Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hadeska22

    aktív tag

    Szép estét!

    A véleményetekre lennék kíváncsi. Ami azt illeti közel 4 évig volt mondhatni "pajtásom" egy Pioneer SE-M390 típusú fejhallgató. Gitározáshoz használtam, külső hangkártyába dugva, viszont a jobb oldal megadta magát a napokban.

    Az alábbi két fejest néztem ki, maradva a Pioneer márkánál (anno végigpróbáltam 15 db-t, de ennek volt egyedül tiszta, mégis kellően (nem bántóan) erőteljes hangja, a basszus számomra pont ideális volt, a fejes robosztus hatást keltett, illetve mivel relatíve nagy a fülem, ez volt az egyetlen ami nem bántotta a fülem sem (huzamosabb viselést követően)).
    Fülhallgatóból a sennheiser-re esküszöm, vagy tdk-ra (az a jó kis eb900), viszont ha tudtok hasonló kialakítású, árban is hasonló fejhallgatót, ami egy újabb 3-4 évre a társam lehetne, kérlek jelezzétek. Az alábbi két linken megtekinthetitek a kettő fejest. Illetve, lehet nem vettem észre valamit, de az olcsóbb marginálisan rosszabb mint a drágább. Van benne bármi szignifikáns különbség ami felett nagyon szépen elsiklottam ?

    egy
    kettő

    Válaszaitokat előre is köszönöm!

    Üdv,
    Hades

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

  • Hadeska22

    aktív tag

    válasz Spíler #54451 üzenetére

    Igen, olvastam, de still bizonytalan vagyok. "Legrosszabb esetben" az 531 lesz, de előbb megpróbálom megjavíttatni a 390-est. nincs olyan, hogy lehetetlen! :DDD

    Hát, néha repkedett a 390, volt, hogy a gitár is rajta maradt a zsinegen, szóval a strapabíróság sem egy utolsó szempont. :R

    [ Szerkesztve ]

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

  • Hadeska22

    aktív tag

    Üdv,

    Először is köszönöm a múltkori ajánlást, azóta is vacillálok. Két kérdésem lenne:
    1. mi a különbség az AKG K52/72/92 között ? (technikai fronton minimális eltérést véltem felfedezni, bár mint általában itt is elképzelhető, hogy az ördög a részletekben rejlik :)) )
    2. maximum 16.000 magyar valutáért mit ajánlanátok ? Jelenleg egy AKG K72 vagy Pioneer SE-M531-n gondolkodok, de ha tudtok valami értelmesebb ajánlatot mondani, akkor meghallgatom. (az invotone és superflux nem fogtak meg annyira (nem csak a márka ismeretlensége miatt))

    Ami számomra fontos:
    -legyen időtálló kialakítású (ha rajt marad a gitár straplockja ne adja meg magát, ha leesik, ne kelljen már féltenem, stb).
    -Számomra a Pioneer SE-M390 az etalon, így valami hasonló hangzást keresek. (ez aztán a precíz leírás, nemde ?:) )
    -külső hangkártyával használnám gitározásra. Jelenleg egy Peavey Xportot nyúzok, viszont hamarosan jön egy elég komoly Line6 cumó.
    -Metál, és rock zenéhez használnám főképp.

    válaszaitok előre is köszönöm !

    Üdv,
    Hades

    [ Szerkesztve ]

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

  • Hadeska22

    aktív tag

    válasz Dorien #54510 üzenetére

    strapabíró alatt azt értem, hogy ne kelljen félnem az esetleges esésektől, illetve, ahogy fentebb is vázoltam ha véletlenül rajtamarad a gitár straplockja, etc., akkor ne tegyen benne különösebb kárt. Természetesen örülnék, ha az új szerzemény is kibírná legalább 3 évig. Amúgy a régi fejesem 11.000 volt, és 4 évig bírta.Szóval feltételezem, azért megoldható az "valahogy" (-:

    [ Szerkesztve ]

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

  • Hadeska22

    aktív tag

    Üdv!

    Segítségetek szeretném kérni. Jelenleg egy AKG K-52-t használok ellenben hogy szépen fogalmazzak "nem vagyok megelégedve a hangzásával". Egy Pioneer SE-M390-t váltott, de akkora a visszalépést tapasztaltam, hogy újra fejhallgató után kutatok.

    Felhasználás:
    -Külső Audio interface-n keresztül összekötve, gitározáshoz (elsődleges

    Jelenleg több versenyző van, csak épp egyiket sem tudom személyesen kipróbálni, így eléggé zsákbamacska a dolog.
    - Pioneer SE-M531
    - Pioneer SE-MS5T
    - Audio Technica M40X
    - Audio Technica M50X

    Tudom, hogy az alsó két fejhallgató "nem egy kategória" a fenti kettővel, de anno (megjelenés) az AKG sem volt "olcsó" és még is sz@rul szól.

    Amit Keresek:
    Telt, életteli hangzás. Nem árt, ha a basszust ki tudja hozni.

    Sokan ajánlották a Superlux HD681 EVO-t, de ahogy olvastam eléggé semmilyen hangzásra képes (szóval nem lenne nagy előrelépés a mostani AKG-hoz képest), dacára a Budget árazásnak. Esetleg ha Nektek van tippetek (a fentieken felül) azt szívesen venném.

    Illetve +1 kérdés:
    Az "Amit keresek"-ben felsoroltakra melyik Audio technica lenne jobb (40x vs 50x) ?

    Szerk.
    A max összeg, amit hajlandó lennék fizetni érte az kb. 40.000. Újra valami jó kis fejhallgatót keresek legalább 6-10 évre.

    Üdv,
    Hades

    [ Szerkesztve ]

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

  • Hadeska22

    aktív tag

    válasz persil #73983 üzenetére

    Üdv,

    Elsődlegesen metál zené(k)hez használnám. Ez két részből tevődne össze. Gyakorlás/Felvételnél értelemszerűen a hangszer igazi hangjára lennék kíváncsi, de "levezető játéknál" (zene + gitár) igazából nem zavar, ha kicsit "zajos", ott úgy is a "fun" a lényeg :).

    Ami zavar, hogy ahány helyen olvasok véleményeket (ugyanarról a termékről), kb. mindenhol mást ajánlanak. Van aki az M40X-et ajánlja minden tekintetben, mert sokkal "balance-d" hangja van, mint az M50x-nek, ráadásul olcsóbb is. De sokal az M50x-re esküsznek.Így, hogy nincs alkalmam kipróbálni, eléggé nehéz.

    @mcs

    Köszi a választ. Ezt a Sony-t nem ismerem, de nálunk 20.000 Ft-tal többe kerül, mint az AT-M50x. Sajnos ennyit nem szeretnék rászánni.

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

  • Hadeska22

    aktív tag

    Sziasztok!

    Újra itt. Nem sikerült azóta sem dűlőre jutnom, ellenben sikerült leredukálnom háromra a még esélyes versenyzők számát :DDD

    * AKG K550
    * Audio Technica M50X
    * Pioneer HDJ-700-K

    Ezek közül Ti melyiket ajánlatok?

    Felhasználási mód, mint irtam (plusz kicsi kiegészités):
    1. Külső gitár interfész (Line 6 UX2)-hez lenne kötve, gyakorláshoz és felvételhez.
    2. média tartalomfogyasztás, videó, stb.

    Amit szeretek hangzásügyileg: markáns, életteli hangzás. Basszus jó, ha van, de nem szeretem ha nagyon túl van tolva (ideális = kellemes basszus szint + 1). Jelenleg amihez tudok hasonlitani az egy "Takstar Pro 82". Ennek a hangjával többé kevésbé megvoltam elégedve, bár a basszus a legmagasabb fokozaton(2 fokozat) sem az volt amire én vágyom.A közepek amúgy jól kijöttek rajta és a fejhallgató önmagában nagyon kényelmes akár hosszabb időn keresztül is.

    Tudom, hogy ez nem sok és hogy igazából Nekem kellene hallani ezeket az eszközöket, de erre nincs mód, mihelyst mindegyiket csak rendelni lehet.

    Válaszaitok előre is köszönöm!

    Üdv

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

  • Hadeska22

    aktív tag

    válasz Dorien #74240 üzenetére

    &ribizly

    Köszönöm a válaszotok. Ami azt illeti, ezt a fejhallgatót szinte senki nem ajánlotta (a különböző hifi & audióval foglalkozó boltokban), direkt rákérdeztem pedig. Bár ugye (sajnos) Ők azt fogják ajánlani ami nekik van (ami általában ATM-50x). Idézem, azt mondták, hogy "A gitár interfész nem fogja tudni meghajtani rendesen, de hogy attól még nem lesz rossz, csak max halkabb".

    [ Szerkesztve ]

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

  • Hadeska22

    aktív tag

    válasz ribizly #74243 üzenetére

    & a többiek

    Igazából eléggé hihetetlen módon, de szinte mindegyik fejhallgatót sikerült kipróbálnom. AKG K550 meg megmarad egy misztikus lénynek :DDD

    Amiket volt alkalmam próbálni:
    -Audio Technica M40X
    -Audio Technica M50X
    -BeyerDynamic DT 770 Pro 80hm
    -BeyerDynamic DT 770 Pro 250ohm
    -BeyerDynamic Custom Studio

    Amit választottam: AT M40X

    Az első üzletben számomra is meglepő módon (telefonos utánajárást követően kiderült) sikerült a két Audio Technikát kipróbálni. Teljesen abban a hitben voltam, hogy szinte 100%, hogy AT M50X-szel fogok kisétálni, hisz a review és fórumok alapján ez volt a nyerő. Nem kis meglepetésemre, a 40X szinte mindenben lekörözte. (halkabb volt mondjuk, mint az M50X). A nagytesó irritáló volt a fülemnek, a basszus pedig túl van tolva. Se a mélyekben, sem a közepekben nem volt számomra érétkelhető a teljesítménye.

    Mielőtt meghoztam volna a végső verdiktet egy közeli boltban a maradék BeyerDynamic kollekciót sikerült letesztelnem. Végül egy FocusRite Scarlett 2i2 2nd gen interfészhez voltak csatlakoztatva (ami az UX 2 kihívója). A DT 770-esektől nem, hogy nem estem hanyatt, de egyenesen bántották a fülem. Lehet, hogy jó fejhallgatók, de nem nekem :K
    A Custom Studio viszont az M40X-hez hasonló hangzásra volt képes (talán basszusban kicsit markánsabb volt), de 30.000 Ft-tal többért. Kényelemben és kialakításban is köröket ver az M40X-re, viszont számomra akkor lett volan relevanciája a CS-nek, ha kapok annyi pluszt, amivel rá tudom magam venni egy ilyen fejhallgató megvételén.

    M40X és Line 6 UX 2 nagyon jól megvannak egymással. A gitár pont úgy szól, ahogy szeretném, egyelőre a viseletével sem volt különösebb gondom. A második boltban a srác annyit mondott, hogy igazából ezek a fejhallgatók (< 100.000 Ft) mind "gagyik", amivel nem értek egyet, de hát ez van. Szerinte amúgy az AKG K52 egy jó fejhallgató (a maga kategóriájában), csak sokan rosszul használják :).

    Konklúzió: Először is köszönöm a sok segítséget. Őszintén szólva nem gondoltam volna, hogy ezzel a modellel térek haza, mert teljesen M50x-re fókuszáltam. Ellenben örülök neki, hogy volt alkalmam személyesen kipróbálni, hisz így amellett, hogy megsóroltam magamnak ~ 20.000 Ft-ot, ugyancsak megspóroltam egy újabb csalódást (mint anno AKG K-52-nél) ;) .

    [ Szerkesztve ]

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

Új hozzászólás Aktív témák