg a férgek szeretnek beköltözni, szóval nem a legjobb megoldás, ha minden jól megy újra lesz érdekeltségem a házban, textil akkor repül, idővel átalakul talajjá a mulcs, és a gyomokat növényekkel fogom likvidálni, árnyékliliomok és csenkeszek tökéletes megoldás rájuk, egy pár nm-re pedig levendulát akarok tenni, illetve még több nagy füvet, gondozási idő minimális legyen, gyomlálni nem szeretek, meg nézegetni se őket

    tavaszi és őszi munka alig van, lombhullatóból egy szép nagy aranyeső maradt és egy haldokló orgona, azokat kell nyírni, aranyesőt menet közben is mert durván nő, jellemzően törpe tujákat vettem, szóval azokat nem kell majd nyírni, amelyiket igen azt "lefejezzük", 2m fölé nem engedünk semmit

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Tetsuo #1914 üzenetére

    japán kert, angol kert, szavanna, és néha magyar részek ( : ahogy a tájolás és "domborzat" adta, két hatalmas fenyő már adott volt és a két gnóm tuja, kecskerágó fa, aranyeső, sok árnyékliliom szétdobálva mindenhova, hozzájuk igazítottam a többi elemet
    a kezemmel írtom a gyomokat:) azért olyan rengeteg nincs, hagyjuk kicsit nőni őket aztán manuális eltávolítás, fillérb@szás van a házban, örülök h ki tudtam harcolni a kertet, növényeket, anyagot fizette a ház, én megterveztem, megvettem a növényeket, anyagokat, volt amit én is szállítottam oda, tavaly nyár ráment kb, aztán a szomszéd sráccal ketten voltunk a brazil gépsor ( : nem ám rota kapa meg gépek, volt olyan bokor aminek a gyökeréhez majdnem köbméteres gödröt kellett ásni h kiszedjük, de megoldottuk
    lakóépület, régi építésű, finoman fogalmazva nem túl száraz pincével, ha elszaporodnak a férgek a textil alatt, télre lazán bemennek a pincébe, onnan a födémbe, falakba, mikor csináltam a lakást és bontottam olyan alieneket láttam h ripli' is megnyalta volna a száját :d
    jogilag nem az enyém, de egyébként ha saját lenne akkor is ilyenre csináltam volna, szóval valahol az enyém, mai napig jönnek gratulációk, azoktól is akik nem látták a before állapotot ( : de ha nem jönnének sem érdekelne, magam kedvéért csináltam, azért jó látni amikor valaki beesik mikor ott vagyok, és el kezdi dicsérni a kertet, én pedig oda mondom, tudom...én csináltam ( :
    amivel igazán sok idő elmegy az a növények megismerése, gondozás az nem vészes, nemrég obiban lőttem korall virágot, ezeöccázé' egy nagy tállal, kb 30-35cm átmérő, gyönyörű, éppen leakciózták 3,5k-ról, átsiklottam fölötte h nem szereti a sok vizet, őt inkább hazahoztam nemrég, pont jókor, utána jött a sok eső
    ezt a cannat sparban lőttem nemrég, talán 1,3e ft volt, tavaly i vettem, rögtön kettévágtam a cserépből kiszedve, ha már azt írták tőosztással szaporítható, két hatalmas bokor lett belőle, sajnos kifagytak idénre, nem matekoztam bele, h nálunk a paneleknél sem szedik fel őket, de itt a taljban sok meleg van a távfútés miatt, és ezért nem fagynak ki, most dézsába raktam, találtam a lomok közt, ősz végén majd megy le így a pincébe, jó eséllyel nem lesz gond jövőre vele
    ez pl olyan növény ami szinte nem igényel gondozást, tűző napon is vígan elvan, hatalmasra meg tud nőni, a levelei olyanok mint a banán cserjének, virágai általában nagyok, mégis elég keves helyen látok belőle, egyik panel mellett két méternél magasabb példányok vannak, az lesz nálam is a cél ( :
    van rettegett trombita folyondár is, dézsában, nem sokat nőtt, de sok gyönyörű virágot hozott, a haldokló orgona tövében van, ha sikerül felfuttatnom az nagyon szép lesz
    ezt a hortenzia-árnyék liliom kombót is bővíteni akarom, de szinte mindenhol ugyanazokat aliliomokat árulták tavaly, idén nem néztem, elvileg itthon 20 fajta van, egyébként meg kb 50
    az egyik fenyő alá begyűjtöttük az "alap" hostákat, őket is rendesen locsolni kellett, de meghálálták :) nagyon kellemes illatuk van

    szerk:
    ő pedig itt ebújt egy kannában az aranyeső alatt ( :

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Orlin #1916 üzenetére

    összefogtuk egyben az egészet, aztán lehajtottuk kb tövéig, és összekötöttük, talán redőny húzó ktéllel, az nem vágja meg aleveleket, és kész van
    annyi a lényeg a cspadék ne tudjon bejutni a tőhöz
    jah és kesztyűt húzzatok, nagyon vágnak a levelei, nem ildomos egyedül nekiállni ha nagyobb

    ma szoba növényeket ültettem ár, nemrég vettem egy kis legényplmát, venném ki a cserépből amivel adták nem jön, nézem tojás alak lett a körből, le kelllett vágni a cserepet róla, úgy megnőttek a gumói és gyökerei, h szétnyomták a cserpet ( :
    kis sz@rosnak nemrég jött egy új hajtása, vmelyik nap 5-6cm-t nőtt estétől reggelig

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #1934 üzenetére

    japán babérsom pl, örökzöld lomblevelű
    3-4m magasra nő, nem igényel metszést, de lehet vele formázni, viszonylag lassan nő, 4-5 év alatt éri el a kifejlett magasságát
    azért fontos neki a félárnyék, akár árnyékos hely, mert túl sok naptól "megégnek" a levelei

    borostyánból létezik fehér szélű is, talán variegata álnéven, ahogy a babérsomból is

    ami nagyon gyorsan nő, japán kecskerágó, őt viszont nagyon szereti az amerikai szövőlepke, kárt igazából nem okoz, de esztétikában csúnya, fehér pókhálószerű anyaggal vonja be a leveleket, nagyobb kártevője a pajzstetű, az akár meg is ölheti teljesen
    saját tapasztalatom vele, a szövőlepkét csak úgy lehetett likvidálni, h folyamatos huzatban van a növény, ami atéglakerítés altt volt mind ellepte, de afölött már nem jelent meg, pajzstetű nálunk egyiket sem bántotta, pedig rengeteg volt a kertben
    metszést nem feltétlen igényel, de lehet vele formázni, és téyleg nagyon gyorsan nő, örökzödek közül talán a leggyorsabban

    szerk:
    korallberkenye is viszonylag gyorsan nő, abból érdemes fává neveltet venni, de őt érdemes sűrűn nyírni, az új hatjások adják meg a szépségét, azok vörösek, az idősebb hajtások bezöldülnek, nálunk semmi nem támadta meg

    szerk:
    UberMutant
    tujából is van brutálisan gyors nővésű. a "rakéta" pl olyan:) neki viszont biztosítani kell a folyamatos tápellátást, különben nem lesz szép és gomba is hamarabb megtámadja
    az enyém fenyő tövébe került, nem sokkal nagyobb mint bő egy éve ültetés után, de erre is számítottam, és nem is szeretném 2m fölött látni

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    és persze a királynőt felejtettem el :)
    ő viszont kifejezetten szereti a napot, rózsaszín virágű ezüstös pampafű
    2-2m lehet a teljes magassága kifejletten, amit akár egy év alatt elér, terjedelme 1,5-2m
    elülteted aztán gondol egyet és megindul, hónapok alatt is látványosat nő, télre viszont le kell kötni a leveleket a tövéhez, mert a csapadéktól kirohadhat, de locsoláson kívül igazából ennyit kell töődni vele, és tavaszkor az esetlegesen elszáradt, eltört leveleit eltávolítani

    világos levél belős babérsom - jobbra tőle a fehér szélű borostyán, kékes-zöldes belső színnel, sztem nagyon szép, ha van egy állványzat ráfuttatva gyönyörű lehet, úgy tapasztaltam h a legérzékenyebb borostyán fajta és lassabban is nő

    normál baérsomról csak távoli képem van, feltölteni most nem tudok

    pampafű

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #1946 üzenetére

    esetleg kombinálni is lehet őket, elölre fű, háta mögé futósan fehér borostyán, esetleg fagyal, magyal, ezeket mindig keverem ( : de mindkettő szép
    babérsom lenne az igazi, de lassan nő

    kert nevében is köszönöm, mivel élőlények nem tárgyasítom őket, nem ők vannak vendégségben nálunk, hanem épp fordítva ( : csak ezt szeretik elfelejteni az emberek

    a múltkori tuja-gomba téma miatt átnéztem az összes tuját, ahol láttam kérdőjeles részt eltávolítottam, egy picurkát viszont likvidálni kellett, belülről felemésztette az a mocsok, nem volt elég életösztöne a növénykének, de ma ültettem a helyébe másikat

    a leanderem magokat hozott, de eltávolítottam őket, ne szívják le az energiáját, virágzik is:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #1950 üzenetére

    kombinált ültetés alatt azt értettem hátulra pl borostyán, ott nem fontos a mélység, 20-30cm-en is elvan, max pakolgatni kell az indáit, ahhoz azért sok idő kell, h nagyon megugorjon
    szomszéd háznál van egy nagyon öreg, 20-30-40 éves is lehet, 4-5m-rel a mi épületünk szintje alatt kezdődik a szomszéd épület, nemhogy hozzánk jött fel, hanem már a tűzfal tetején van, kb 15m, rengeteg indával, de ő nem ma kezdte ( : fiatalon nagyon könnyen kezelhető, csak rakosgatni kell az indákat merre menjen, ami felesleg az levág, az öregnél is úgy csinálom, mert ha rajta múlna a világot is befonná
    elé meg egy pampafű, és télen-nyáron lenne takarás, nyáron pedig a pampafű látszana csak
    ha már pampafű, tegnap döbbentem rá h engem jól átvertek tavaly ((( : rózsaszín virágút vettem, idén meghozta a virágot, akkor sem esett le h nem rózsaszín, hanem a natúr verzió, fitoland oldalát nézegettem akkor esett le :d
    ez kb 1,5 hetes kép, azóta már fél m-es a buga, van rengeteg friss képem, de úgy látom megtelt a havi feltöltési limitem ( : ezüstös pampafű
    egy kis tuja halt meg a kert legelején, a belső szegletbe csináltam egy mini sziklakert szerű dolgot tujákkal és a vörös korallberkenyével, sajnos a szomszéd srác nem gondozza úgy őket mint én, és mindig én sem tudok ott lenni, egy embernek pedig sok a kánikulában maga a locsolás is
    a gömb tuja egészséges, gyönyörű, van egy párja is kicsit fentebb, az valamivel kisebb
    a pampafű maga alatt mindent elnyom mikor már elég nagy, nincs esélye megtelepedni semminek, előző hsz-ben elírtam, nálunk 2-3m a magassága és kb 2m a szélessége, jelenleg a "törzse" már több mint fél m átmérőjű, ahhoz képest h a fitolandos néni tavaly azt mondta nem főg nőni az ültetés évében, már tavaly őszre is megvolt a 2m magassága
    sajnos szűkös volt a bügyé' - jogilag nem az én kertem, csak egyébként ( : - , ha rajtam múlt volna sokkal gazdagabb lesz a kert, de ezért a pénzért is állandóan birkóznom kellett folyamatosan, de ha összejön akkor folytatom a kertet, még több fű lesz, szavanna sarok ( : és egy bambusz is jó lenne a pampafű mellé a sarokba, dézsában

    talajtakarónak a csenkeszt választanám, örökzöld, alacsonyra nő, viszont terjedelmes, bár akkorákat ami nálunk van még nem láttam sehol, a legnagyobb legutóbb 80cm átmérőjű volt, a zöld csenkesz sztem valamivel szebb mint a kék, bár ez szubjektív, növésük is kicsit eltér, de nyírni nem kell őket, itt szépen látszanak egymás mellett, a méretük az nem, de csnáltam egy dobozzal képeket, amiből látszik mekkorák, azt nem tudom autós történetet h tolerálnák

    van egyébként növény védelem, saját kertben sem lehet fát kivágni, talán bokrot sem, ha az önkormányzat úgy rendeli, csak jegyzői engedéllyel, ezt akkor tudtam meg, mikor már kiírtottuk az őserdőt, ami miatt rovar paradicsom volt a kert és ne szellőztek a falak, mivel 100 éves épület így ez a felállás nem volt a legvidámabb
    egy japán birs volt amivel rengeteget kellett birkózni, lehetett vagy 30 éves, de soha nem nyírták, nem kezelték, valami mocsok féregszerű rovar telpedett meg rajta, nem lehetett kiírtani, sztem már teljesen beleette magát az ágakba is, hiába vágtam le teljesen nullára az ágakat, ahogy jöttek a hajtások már lepték is a férgek, nagy műtét volt minden gyökerét eltávolítani
    korábban már mutattam, ebből ez lett

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    van még egy kis hely ( :
    valaki korábban nem értette a kert felépítését, mivel nem nulláról épült, hanem meghagyott növényekhez igazodott ezért is lett sok tuja, másrészt a minél kevesebb gondozási idő is szempont volt
    egy óriás fenyő, talán kereszt fenyő, egy nagyobb fenyő, középütt két gnóm tuja, amik igen keményen megdolgoztak az életért, így maradtak megnyírt verzióban, balra legelöl egy gyönyörű aranyeső ami lassan fa lesz, utána egy kecskerágó fa, végül egy orgona
    fenyők előtt volt egy sziklakert, egyik idős néni kérésére az is megmaradt, abba körbe teddy tuják kerültek, jelenleg pedig leander ül a közepén, jövőre már talán kiültetem cserép nélkül - ha már agyag cserép, kaspó, bármi, műanyag az nagyon gyászos kertbe, szóval én hanyagoltam, viszont közvetlen agyagba ültetve nagyon hamar kiszárad a benne levő föld, a sétány rózsa úgy van, locsolni is kell bőcszen, jövőre átültetem, szóval műanyag cserépbe kerüljön a föld és a növény, és az egy agyagedénybe, akkor esztéitka is oké és kiszáradás sincs túl hamar -
    ez a kis sziklakert elöl, jobb alsó növényke pusztult el, illetve még élt, de belül el volt korhadva, csak ki kellett húzni, nem tiltakozott
    az "emelvényen" lombhullató fa alakra vágott tujával kezdtem kísérletbe, úgy tűnik bevált a terv

    szerk:
    és elfogyott a tárhely ( :

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #1953 üzenetére

    ha annyira kicsi a hely akkor semmiképp, persze sok más fűféle is van, pampafű nem járda mellé való, durván vágnak a levelei
    anno rózsaszínként vettem, leírásokban az volt nem echte' rózsaszjn, hanem barnás árnyalat, meg leginkább október végén jön a virág, ezzel szemben szeptember legelején itt volt a virágja, én meg úgy megörültem nem is esett le h ez nem az amit én kértem ( : de sebaj, megtarcsuk' :d ha úgy adódik veszek egy rózsaszín virágút is, van még hely
    csenkeszeket 700ft-ért vettem egyik oázisban, belefértek a tenyerembe, annyira kicsik voltak :) azóta sem láttam annyiért sehol, nemrég vmelyik obiban 4e ft-ért volt kirakva ( :
    ha olyan kell ami olcsó porcsinka, vagy porcsin rózsa, nagyon szép rikító színű virágai vannak, igénytelen, a közvetlen napot szereti, ha szétszórja a magjait következő évben is kikel, autós ráállást nem tudom mennyire tolerálja, de jó talajtakaró is ha sűrűn kel
    a gömb tuja elvileg 1m átmérőjűre fejlődik, de ebben akertben minden nagyobb mint amit a szakirodalom ír, úgyhogy majd kiderül, direkt úgy ültettem h legyen helye minden irányba terjeszkedni
    van belőle világosabb sárgás-zöldes, azt koboldnak hívják, nem teljesen gömb, az már annyira nem tetszik, füvek mellett van kettő belőlük
    a növények kivágása nem a növények érdekében tilos- önkormányzattól függően - , hanem h maradjon zöld felület, mert ugye az önkormányzatok pénzzé teszik az értékes ingatlanokat ( : pesti faluban nagy eséllyel minden kerületnél él ez, csak persze máshogy adják elő...nyilván semmi köze értelmes világban az államnak ahhoz, h a saját kertjében ki mit csinál, de mo. nem az értelmes országok közé tartozik
    ezeket a füveket is néztem, van ami tetszik belőle, és sok más is, nem volt több pénz
    virágágyást is csinálnék egy emeltet, de az is pénz, aztán azt gondozni is kell, mai árak mellett egy ekkora kert gondozása kellemtlenül sok, még ilyen verzióban is h nem sok mindent kell csinálni, szomszéd srác csinálja apróért jelenleg, és meg ingyen besegítek

    Akula
    volt amit utáltam benne, egyébként meg nem munkának tekintettem, a küzdős részeket edzésnek, amit szeretek azt kikapcsolódásnak, sokszor csak kimegyek nézni mi mennyit fejlődött, mikor megvettem a lakást ott akkor eldőlt h az őserdőnek vége és átalakítom, csak még nem tudta a ház többi lakója ( :
    jogszabály van rá, tán fák és fás szárúak védelme, talán tavaly volt is itt szó róla, tehát bokrok is beletartoznak, meg is van, kormányrendelet
    ami a ház előtt van az közterületnek minősül, azt már régen sem szabadott bántani, ez valami újabb történet

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Akula #1957 üzenetére

    ne dicsérj mert pirulós fajta vagyok ( :

    C. s.
    a virágágyás nagyon elméleti, anyagár sem olcsó, aztán virágok sem, aztán gondozni is kellene ( :
    nem aggódom amiatt, h bárki besegítene, mert nem fog :) lakók egy része idős, másik része bérlő, aki potenciálisan tudna segíteni azokból alig van, de ők sem segítettek semmiben, ez kis túlzással két ember munkája, egészen pontosan olyan 90-95%-ban, a fizikai része, tervezést és anyagbeszerzést pedig egyedül követtem el
    ilyenből építeném az ágyást, 40x20-asból, 3 sor magasan, belül polisztirollal bélelve h ne szárítsa a nap a benne levő földet és ne kapjon vizet - egyik sarokra kitakarni egy csövet tettem kettőt, aztán ültettünk is bele, de napi sokszor locsolni kell úgy a benne levő növényt - , 1,6x1m sem olcsó 3 sor magasan :) aztán még kell hozzá beton is amivel összekötöm őket, locsolást még okosan meg lehet oldani, de a virágokat mindig gondozni kell többségében
    tavaly vetem egy gyönyörűséget, új guineai nebáncsvirág, őt nem kellett gondozni, gyönyörű volt a hidekeg jöttéig, csak locsolni kellett, de egy darab talán 1500ft körül volt, magokkal bíbelődni az már nagyon sok, vagy lesz belőle valami vagy nem, azért akkora mazochista nem vagyok
    körbe a kerítés mentén az oszlopokra világítást tennék, a régi járdát szélesíteném, vízzárnám és burkolnám, szóval lehetne ott költeni a pénzt ( : nem is bánom h nem segített senki, így nem is szólt bele senki, aki megpróbált azt gyorsan a helyére tettük
    rózsából is tennék minden fajtát, parkrózsákat, tea rózsákat, futókat, de azokat aztán pláne gondozni kell folyamatosan, levendula is kell melléjük, felülről locsolást sem szeretik, szóval így nagy "macera"

    az a növény nem borostyán szerintem amit mutattál, de úgy rémlik már láttam olyat, hogy hol azt nem tudom, annyira biztos nem fogott meg
    porcsinka ha sűrűn van sztem elnyomja a gazt, ha meg nem akkor lehet mellé dobni százszorszépeket is, ketten együtt már elég hatékonyak szerintem
    én ültetés után is azt hittem egy tőből jön a mindenféle szín ((( :
    kiszabadítottunk pár babarózsát, évek óta nem volt rajtuk virág, nem i nőttek, no így lett, összevesztek a nénik ki lopkodja le őket, ennyi volt a segítség :d idén saját pénzből vettem pár virágot, mert semmi rdemit nem vettek, legutóbb korall virágot, aztán rájttem már késő van kiültetéshez, haza hoztam, 5 tövet egyik obiban 1500-ért vettem egy szép kerek műanyag tálban, egyébként egy tövet adnak ezerért, így tiszta jó business volt ( : jó hogy nem rohadt ki szegény, pont a nagyobb esők előtt hoztam haza, de azért kapott belőle

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #1965 üzenetére

    az is jó lenne, nyitva hagyna mehetne bele porcsinka , az elvan szárazabb földben is, a jövő zenéje, jövőre elsődlegesen még füvek, árnyékliliomok bővítése, és a világítás lesz a cél, de ehhez is meg kell vennem megint egy lakást ( : illetve lakásnak való most a terv - no meg legalább egy pad, ami már idén kellett volna -, szép nagy köveket is szeretnék, nagyon mutatósak növények körül, de azok is drágák
    ez az anyag annyira nem tetszik, kibélelem xps-sel a belsőt ragasztóhabbal rögzítve és meg fogja tartani a nedvességet, illetve egy-két lyukat hagynék alul, ha többlet víz van el tudjn szivárogni, de ne bántsa a víz a kerítéselemeket, ugyanígy megoldható fával is és akkor nem rohad szét, de xps-sem feltétlen kell, vannak direkt vékony vízzáró lemezek
    a vizes elmélete nem lenne rossz, ha nem dolgoztam volna fóliában lánykoromban', ahol a paradicsomok csepegtetéssel kapták a vizet, sztem a bácsi elsápadt volna azoktl a növényektől, némelyik fa is elbújhatott volna mögöttük, persze kaptak tápot, de nem azon múlik h a vizet alulról kapják vagy sem, ha már természet, tudtommal leginkább csapadék formájában kerül be a talajba felülről
    nebáncsvirágon nem láttam magokat, fagyokig élt, elvileg teleltethető , de nem volt energiám rá, mivel kerítéselembe ültettem, azt nem tudtam csak úgy levinni a pincébe ( :

    szerk:
    a nénik mindig veszekednek valamin, azért nénik ( :

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #1967 üzenetére

    kétszer válaszoltam már telefonról, tegnap és ma is, minkétszer elszállt az éterbe, hátha notebookról ( :

    szóval, gondoltam h nem az alulról locsolás miatt tetszik a magaságyás:) viszont locsolást meg lehet oldani csövezéssel is, nem kell manual locsolni, cső bevisz az ágyás oldalán, felül ki megy, rácsatlakozik az osztó csövezés, mint akár normál ágyásokban is, szóval ugyanúgy kinyitod a salgot, és ha akarsz kapirgálhatsz ( :
    lehet ezt fokozni automata rendszerekkel, nálunk is terv volt, akkus értelmest 50e körül néztünk, nem máradt rá pénz ( : pedig ahogy számolgattam, jelenleg a locsolás viszi el a legtöbb időt, fűhöz van öntzőfejünk, de a hátsó nöbényekhez az nem jó
    kövekből lapokat néztem, olyan tömbnek nagy a tömege, amire kényelmesen le is lehet ülni, ahhoz ember is kell aki mozgatja ( : magamban kevés vagyok, oda is kellene szállítani, szóval zűrös
    ludovika park mellett van a ház, gyönyörű tömbök vannak a természettudományi múzeum előtt, de ha nekem adnák ingyen akkor sem lennék túlzottan kisegítve velük ( :
    kertészekben találhatsz, tavaly egyik ozáisban láttam nagyon zépeket, egyik kinti eladó azt mondta apróért' odaadják, évek óta ott van kinn, senki nem viszi, benn kiderült az az apró 16e ft/nm ( :
    solnhofeni mészkő viszonylag olcsó, különböző méretben és vastagságban lehet kapni, akár tüzépeknél, obikban is van, amit a kertészetben néztem azok más fajták voltak és több cm vastagok, kinti járdának is jók
    egyébként nagy eséllyel a virágoskert az marad terv, ahogy a szomszéd srác is mondta, ha lenne igény rá akkor tennének érte, de nem tesznek, ahogy sokan mondták ezt se érdemlik meg ( : csak a magunk kedvéért csináltuk, és ennél több gondozás részemről már kösz nem, kertgondozót megfizetni az meg ugye nem megy, ha pénzért kellene csinálnom havi szinten nem 20e lenne mint amennyiért a srác csinálja
    inkább majd a gömb tuja környékét upgradelem, összeszedem a füvek körüli tujákat és átköltöztetem a díszköves részbe őket, van kék, zöld, extra világos zöld, arany, sztem nagyon ütős lesz a kék és zöld csenkeszek és babérsom mellett, no meg kevesebbet kell őket locsolni, az a szeglet ahol vannak kapja a legtöbb napot és meleget, és úgy vettem észre a kövek segítenek a páratartalmat is ideális szinten tartani a tujáknak, gyorsan elpárolog róluk a víz, hátulra meg mennek még füvek és kész, azokat nem kell olyan sűrűn locsolni és jól bírják a szárazságot is jellemzően
    magaságyás kapcsán megnéztem pár videót, egyikben ágakat és szalmát ratak legalulra, h elbomolva hőt és tápanyagot fejlesszenek, én mulcsot raktam az ültetőgdrök aljába, arra marhatrágyát, és arra mulccsal összekevert földet, lehet ez is segített a tujáknak és többi növénynek az első tél sikeres átvészelésében
    ma voltam kinn, levágtam az árnyékliliomok elszáradt virágait, hortenziák elfásodott ágait, még belőlük _kell_ szereznem, nagyon mutatósak, nem is drágák, több fajta árnyékliliom a hortenziák körül az meg mindentvisz' ( : és a virágaik is szépek, az "alap" liliomnak illata is fergeteges, többieknél nem éreztem
    a kánnámon hatalmas virág van és több bimbó is van rajta, kb 1 hónapja vehettem, magasságra kétszer akkora, terjedelemre háromszor mint volt, vele se kell különösebben foglalkozni, ebbe a kertbe ilyen virágok valók
    nagy eséllyel már nem fogok abba a házba beköltözni, úh úgy csinálom minél keveebb gondozás kelljen

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    ha már solnhofeni mészkő , kicserélem az első tujás sziklakertben a követ ilyen lapokra, eredetileg is minden helyre mást akartam, csak nem volt pénz, ott nagyon jól fog mutatni, nagy sziklakertben a fehér márvány kövek, gömb tujás részen pedig a rózsaszín kövek

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #1974 üzenetére

    nem a tech, sz@r a ph ( : mióta az új felület van vicceskedik, notebookon is, telefon rendszerén is volt valami móka, nem olyan egyszerű már kijelölni a szöveget mint régebben, de evvan'
    lakókat én nem kérdezem ((( : csak a szomszéd sráccal egyeztettem, mivel rajtam kívül ő dolgozott - és a párja kezdetekben valamennyit -, megterveztem, neki elmondtam, bólintott az esetek 95/-ában és megcsináltuk, ez a jövőben is így lesz, akinek óhaja-sóhaja van lehet beállni v nyakon vágom, idős nénik kivétel, tőlük nyilván nem vártuk el, de azért finoman közöltem velük is amikor nemteccelések' voltak, h locsolshoz nem kell sem erőnlét, sem szakértelem, mégsem láttam rajtunk kívül senkit locsolni, szóval majd mi tudjuk ( : akinek nem tetszik menjen panaszkodni a közösképviselőhöz, pont annyira érdekli mint minket :d mindenkinek úgysem lehet megfelelni, 19 lakás van, de a végeredmény 90-95%-ban mindekinek tetszett
    gyöngykavicsos betonlap került hátra, nm-re nem számoltam, darabra nem volt vészes, "foghíjasan" járdának raktuk le, szépen beleillik a barna mulcsba, eredetileg oda fa járólapokat terveztünk, lehet mondtam korábba, kivágtak apanel előtt egy óriás platánt, felvágták, én kimentettem némi rönköt, meg szép vastag ágakat is, mire szereztem autót ellopták a "lopott" fámat ((( : majd egy bejáró szerűséget talán csinálunk fából, korláttal az emelkedőre, mintha híd lenne, azt nem bánom, h nem fából lett a járda, a betonlap biztos tartósabb, a solnhofeni kő csak dekor lesz, nem kell terhelést bírnia, nem lesz rajta mászkálás
    hortenzia középen volt a sziklakertben, nem csoda h szerencsétlen csak sínylődött, talaj is hitvány benne, nem is locsolták, tűző napot is sokat kap, ez a fajta nem szereti, latin neve talán hydrogenia, v valami hasonló, a vizet szereti nagyon, még hátul az árnyékos helyen is nagy kánikulában öntözni kell rendesen, arra a helyre tökéletesek a liliomok is, de minél több fajta annál szebb az összkép, jelenleg talán 5 fajtám van
    volt ott egy lakásom amit két éve vettem, aztán szétbombáztam és újjáépítettem, közben tavaly megcsináltuk a kertet, lakás árak felmentek menet közben, szóval befejezés előtt inkább eladtam idén tavasszal, röviden ennyi, most meg ha összejön veszek a házban egy használaton kívüli helyiséget, amiből majd csinálok lakást, sok tulaj bérbeadja a lakását , most kettőnek sikerült nem napon barnult egyéneket beköltöztetnie, nem vagyok rasszista, de még az életkedvem is elmegy amikor azzal a nagyon szép ááákcentusukkal' kotkodácsolnak, szóval nagy eséllyel ezt is el fogom adni, vagy nem, de majd kiderül

    szerk:
    nem birtokolom azt a kertet, és mindig az enyém marad, azon nem változtat h van-e ott tulajdonom v nincs :) most sincs aktuálisan, de bármikor megyek ha kedvem van, nem akart még senki elküldeni ( :

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #1976 üzenetére

    még ha a házirendet be is tartja, akkor is hülyét kapok attól amikor ilyeneket hallok:
    tééééé', hun vagy máááá'? hátyeremán' ide, jááááájdefááááLY' a siivem'...és társai ( :
    legutóbb olyan szépen kiteregettek a szutykos korlátra a körfolyosón, h öröm volt nézni, jó helyen van a ház belváros szélén, egyetemek között, most már egy gyönyörű kis parkkal, nem értem mért kell ilyeneknek kiadni lakást, van nekik szép kis közösségük, pont oda valóak, előtte hallom vmelyik kiült a körfolyosóra és ott vágta a körmét, épp a padláson voltam ahol a helyiség van amit venni akarok
    kb fele lakás bérbe van már adva a 19-ből, de ez a két család nem emelte a színvonalat ( : főleg mikor összejön az egész pereputty és bandáznak
    hortenzia nem tudom hogy maradt életben, mi átültettük egyszer egy helyre külön szedve, aztán valaki az egyik tövet arrébb rakta ( : az nem derült ki h ki volt, később én még arrébb raktam őket, most már mindkettő gyönyörű bokor, illetve kertészetben vettem egyet, az nem sokat fejlődött, pedig ott van mellettük, hortenzia de már más alfaj, szomszéd házban van egy hatalmas bokor, 1,5-2m magas lehet és hasonló széles, jó célkitűzésnek ( :
    nyáron vettem lakásba pár növénykét, régi kedvenceimet, a csodacserjét, és diffenbachiát, mindkettőből két-két fajtát, velük is rengeteg idő elmegy, nemrég átültettem a diffenbachiákat, csináltam a világos és sötét tönusóból is pálmafát, illetve a "susnyát" külön ültettem, az a cserép lesz a bokros
    érdekes a tölgylevelű croton remekül bírja a déli tűző napot is, a normál változat nem, legalábbis úgy nézem kicsit megégtek néhol a levelei, és kevésbé színesek mint a másik
    van még itthon kubai futóka, kezelésbe vettem őket, óriásit nőttek cserébe ( : kertben lehet nagyon szép, tavasztól ki lehet rakni, elvileg simán tenyérnyi levele is lehet, mint ahol őshonos, egyik ertészetben láttam is akkorát, ősszel meg vissza kell vágni és mehet vissza a lakásba
    szóval közben eldöntöttem, a parkba sok virág nem lesz, mivel senki nem segít így felesleges ilyenben gondolkodni, inkább a füvekből legyen még több, örökzöldeket meg "központosítani", így télen-nyáron mindig szép a kert, ez is volt az eyik fő cél, szépek a lombullatók, de több hónapon keresztül csak csupasz csontvázak, olyan lehangoló volt a kert télen h kifejezés nincs rá, a rengeteg mályva kopaszon mint egy sírkert

    közben beugrott, ismerősödnek talán mégis a vörös korallberkenye lenne a legjobb, ha kifejezetten tényleg csak takarás a cél, akkor nem feltétlen hiányoznának a friss zöld hajtások folyamatosan, bezöldülve is szép, de az őj hajtásoktól lesz különleges, ahhoz pedig nyírni kell, viszont amit tavaly ültettem egész télen nőtt, folyamatosan hozta az új hajtásokat, nincs kizárva ha nagyobb példányokat vesz már idén megoldják a feladatot, csak többet kell venni, akár átfedésben ültetve

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #1978 üzenetére

    Csak forum, szoval nyugodtan, epp most jottem a kertbol, kivsit locsoltam, kozben tervezgettem az upgradeket es athelyezest, minimalis viraggal, jo ha egy kivulallo segit osszeszedni az ohajokat es racionalitast ( : sok viraghoz olyan lakokbol kellene sok mint te es en, egyedul keves vagyok, azert foallasban ingyen nem fogom csinalni, megfizetni meg nem tudnanak:d
    Problemas lakokrol pedig v jot v semmit, szoval semmit ( :
    Milyen bokor az? Volt egy eperfa is amit kimutottunk, de sok kis hajtasa volt, epp belefaradtu k, pihentunk kb ket hetet, szedtuk volna ki a maradekot, ugy elburjanzott alul a gyokerzet mint elotte volt, ahhoz is majdnemkratert kellett asni mint a jaoan birshez, neki mar semmilyen zoldje nem volt fonn, de folyamatosan novesztette a gyokereket, pedig beteg is volt, szoval nem feltetlen kell temetni azt a bokrot, lehet egy tragyazas rendbehozna

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #1980 üzenetére

    Olyanom nincs, nekem valahogy nem tetszik, valaki itt nemreg mondta sok korokozoja lett, akkor viszont kezeles nelkul eselytelen h megmaradjon
    Elso sziklakert az marad akkora, hatha rgyszer szelesebb lesz a jarda, ne legyen utban
    A hatsohoz osszeszedem a fuvek koruli tujakat, viragbol olyan lesz mint a kanna, gondoskodik magarol, csak locsolni kell neha, setany rozsa is olyan, viz es feny kell neki, a tobbit megoldja, tea rozsa persze sokkal szebb, de sok gondozast is igenyel, no meg elnek a kert kozeleben metelo v szabo mehek, szepen lezabaljak a rozsak leveleit amibol feszket epitenek ( : nagyon picik, es ha egyszer megtalaljak az aldozatot mindig visszamennek hozza, vedekezni nem igazan lehet elllenuk, van a gomb tuja mellett egy rozsaszin szinu rozsa, kozeprol mentettem ki, tobbszor atultettem tavaly nyaron de megmaradt, tavasz ota nem mutatott kulonosebb eletjelet a nehan kis zold levelen kivul, nemreg beindult, hozott bimbokat aztan viragot, csak a zabalo meh megint megtalalta, leveleinek 90%-a mar odavan, neki a helyere is megy tuja, nincs ertelme igy szenvedni vele

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Akula #1982 üzenetére

    "nem sokáig lesz ez így. jön a hideg. :U"
    már nagyon várom :) az én kertem hidegben is szép, bibi :d a meleget pedig utálom ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #1989 üzenetére

    Akkor rakasson le egy lanella keritest es azzal tobbet nincs gond, dekorativ is
    Pint ilyen van nalunk, ugyanez a szin es szinten fava nevelt, a masiknal citromsarga es feher volt "gyarilag" ultetve egy edenybe, sajnos o nem elte tul a telet valamiert, de ez a narancs mar 1m-es atmerovel birt nyaron es tele volt viraggal
    Korabban mondtam, ilyen agyagedenybe ne ultesse senki, rlegybol felforrosodik tuzo napon es kiszarad, muanyagba es ugy bele agyagba, a feher-citrom pint ilyen meretu es alaku edenyben volt ( :
    Nyugodtan veheted, csak napfeny kell neki es viz, neha tapoldat, ha nagyon elburjanzik visszabb kell metszeni, tel elott pedig teljesen vissza kell vagni es mehet le pincebe ha van, teljesen sotetbe is
    A tearozsa sajnos nagyon oreg mar, atilteteskor lattuk h csak egy kivenhedt fogyokere van a legtobbnek, mellekgyoker alig v egyaltalan, nemreg kivettem egy masikat amit meghagytam, csak vegetalt par levelkevel, tuzpiros volt brutalisan jo es eros illattal, az egesz kertben lehetett erezni de elfaradt, odaadnam szivesen a rozsaszint is masnak, de kb eselytelen h vegetalasnal tovabb jusson
    Ma beszeltem, a szomszed sraccal, valszeg holnap atpakolom a tujakat a gombos kertbe, legyenek szepen egyutt

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák