Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #97862144

    törölt tag

    Fejhallagatót szeretnék venni, ez elég hirtelen ötletként született, tulajdonképpen megtetszett valakin a villamoson.
    Amire és ahol használnám:
    Villamoson, buszon, trolin, utcán 95%-ban zene hallgatásra mobilról ( HTC One ), 5% játék, egyéb. Zenékből változó mit hallgatok, Péterffy Boritól a Tankcsapdáig elég sok mindent, amit biztosan nem az heavy metal, dubstep, hardstyle.
    Vezetéskesre gondoltam. Az, hogy circumaural vagy supraaural, illetve nyitott vagy zárt szerintem mindegy. Amúgy előrebocsátom nem értek hozzá:-)
    Ami spec. igény hogy dizájnos legyen, őszintén szólva sokat néztem de azok olyanok mint egy stúdió fejhallgató, én valamilyen színes, dizájnosat szeretnék, találomra beütöttem "színes fejhallgató utcai" és jött ez:
    http://www.feelbeats.com/upfile/Over-Ear%20Headphones/beats-by-dr-dre-studio-limited-edition-blue-headphones.jpg
    Az a baj ennél nem is nagyon találok olyat ami jobban tetszene. Nem olcsó, de legalább kinéz valahogy. Valakinek erről van tapasztalata vagy van ilyen esetleg valakinek? Mi róla a véleményetek illetve hasonlót valaki tudna ajánlani esetleg?

  • #97862144

    törölt tag

    válasz Ati1979 #10458 üzenetére

    Konkrétan mi a baj a Beatsszel? Én egyébként 40-70e Ft-ot szánnék rá. A Beats külföldön ahogy néztem olyan 50-60e Ft-ért megvehető, itthon több 15-20-al. Én ebbe a kék változatba bele vagyok szeretve mióta megláttam, hogy így mondjam.
    Amit linkeltél Beyer műszaki szempontból gondolom nagyon jó lehet és ez is kellene legyen a lényeg tudom, de nekem számítana a dizájn, szín stb. is, tudom ezért kapok majd valószínű de ez van:-) Meg ez egy high end füles nem? Azért az nem lenne túlzás nekem mégis?
    Olyan hatása van nekem mint amin otthon hallgatja valaki a zenét és nem utcán, szóval hozzá képest ez a Beats diázájnilag más kategória. Azért nagyon profi nem kell hogy legyen hát eddig egy 10 éves mp3 lejátszón hallgattam zenét az utcán amihez volt egy 1500Ft-os fülhallgató szóval... nagy lesz az ugrás szerintem felfelé:-))

  • #97862144

    törölt tag

    válasz beast27 #10464 üzenetére

    Oda jutottam rövid időn belül mint mindennel amihez nem értek, de kezdem beleásni magam: rájöttem hogy bonyolult, nem is könnyű dönteni:-)
    Ez a Shure SRH840 amit belinkeltél egyébként kifejezetten tetszik kinézetre, kár hogy nincs belőle mondjuk kék, de majd befestem max. :D Hogy mennyire fő meg benne az ember feje a buszon és mennyire kényelmes azt nem tudom, de gondolom rossz nem lehet ilyen szempontból sem különben valószínűleg nem ajánlottad volna.
    Az eggyel "alatta" lévő Shure SRH440-ről mi a vélemény?
    Visszaolvasgattam és át kell ezt gondolni azért, szóval vájtfülű én nem vagyok az tuti, csak egy szimpla emberke aki szeretne zenét hallgatni az utcán és mivel eddig ugye egy olcsó mp3 lejátszón történt ez 1500 Ft-os fülhallgatóval valószínű egy ilyen Shure mellbevágó élmény lenne, igazából el sem tudom képzelni milyen lehet, nem tudom volt-e egyáltalán komolyabb fejhallgató rajtam az életben, szerintem nem:-)
    Visszaolvasgattam és tetszik ez az "olcsó, de jó" típusú Maxell Retro DJ is, főleg fehér színben. A Beatsről akkor fájó szívvel lemondok.

  • #97862144

    törölt tag

    válasz vodkaboy22 #10472 üzenetére

    A Beats az sztornó már, hajlamos vagyok hinni általában a szakértőknek mindenben és mivel erről sorozatban mondjátok hogy sz@r ezért esélyes hogy az is:-)
    Elég sok tippet adtatok most, elég lesz végignézni és kigondolni melyik legyen, de ezekből már tudnom kell választani. Ez a Beyer Cutom One is tetszik pl.

  • #97862144

    törölt tag

    válasz Vasinger! #10476 üzenetére

    Az olcsó mp3 az megszűnt, pontosabban megvan persze, de nem arról fogom hallgatni hanem egy HTC One telóról szeretném, ami amúgy szintén egy új vétel.

  • #97862144

    törölt tag

    válasz Dorien #10481 üzenetére

    Ezt jó hogy írod mert azért utcai zenehallgatásra használnám ugye, ott meg egy 3m-es kábel az nem előnyös.
    Felmerült az is bennem hogy érdemes lenne lehet venni egy Maxell Retro DJ-t most, tetszik is, korábban jókat is írtatok róla és nem drága enyhén szólva, aztán ha tényleg bejön ez a fejhallgatós zenehallgatás akkor majd később 1-2 év múlva egy komolyabb cuccot venni.

  • #97862144

    törölt tag

    válasz Dorien #10487 üzenetére

    Olvasgattam itt a topikban még meg más helyeken is. Maradt igazából három a képben Az egyik a sokak által javasolt Shure SRH 440 amiről elég sok mindent találtam. Ez alapján jó vételnek néz ki, nagyjából csak jót írnak róla hangzás tekintetében, ami rosszat az az hogy nehéz. Túl sok helyen nem kapható itthon, én egy Páko nevű hangtechnikai üzletben találtam ahol elvileg van raktáron is. Valaki ismeri őket?
    Ezen kívül két, szerintem a Shure-hoz képest eggyel lentebbi kategóriás maradt a képben, a már szintén említett Maxell Retro Dj és ez amit te linkeltél, a Superlux HD662EVO. Ez utóbbi olyan szinten új, hogy még külföldi fórumokon is alig tudnak róla konkrétumot mert alig van valaki akinek már volt a kezében. Nem is nagyon lehet még kapni sem sehol, illetve állítólag Kínában meg Tajvanon igen:-) Nagyon jó ár-érték aránynak tartják mindenesetre.
    Találtam egy online boltot a Thomannt ahol vannak Superlux fejhallgatók, de ez még ott sincs egyelőre. Mondjuk ők eleve 20 euróért szállítanak Magyarországra, de hát érthető mondjuk, inkább az a kérdés hogy megérkezik-e valaha:-) Azért ismerve a hazai viszonyokat nem vennék mérget rá, hogy műszaki cikkek nem tűnnek el útközben.
    Beszerzés szempontjából a Maxell néz ki legproblémamentesebbnek.

  • #97862144

    törölt tag

    válasz -Faceless- #10512 üzenetére

    Én tegnap még ezeknél egy sokkal "komolyabbat" akartam, egy Beats-et. Azóta már nem akarok. Lebeszéltek itt a topikban:DD
    Szerintem te is erre a "sorsra" jutsz. :P

  • #97862144

    törölt tag

    válasz beast27 #10521 üzenetére

    Kegyetlenül néz ki:-) Hát, ha valaki kicsit extrém figura és ad a dizájnra akkor ez biztos hogy jó választás neki. Szerintem erősen túlárazott, azért hasonló árban hangminőség tekintetében biztos hogy vannak jóval jobbak. Itt egy teszt róla, ez is azt sugallja hogy inkább az vegye meg akinek a dizájn elsőszámú szempont, ne az aki minőségre törekszik.:
    http://www.av-online.hu/fejhallgato/skullcandy-aviator-fejhallgato-teszt_83/2
    Lehet úgy kellene csinálni ezt, hogy az ember vesz mondjuk egy Shure SRH840-est meg egy ilyet és amilyen hangulatban ébred aznap reggel annak megfelelőben megy ki az utcára egyikkel vagy másikkal :DD

    [ Szerkesztve ]

  • #97862144

    törölt tag

    válasz drzozo #10526 üzenetére

    akinek ilyen fejhallgatót akartok UTCAI viseletre ajánlani, azt meg tudom érteni, miért nem akar beöltözni irányítótoronynak.

    :D :D tetszik a topik mert azért humor is van benne jócskán. Ez a fehér amit belinkeltél lehet meglepő, de nekem pont tetszik, ez a Superlux HD 660 EVO, szerintem simán felvenném utcára, de ezt még igazából nem is lehet kapni.
    Az súlyos hogy valahol én hoztam fel ezt a Beats fejest tegnap és miközben én már meggyőződtem róla hogy jobb lesz elvetni mások is úgy tűnik a kinézete alapján beleszerettek szintén ;]

    [ Szerkesztve ]

  • #97862144

    törölt tag

    Végigolvastam az utóbbi pár hozzászólást és nagyon érdekes ez a téma. Beats nekem már nem lesz az biztos ugye, de ettől függetlenül Kakukzolinak is igaza van egyébként több szempontból. Ha magamból indulok ki én ugye abszolút laikus vagyok és mivel nem volt rajtam soha komolyabb fejes így esélyes hogy az 1500 Ft-os füles után egy Beatsről is az lenne a véleményem hogy hú de jól szól. Mondjuk nem vettem volna a fáradtságot hogy utánaolvassak, érdeklődjek és nem hallgattam volna a topiklakókra, lehet már itt is lenne nálam azóta egy Beats.
    Az tény hogy ez a Beats nem elsősorban fejes hanem kiegészítő, mint egy táska vagy karperec a nőknél mondjuk. Szerintem legalábbis. El kell fogadni hogy sok embernek ez fontos. Az tuti hogy nagyon jól néz ki, persze ez szubjektív, de szerintem ez a helyzet.
    Ami még nekem nagy tanulság az egészből: létezik hogy itt van egy piaci rés?? Szerintem legalábbis ha utóbbi 20 -30 beírásból indulok ki akkor lehet hogy lenne értelme mondjuk a Beyernek vagy a Shure-nak beletenni egy normális technológiát egy dizájnos külsőbe ami kapható mondjuk piros, kék, zöld és még pár színben és nem csak galambszürkében vagy mélyfeketében és nem néz ki benne az ember "helikopterpilótának" ( by Kakukzoli ) :D

  • #97862144

    törölt tag

    A Shure SRH440-es mennyire ajánlott kényelmi szempontból utcai használatra, illetve buszon/villamoson ? Mennyire szoros? Egyre jobban hajlok rá hogy ez legyen. Sok jót írtatok róla korábban, mindent összevetve legjobb ár/érték aránynak tűnik azokból amiket eddig néztem.

  • #97862144

    törölt tag

    Voltam az MM-ben és belehallgattam kb. mindenbe ami ott ki van téve:-) Tulajdonképpen életemben először volt rajtam fejhallgató, mindjárt több is. Hát... mit mondjak, ez valami egész más élmény mint az 1500 Ft-os füles.
    Ami nekem általános tapasztalat volt így laikusként elsőre:
    1. Biztosan circumauralt veszek és nem suprát, egyértelműen kényelmesebbnek találtam előbbieket.
    2. A műbőrnél jobb volt a szövet bélés, legalábbis nekem, olyan érzésem volt hogy a műbőrben előbb utóbb izzadna a fülem, bár nyílván ennyi hallgatás után ez nem következett még be. Jobb, természetes érzés volt a szövet.
    3. Szerintem tényleg fel kell próbálni mindent, alighanem emberfüggő is kinek mi a kényelmes, nekem pl. a AKG k518 nem volt az. Az AKG k514 igen.
    4. Sajnos Beyert nem tudtam meghallgatni mert az nincs az MM-ben, főleg AKG-t és Sennheisert hallgattam + Scullcandyt + pár "gagyit" Megpróbálom leírni hogy érthető legyen, szóval a Skull Aviator olyan volt mint egy felturbózott 1500 Ft-os füles inkább, zengett az egész, nem volt rossz ezzel együtt azért, csak valahogy ilyen érzést keltett. Az AKG k514, ami nekem amúgy talán a legjobban tetszett, az már tisztább, más hangzás és nem tudom azért mert félig nyitott vagy nem azért, de a mély az kevésbé erőteljes mint a zártaknál.
    A legdrágább ami volt a boltban egy Sennheiser Momentum. Nem is tudom hogy jellemezzem, furcsa volt, olyan volt mintha visszafogott lenne nagyon mondjuk a Skullhoz képest és nagyon tisztán szólt, mintha külön hallottam volna a különböző hangszereket. Nem mondhatom hogy ez tetszett a legjobban és a legkényelmesebb sem ez volt, inkább érdekes élmény volt, alighanem azért mert furcsa volt ilyen olcsó füleseken szocializálódott embernek mint én ez az élmény:-)

  • #97862144

    törölt tag

    Felmerült bennem hogy AKG miért gyárt ennyi nyitott vagy félig nyitott fejhallgatót és relatíve miért ilyen kevés zártat? És nekem meg pont ezek tetszenek, de ugye nem jöhetnek szóba utcára meg villamosra mert az egész környezetem hallgatná velem együtt:-)
    De Superluxra is elmondhatnám ugyanezt. Ma hogy kipróbáltam pár félig nyitottat és nyitottat is én annyit tudtam meg hogy valahogy kevésbé erőteljes, hangos egy félig nyitott vagy nyitott, kevésbé jön át a mély egy zárthoz képest. De hogy ez miért jó azt nem értem, meg azt sem hogy miért jó ha aki mellettem ül éppen a szobában vagy villamoson az is hallja mit hallgatok:-) Biztos hülye kérdés, de tényleg felmerült bennem.

  • #97862144

    törölt tag

    válasz Ati1979 #10627 üzenetére

    Reggel még Shure SRH440-est akartam:-) Azt sajnos itt Debrecenben nem tudom kipróbálni sehol vagyis nem hiszem. De majd Pesten.
    Ja erről jut eszembe, ez elég outsider kérdés lesz de én hétvégén megyek Londonba, ott tud valaki esetleg helyet ahol érdemes próbálkozni. Nyílván van millió csak gondoltam lehet van aki vett már ott fejest és van valami bejáratott helye. Mondjuk azt sem tudom megéri-e onnan hozni, néztem neten pár árat, az alapján nem is biztos hogy megéri. Választék, kipróbálási lehetőség persze biztos jobban van mint itthon.

  • #97862144

    törölt tag

    Tegnap megszületett a döntés és Pesten vettem egy Maxell Retro DJ-t:-) Volt feketében és fehérben, a fehéret választottam, később gondolkoztam vajon miért is ezt, egyszerűen jobban tetszett magamon ebben a színben, de mostanra rájöttem hogy alighanem nyáron előnyös is lesz mivel 90%-ban utcára/buszra vettem, így talán kevésbé sül a fejemre 35 fokban mint egy fekete.
    Nekem ugye 5-50.000 Ft-ig kb minden szóba jött elmúlt hetekben:-) Köszönöm a segítségét azoknak akik adtak tippeket így legalább sikerült egy olyat venni ami azt hiszem kategóriájában az egyik legjobb.
    A Mammutban hallgattam bele egyébként többe is jó sokáig, eltöltöttem ott egy-másfél órát lazán ezzel. Legjobban továbbra is az AKG-k tetszenek messze. A Maxellt sokat hallgattam és összehasonlítva másokkal szerintem komolyan úgy szól mint amik háromszor-négyszer ennyibe kerülnek. Volt még egy, az AKG K-518-as, ez szintén nagyon jó, de sub nekem nem jöhet szóba mert nemhogy 1-2 óra múlva, de 1-2 szám után már kényelmetlennek éreztem.
    A Maxellt úgy gondoltam jó lesz első fejhallgatónak, egyelőre nagyon bejön tényleg, nagyon jól szól és még kényelmes is. Van egy olyan érzésem nem ez lesz az első és egyben utolsó fejesem:-)
    Ami nagyon tetszett tényleg és szerencsére a Moszkva téri Mammutban bele is lehet hallgatni, az AKG K-550-es. Ez mind hangzásban mind kivitelében vert mindent amit eddig hallgattam. AKG K-551-es is van ott, de az nincs kitéve csak dobozban. Remélem a következő fejesem mondjuk egy ilyen lesz:-)

  • #97862144

    törölt tag

    válasz PofaJenö #11005 üzenetére

    Én általában a külföldi diákokon látom a Beatset itt Debiben, de azért túl sokszor nem:-) Egy nap alatt három az elég sok. Most Londonban láttam rengeteget fekete srácokon. Azért csak üt a marketingje, ugye én is majdnem elhittem hogy jó is és nem csak jól néz ki mielőtt ide a fórumba benéztem volna, szerintem rengeteget eladnak belőle.
    Ma egy AKG 550-est láttam egy csajon a villamoson, de durván nagy volt a fején, egy pici 150-155 cm-es lány volt. Na meg láttam magamat a Retro DJ-vel:-) Azt figyeltem meg, persze lehet hogy csak a friss élmény miatt mert ma mentem ki először fejhallgatóval az utcára, de az emberek eléggé megbámulják aki fejhallgatóban közlekedik az utcán. Vagy lehet csak nekem tűnik így, de sok furcsa pillantás volt, pár rosszalló "mekkora hülyeség fejhallgatóban mászkálni" típusú is:-)

  • #97862144

    törölt tag

    válasz Ati1979 #11011 üzenetére

    Én most sok fejest meghallgattam, tulajdonképpen az összeset ami a Mammutban volt az MM-ben, drágábbakat is attól függetlenül hogy végül a Retro DJ-t vettem. Laikusként nekem a Beatsről az jött le, hogy mélytúlsúlyos, továbbá van egy olyan hangzása ami szerintem nem természetes. Mintha dörömbölnének egy ajtón olyan a basszus rajta vagy hogy mondjam. Megpróbáltam több Marley-t is, hasonló érzésem volt + ezeknél mintha visszhangzott volna az egész mindenség, szintén nem éreztem tiszta, természetes hangzásnak. Igazából a Marley nagyon nem jött be nekem, nem is bírtam sokáig a fejemen egyiket sem.
    De nekem gyanús hogy erre mennek rá direkt és alighanem aki megszokja az utána azt fogja mondani egy jó AKG-ra vagy Beyerre hogy "erőtlen" "gyenge" vagy valami hasonlót. Én legalábbis így látom.

  • #97862144

    törölt tag

    válasz Ati1979 #11014 üzenetére

    Én sem vagyok az enyhén szólva, bár úgy viselkedek és öltözök gyakran:-) De a 4-es szám van elől sajnos, mármint életkornál:-))
    Beyer T70? Azzal komoly lesz kimenni, majd számolj be a reakciókról:-)

  • #97862144

    törölt tag

    válasz Leonard #11117 üzenetére

    Én most hallgattam bele szombaton az AKG K550-esbe a Mammutban. Nekem is nagyon bejött, ha lecserélem később a Retro DJ-t valami komolyabbra akkor ez az egyik jelölt. Még egy Beyer T70-est hallgatnék meg mert kíváncsi vagyok rá nagyon, olyan érzésem van hogy az is bejönne.
    Ez a fejhallgató dolog másnak is így működött amúgy mint nekem? Vagyis hogy megvette első fejesét mint én is a Retro DJ-t most, baromira tetszett neki az élmény egy szimpla olcsó fülhallgatóhoz képest aztán nem állt meg hanem már azon gondolkozott milyet vesz majd később?:-) Mert én most itt tartok.
    Meg rendeltem most ebayről egy sandisk clip zip-et mert egybehangzó állítások szerint jobb élmény róla zenét hallgatni és én amúgy sem szerettem túlzottan a telefont zenehallgatásra használni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák