Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ricsip

    addikt

    válasz TIT #6477 üzenetére

    Azért érdekes, mert a csoda vrm excel itt pár hsz-al feljebb teljesen szipi-szuper zöldpipás minősítést add erre a lapra a stock 3900x oszlopban is, 3800x-re meg még OC oszlopban is. A másik linken levő Yt videó meg ha jól értettem arról szólt h. leszedték a vrm-ről az amúgy nem véletlenül rárakott hűtőbordákat, és jól meghajtották vmi torture test-el, aztán légáramlás nélkül magas hőmérsékletet mértek a gigabyte-nál is? Ha van rajta borda, van ház ventillátor, akkor ez még mindig gond? Értem én, h. melegedhetne kevésbbé is, de ezzel elkerülhető a throttling, nem?

    Ja igen, ez a vrm melegedésnek semmi köze a chipset hűtéshez, igaz? Az nem értem hol és miért lett belekeverve. Vagy az sem sikerült jól ezen a lapon?

    Lehet h. én vagyok tudatlan, de akkor viszont lépjünk már vissza pár lépést: a gyári AMD táblázatokban megadott boost órajel(ek) is már extrém Overclock-nak számítanal, azaz ha nem akarok afölé menni, hanem csak azokat elérni, már az is szerencse és tripla árú alaplap kérdése? Csak a base órajel ami garantáltan elérhető és stabil és támogatott ezeknél, az AMD által feltüntetett boost-ok mint olyan igazából marketinges hazugság / megtévesztés / lottó5ös mázli kell hozzá? És akkor még nem beszéltünk róla h. ezek efölé akarna menni az ember.

    [ Szerkesztve ]

    -

Új hozzászólás Aktív témák