Új hozzászólás Aktív témák

  • bviktor93

    tag

    Sziasztok!

    Lakásfelújítós topikból irányítottak ide, öntözőrendszer telepítéséhez kérnék némi segítséget/tanácsot:
    Sosem csináltam még ilyet, neten található leírásokból próbáltam meg némi tudást összeszedni.
    Szóval röviden csináltam egy skiccet (egyáltalán nem méretarányos!), az általam elképzelt rendszerről, link: [kép]
    Ami a lényeg: kb. 3-4m x 25 m-es (nem teljesen szabályos, vannak beugrások, de ez most lényegtelen) téglalap alakú füves területet kellene öntözni. Ehhez Hunter Pro spray szórófej házakat, és a piros 3m-es 180 fokos fúvókákat néztem ki (ahol kicsit szélesebb a terület - kb. 4 méter - oda lehet az egyel nagyobb fúvóka kell majd), és egymástól kb. 3m-re elhelyezve (lsd. kép). Ebből kellene kb. 7 vagy 8 darab. Leírás szerint a szórófejházban 1/2"-es belső menetes csatlakozás van, ehhez választottam a képen lévő könyök bekötőt. Eddig szerintem nagyjából OK a rendszer, ami a kérdés: jó lesz-e gerincvezetéknek a képen lévő 16 mm-es cső, amiről a "T" leágazóval ágaznék le a szórófejekhez? Egy csomó helyen 25-ös KPE csöveket raknak le gerincnek, erre a max 25m-re max. 8 szórófejhez én ezt kicsit overkillnek érzem. Arról nem is beszélve, hogy a szivattyúhoz 3/4"-es cső csatlakozik, elvileg tudnék rá tenni 25-ös KPE-t is ha nagyon muszály. Lemértem, a szivattyú kb. 30-35l/perc vízmennyiséget tud produkálni, ez szerintem elég kell hogy legyen ennyi szórófejnek. Szóval, ami a kérdés egyáltalán rendben van-e ez a setup szerintetek, illetve milyen legyen a gerinc cső, hogyan, mivel ágazzak le belőle? Kérem képekkel illusztráljátok ha van valami konkrét javaslat, nem vagyok egyáltalán vízügyi/csöves szakember :D.
    Előre is köszi.

Új hozzászólás Aktív témák