Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    Feljelentéshez az alábbiakról kell, illetve célszerű nyilatkozni (engem nem hívtak be személyesen az eljárás megindításához, mivel vélhetőleg minden releváns dolog benne volt a beadványban):
    1. Nem kötelező, de segíthet, ha beazonosítod az elkövetett vétséget illetve bűncselekményt. Jelen esetben a Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény (a továbbiakban: Btk.) 373. §. (1) bekezdésébe ütköző és a (2) bekezdés a) pontja szerint minősülő, kisebb kárt okozó csalás vétségének megalapozott gyanúja miatt, ismeretlen tettes ellen célszerű feljelentést tenni (ha az okozott kár 50K és 500K közé esik).
    2. Nyilatkozni kell arról, hogy a Büntetőeljárásról szóló 2017. évi XC. törvény (a továbbiakban: Be.) 94. §. alapján személyi védelem biztosítását kérem /nem kérem (nem kívánt rész törlendő).
    3. Nyilatkozni kell arról is, hogy a Be. 99. §. alapján, személyes adataim zárt kezelését kérem / nem kérem (nem kívánt rész törlendő).
    4. Szerepeljen a feljelentésben, hogy Büntetőjogi felelősségem tudatában, a Btk. 342. §. (1) bekezdésére figyelemmel, személyi adataimról az alábbiak szerint nyilatkozom: itt adjuk meg az alábbi személyes adatokat: név, születési név, születési hely, idő, anyja neve, szigsz., állampolgárság, lakóhely, tartózkodási hely, levelezési cím, e-mail cím, telefonszám.
    5. A az alábbi mondatok is szerepeljenek a feljelentésben (értelemszerűen helyesen, tehát ha pl. rokon a feljelentett, akkor ne így): A feljelentettel nem vagyok rokoni viszonyban. Az ügyben más okból érdekelt vagy elfogult nem vagyok. Kijelentem, hogy nem minősülök a Be. 81. §. szerinti különleges bánásmódot igénylő személynek. A Btk. 268. §. (1) és a 272. §. (1) bekezdésekre figyelemmel, büntetőjogi felelősségem tudatában teszem meg feljelentésem.
    6. Itt következhet a feljelentés szövege: érthetően, szabatosan megfogalmazva, csak a tényekre és a lényegre szorítkozva.
    7. A végére még két nyilatkozat (értelemszerűen nem kívánt rész törlendő): A büntető ügyekben alkalmazható közvetítői tevékenységről szóló 2006. évi CXXIII. törvény alapján az eljárás felfüggesztését és közvetítői eljárásra utalását kérem /nem kérem.
    Kijelentem, hogy az eljárás során polgári jogi igényemet érvényesíteni kívánom / nem kívánom érvényesíteni.

    A feljelentéshez csatolni kell (érdemes) a pénz átutalásáról szóló kivonatot, illetve a privát üzenetek (vagy levelezés) pdf változatát.

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák