Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bazsy01

    csendes tag

    Sziasztok!
    Jelenleg egy Xiaomi Piston 2 fülhallgatót használok, de itthonra szeretnék valamit, ami kényelmesebb és valamivel jobb hangminőséget ad.

    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    otthon
    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    filmek, zene (minden műfaj)
    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    ~ 30 k Ft
    4.) Új vagy használt?
    új
    5.) Circumaural vagy supraaural?
    circumaural
    6.) Zárt vagy nyitott?
    nyitott
    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
    lehetőleg kiegyensúlyozott
    (Mostanában csak fülhallgatókkal volt tapasztalatom: a Sony MDR-EX50LP kicsit magas kiemelt volt, de ez még nem zavart. A Piston 2 hangja kicsit talán mély orientált, ez jobban tetszik.)
    8.) Honnan vásárolnál?
    Gond nélkül átvehető legyen Budapesten, megbízható garancia.
    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    laptop integrált hangkártya, tablet (nexus 7), ritkán mobil

    Ahogy eddig utánanéztem a Superlux HD-668B és a Superlux HD681 EVO tűnik esélyesnek, de lehet hogy már ezekkel is fölé lőttem a források képességeinek.
    A 668B 56 Ohmos impedanciája túl sok már a mobil eszközöknek?
    Boltnak a muziker.hu-t találtam, ez megbízható/ajánlott bolt?

    Szívesen várok további javaslatokat, és előre köszönöm a válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

  • bazsy01

    csendes tag

    Szerda óta vagyok egy Superlux HD681 EVO tulajdonosa és gondoltam megosztom eddigi tapasztalataimat:
    Kicsomagolás után nagyon furcsa volt a hangja a fülhallgatómhoz képest, hiszen mélyorientált, de magas hangok is erősebbek voltak. Már ekkor jó volt játékokhoz és filmekhez miután lecseréltem a fülpárnákat a bársony bevonatúra.
    Azóta már kezd bejáratódni, és tegnap kivettem a párnák alatti kis szivacsot is. Ez utóbbi nagyon sokat dobott a hang minőségén; előkerült a közép tartomány, amit eddig próbáltak elrejteni(?) előlem a Superlux mérnökei. Persze lehet, hogy inkább a bejáratás áll mögötte vagy csak én szoktam hozzá és placebo hatás, de most már zenére is szívesen használom. :D
    Mindenesetre eddig tetszik a fejhallgató, de nem értem miért rakták bele azt a szivacsot a fülpárna és a hangszóró közé. Nálatok is ekkor különbséget okoz a hangzásban?

  • bazsy01

    csendes tag

    Sziasztok!
    Egy 681 EVO-hoz keresek kényelmesebb pad-ot. Eddig egy ilyet találtam; ez jó rá, ti milyet használtok?
    Mit gondoltok egy ilyen Bluetooth adapteres tuningról? :D

Új hozzászólás Aktív témák