Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gish

    csendes tag

    Üdv, a véleményeteket/segítségeteket szeretném kérni.

    - Vezeték nélküli fehallgatót szeretnék, Bluetooth-al. Telefonhoz szeretném használni, és a városban. Plusz itthon, de alapvetően nem játékra, hanem zenehallgatásra.
    - Fejhallgató érdekel, és olyan, aminek a füllpárnáiban van "mélyedés"
    - Legyen "súlya". Nem szeretem, mikor attól kell paráznom, hogy vajon a fejhallgató kettétörik -e, ha erősebben megfogom.
    - 1 napot bírjon ki. (Kb olyan 10 óra)
    - A korlátom olyan 50.000 Ft. körül van, +/- 10.000 Ft.
    - Jó lenne, ha lenne beépített mikrofonja, de ne olyan, mint amilyen a gamer fejhallgatókon van. De ha nincs mikrofonja, anélkül tudok élni. :)
    - Alapvetően dübörgősebb zene párti vagyok, és örülnék, ha ebben jó lenne a füles.

    Előre is köszönöm.

  • Gish

    csendes tag

    Hali. Egy fejhallgatót keresnék, az alábbi megkötésekkel.

    - Alapvetően telefonhoz szeretném használni, és ezért számomra buktató a hosszú kábel. Szóval, amennyiben lehet 1.2-1.5 méter körüli kábelezésű fejes kellene. (a telefon maga pedig egy Sony Xperia L)
    - Mély párti vagyok, jó volna a kiemelkedő (brutál) mély. Közép és magasban elég, ha közepes, de azért lehet ott is kiemelkedő.
    - Egy oldalas legyen a kábelezése, NE kettő.
    - Zárt és Circumaural kialakítás
    - Értelmes színben kapható legyen. :D ez nálam a fekete. :D
    - "vastag" vezeték. Nem kell centi vastag, de ne vékony legyen. Régen volt egy K 511-em, annak a kábelét imádtam.
    - És az ár: 40k-m van erre a célra. +/- pár ezer Ft.

    Előre is köszönöm.

  • Gish

    csendes tag

    válasz csƵ #31528 üzenetére

    Kábel hosszára 3 métert írnak, ami nekem buktató sajnos. Oké, máshol már találtam értelmes hosszt, úgyhogy még ízlelgetem, és köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

  • Gish

    csendes tag

    válasz csƵ #31528 üzenetére

    Bocs, az előzőt már nem tudom módosítani. A K551 mikrofonja mennyire megbízható? Menet közben mennyire használható telefonálásra, esetleg játék közben?

  • Gish

    csendes tag

    Sziasztok. Egy fejhallgatót szeretnék, az alábbi paraméterek, körülbelüli betartásával.

    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    Többnyire melóba menet, a buszon, melóban és otthon

    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Kifejezetten zenehallgatásra és filmnézésre.

    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    Nagyon max 50.000 Ft. (+/- párezer)

    4.) Új vagy használt?
    Csak is új. :)

    5.) Circumaural vagy supraaural?
    Circumaural. Talán ez az egyetlen, amiből nem szeretnék engedni.

    6.) Zárt vagy nyitott?
    Zárt

    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
    Küldenék 1-2 linket, s akkor kiderül, de alapvetően a mély lenne a lényeg, a többi csak másodlagos.
    https://www.youtube.com/watch?v=4e4bAsQ4r30
    https://www.youtube.com/watch?v=P94nEY0VuJ4
    https://www.youtube.com/watch?v=uMVoUHi0J1Q
    https://www.youtube.com/watch?v=iOAN8NOHVMM

    8.) Honnan vásárolnál?
    Bp-i boltból, ha lehet, akkor lehessen kipróbálni. De ha van megbízható ebay-es vevő, nekem az is megfelel.

    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    Telefon: Sony xperia z5.
    PC: Alaplapi hangkártya. (MSI Z170A GAMING M7-es alaplap) (Igény esetén meggyőzhető vagyok, ha valahogy, értelmes keretek között lehet fejleszteni [annyira nem értek hozzá])

    Ami még fontos lenne. Mivel útközben és otthon is használnám, ezért fontos lenne, hogy lehessen cserélni a kábelt (Jack). S nem szeretem az "L" alakú csatlakozókat sem.

    Előre is köszönöm.

  • Gish

    csendes tag

    válasz Batyulda #55117 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ. Féltem, hogy a kinézeten el fog csúszni a dolog, de meglepődtem. :) Esetleg azt nem tudod, hogy valahol ki lehet e próbálni a fülest?

  • Gish

    csendes tag

    válasz Batyulda #55128 üzenetére

    Már épp akartam kérdezni, hogy mélyben mi a különbség a két fejhallgató között. m50x-nél kiemelték a basszust, de mx40-nél nem. De látom azért elvitatkoztok ti egymással is. Én meg addig csak okosan olvasok a vélemények között.

  • Gish

    csendes tag

    válasz Batyulda #55134 üzenetére

    Félreértés ne essék, nem szeretnék szemtelenkedni, vagy ilyesmi. Általában azt is tudom, hol a helyem... De... Nem lehetne, hogy a veszekedéssel megvárjatok, amíg hozok magamnak popcornt, meg Jacket? :)

    Viccet félretéve, szívesen kipróbálnám mind a kettőt, úgy sem sok füles volt még a kezemben. De akkor már tegyünk mellé egy árbeli sonyt is plz.

  • Gish

    csendes tag

    Jó reggelt!

    Sajnos kezdi kiszolgálni az időt a mostani fejhallgatóm (ami egy Bluedio U), így gondoltam ideje elkezdeni gondolkodni az utódján. És ezúttal vezetékes kivitelben.

    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    Az elsődleges cél az itthon, a gépem. Néha elvinném utcára is, de a fő prioritás az az otthoni használat.

    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Zenehallgatás, filmezés és játék (Jelenleg a WoW, szóval annyira nem fontos, hogy minden egyes zörrenést be tudjak azonosítani mm pontosan a játékban). Filmezésnél annál fontosabb lenne a jó hangélmény.

    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    30.000 ropogós Magyar HUF. Minimálisan mehet fölé, de szűkös a keret.

    4.) Új vagy használt?
    Új. És tudom tudom, de ebből nem szeretnék engedni. De meghallgatok használtat is, ha meg tudtok győzni. :)

    5.) Circumaural vagy supraaural?
    Circumaural. Ez még annyira sem “vita tárgya”, mint az, hogy új vagy használt. 😊

    6.) Zárt vagy nyitott?
    Zárt. Tudom, hogy nincs tökéletesen zárt fejhallgató, de én annak örülök, ha senki nem hallja, hogy mit hallgatok. Szóval, minnél jobban megszűri a hangokat annál job. De nem prioritás (főleg, mivel itthon használnám nagyrészt)

    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
    Annyira nem értek hozzá, így egy példát hoznék. Harry Potter és a Halál ereklyéi part 2, mikor McGalagony professzor elcastolja a “Piertotum Locomotor”-t. Utána van pár másodperc, mikor az egyik szobor végighúzza a kardja végét a földön, illetve egy másik szobor felemeli a fejét (miután bemutatott egy szuperhős landolást). Én akkor szeretem érezni, hogy az agyvelőm megmoccan és kicsit berezonál.

    Ez nekem a mélyorientáltságot jelenti, ami fontos lenne. Emelett a közép se baj, ha jó. A magas annyira nem vonz, így nem is kell ott annyira jónak Lennie a fülesnek. De ha mellébeszéltem, akkor a fenti sorok a mérvadóak. 😊

    8.) Honnan vásárolnál?
    Itthoni boltok (főleg, ha esetleg előtte ki is lehet próbálni), de lehet Ebay is. Viszont más külföldi oldalról én nem szoktam rendelni (és az Ebayben legalább megbízom)

    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    Egyelőre integrált hangkártya és Samsung Galaxy S8+. Jövőre tervezek átmenni Iphonera és nem integrált hangkártyát használni, de egyelőre ezek vannak.

    10.) Egyéb – számomra fontos – dolgok.
    Eléggé messze van a ház az asztalomtól, így plusz pont, ha cserélhető a kábel a fülesben. Nyilván alkalmazkodom, de kényelmi szempontból nem baj, ha a füles bal oldalába megy a kábel. 😊

    Én az a fajta vagyok, aki szereti ha van súlya annak, amit használ, szóval előrébb priorizálom, ha valami masszívabb és kényelmetlenebb hosszú távon, mint ha könnyű (gyengébb anyag használat) és kényelmesebb.

    Az előbbi pár sor miatt, legalább 40, de lehet 50 mm-es füles is szóba jöhet.

    Nem kell csilivili, ami kedves szavakat súg a fülembe, mikor rossz napom van. Kinőttem azt a koromat. Ma már inkább a minőségre adok, mint a külsőre. 😊

    Bár nem vagyok rákattanva, de nem baj, ha van egy normális térhangzás. 😊

    Befejeztem, kb ilyen paraméterekkel keresnék egy fülest.

    Gish

  • Gish

    csendes tag

    válasz fericske #85892 üzenetére

    Jó reggelt!

    Mivel anno te írtál először, így a te válaszodra írok most, lévén, hogy megérkezett a fejhallgató. De persze mindenki mástól is örömmel veszek ötleteket.

    Nos, nem vagyok annyira otthon a fejhallgatókban, de az normális, hogy ennyivel halkabban szól, mint egy vezetéknélküli (ami ugyan ez az árkategória volt)? Nem azt mondom, hogy halk, mert nem, de nem azt a hangerőt hozza, mint az eddigi fejhallgatóim (amik között volt vezetékes és vezeték nélküli is), s nem tudom ez mennyire normális.

    Illetve, az lehetséges, hogy a kábel nem mind a két oldala 3.5-ös jack? Ez lehet noob kérdés, de eddig bármilyen fejhallgatóm volt, mindegy volt, hogy melyik felét dugtam a gépbe és melyiket a fülesbe. A mostaninál viszont nem ugyanolyan a kábel két vége (lévén, hogy az egyik csak a gépbe megy, a másik pedig csak a fülesbe). Volt itthon egy mindkét oldalán 3.5-ös jack, megnéztem és olyan, mintha a fejhallgatóba kisebb menne, mert nem ment bele a 3.5-ös.

    Előre is köszönöm a válaszokat.

  • Gish

    csendes tag

    válasz Gzula[HUN] #86184 üzenetére

    Nem akarok nagy hülyeséget mondani, de egy kb 40-al halkabb ez a fejhallgató, mint amik eddig voltak. Nem "aggódok", csak zavar, mert így a régi fülesnek "jobb" a mélye.

Új hozzászólás Aktív témák