Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabail

    csendes tag

    Sziasztok!

    Elbirtoklás témában kérnék tőletek tanácsot. A szomszédos és saját telkünk végében fut egy valamikor több mint 50 évvel ezelőtt útként használt önkormányzati tulajdonú telekrész, az „út” mentén egy árokkal. A mi telkünkre eső részt a telkünk megvásárlása, 1973 óta használjuk sajátként. Valamikor a 80-as évek elején az akkori Városi Tanácstól kaptunk szóbeli engedélyt, hogy nyugodtan használhatjuk, és hogy az árkot betoncsövet lefektetve befedhetjük.

    Most szeretném rendezni ennek az önkormányzati teleknek a sorsát és hivatalosan a saját telkünkhöz csatolni tulajdoni lapon. Felhívtam hát az önkormányzatot, ahol azt mondták, semmi akadálya a telek megszerzésének, de elbirtoklást bemondás alapján nem hagyhatnak jóvá, bizonyítanom kell dokumentumokkal, különben értékbecslés után csak eladni tudják.

    Csakhogy nekem nincsenek dokumentumaim. Valóban ez lenne az elbirtoklás feltétele?

    Józan ésszel én csak arra tudok gondolni bizonyítékként, hogy nézzék csak meg a számomra is hozzáférhető e-közmű rendszerben lévő 2005-ös, illetve 2018-2020 között készült ortofotókat, melyeken kivehető, illetve a később készült felvételeken jól látható, hogy a kérdéses telket kertként használjuk, a telekhatáron kerítést állítottunk, fészert, baromfiólat építettünk, illetve az udvaron állványon lévő napelemeink a terület fölé nyúlnak. Feltételezem, számukra elérhetők ennél részletesebb felvételek is. Elegendő lehet ezekre hivatkoznom bizonyítékként? Vagy pont fordítva is elsülhet: nehogy bírságot kapjak illegális telekhasználatért? ;) És ne feszegessem a bizonyítást, vegyem meg inkább?

  • Gabail

    csendes tag

    Ha már szóbakerült az elbirtoklas, a #24989 számú hozzászólásban lévő kérdésemre továbbra is várok tanácsot, hogyan bizonyithatom hogy sajatomkent haszalok egy önkormányzati telket immár 50 éve.

Új hozzászólás Aktív témák