Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sssirius

    tag

    Sziasztok!

    Pár napja tönkrement a DAC-om, így megint kicsit körülnéztem a témában és kezdek kicsit elcsábulni. Jelenleg egy Focal Listen (vezetékes) fejesem van, ami teljesen jó. De! :)) Az egyik kolléga az irodában kicsit érzékeny a HD681EVO nyitottságára XD Így elgondolkodtatott a dolog, hogy behozhatnám a Focal-t és otthonra vehetnék egy másik fülest, a HD681EVO meg elvonulhatna tartaléknak.
    Otthonra jelenleg úton van egy Sanskrit 10th DAC és van még egy Presenter 3 erősítő. Ehez keresnék egy kényelmes fejest zenehallgatásra úgy, hogy mondhatni nagyfejű vagyok.

    - Órákon keresztül is rajtam szokott lenni, fontos a kényelem.
    - Csak otthon használnám zenehallgatásra, a fennt említett DAC és erősítő társaságában, nem szeretném hordozni.
    - A budget max 40k körül lenne, használt is jöhet, külföld is játszik, ez nem annyira sürgős.
    - Lehet nyitott/félnyitott/zárt (otthon nem zavar senkit), de a párnák/kagylók tekintetében inkább circumaural a szimpatikusabb.
    - Hangzásvilág... nem bánom ha egy kicsit erősebbek a mélyek, de persze az sem lenne jó, ha telejsen ebbe az irányba húzna. A Focal Listen-nel meg vagyok elégedve, azon kívül nem volt még "normális" fülesem.

    A szemezem a használt Beyer DT770/880/990 (250Ohm) darabokkal. Ha jól gondolom a Presenter 3 megbírkózna a meghajtásával.

    Remélem elég infót adtam, hogy tudjatok ajánlani 1-2 darabot, amit érdemes lenne meghallgatni.

    Előre is köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • sssirius

    tag

    válasz sssirius #73929 üzenetére

    Esetleg erre valaki?

    - Órákon keresztül is rajtam szokott lenni, fontos a kényelem.
    - Otthoni használat, Sanskrit 10th + Presenter 3 mellett.
    - Budget: ~40k (+/-)
    - Új, használt, külföld.
    - Lehet nyitott / félig nyitott / zárt, circumaural nagy kagylóval lehetőleg.
    - Mindenféle zenét hallgatok, de nem bánom ha picit erősebbek a mélyek :)

    Kiszemelt: Beyerdynamic DT 990 PRO 250 Ohm (esetleg használtan, ha találok)

    Próbáltam nézegetni összehasonlításokat a 770/880/990-ek között és ha jól emlékszem azt olvastam, hogy a 990 pro egész jó átlagban, de pont basszusban talán nem az a legjobb. Gondolom ettől függetlenül ugyan úgy megvan a V karakterisztikája, csak nem annyira kiemelkedő a basszusa mint egy 770-nek. (?)

Új hozzászólás Aktív témák