Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ityam

    senior tag

    válasz Grave_444 #25124 üzenetére

    bocsánat hogy megint nem jogászként belekontárkodok.
    "Családban idős emberrel szemben történt egy csúnya átverés. Szerintem."
    Szerintem is.
    "1. Mennyire állja meg egy ilyen papír a helyét?"
    vállalkozási szerződésnek néz ki egy tevékenység elvégzésére(apró betűs részt(vállalási feltételek) nem értelmeztem, mert nem tudom elolvasni, eléggé ).
    Rajta van hogy ki szeretne és mit. Van ráírva ár és mennyi foglaló hozzá.
    Nem hozzáértőként én nem tudok belekötni. Foglaló emlékeim szerint büntetőpénz, míg az előleg az megelőlegezett kifizetés a teljesítés érdekében/előrehaladáshoz. Foglalónál ha a szerződő táncol vissza akkor elbukásra kerül, de ha a megbízott táncol vissza, akkor a foglaló összeg dupláját kell visszafizetnie(a régi emlékeim szerint, de a jogászok lehet rámcáfolnak).
    2:"2. Ha átvett előleget nem kellett volna legalább egy kézi számlát adni róla?"
    Nem hozzértőként is azt gondolom hogy kellett volna. De ezzel szerintem max nav foglalkozik. Ha bíróságra akarnál menni a pénzért(amit előlegnek írsz, de igazából foglaló van írva, ami nagy különbség) akkor a bíróság a szerződést nézi szerintem
    Szerződési akarat megvan. Azzal hogy itt leírtad hogy "nagymamám... gondolta ráfér a felújítás a régi lakás villamos hálózatára." még azt sem lehet mondani, hogy nem is akart ilyet a szerződő(még ha nem is ért hozzá mi kellene igazából, de hasznosnak gondolta). Szerződést szerintem bíróság érvényesnek veszi még ha számlát nem is adtak(az navos mellékszál talán).
    Foglalót lemonásnál visszaszerezni? hát az macerás lesz szerintem.............
    Persze ezt csak laikusként gondolom. lehet jön egy jogász aki megcáfol pikpakk.

    amúgy érdekes hogy az Egyéni megrendelés nem kötelező feliratnál rajta maradt az aláírás a kisatírozásból. Tájékoztatásnak elmegy ha a a szakié. Erős tudomásulvételnek ha nagymamádé.
    Nagymamád akarta a szerződést. megköttetett. teljesíteni kell. Ha nem akkor a foglaló ugrik.Foglalónak ez a lényege. Előleg az más lenne, de te hiába írtál előleget én foglalót olvasok.
    foglaló duplájára azt hiszem, akkor pályázhattok ha nem csinálta meg az adott dolgok cseréjét. Persze ezt bizonyítani kellene tudnotok...
    Mivel elektromossághoz annyira értek mint a quantumfizikához, azt nem tudom mennyire nehéz bizonyítani hogy nem fogják megcsinálni amit vállaltak(már ha tényleg nem csinálják meg). teszem hozzá hogy perpill a nyomtatott kézírást én nem tudom mindenhol értelmezni, de bíróságon ha elmondja az illető mi van odaírva valszeg felismerhető lesz hogy jéé tényleg ez van odaírva...

Új hozzászólás Aktív témák