Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • superecneB

    őstag

    Üdv!

    Fejhallgató vásárláson töröm a fejem.

    Otthon használnám, zenehallgatásra, skype alatt, stb, teljesen átlagos dolgokra, nem profi felhasználás (nem vagyok zenész, nem szerkesztgetek zenéket, stb)
    Az összeg kb. -20.000 Ft
    Vezetékest szeretnék.
    Inkább a circumaural kialakítás áll hozzám közel, kényelmessége miatt, de ha van olyan supra ami kényelmes, pár órás hallgatás során sem fájdul meg tőle a füle az embernek, nem határolom el tőle magam.
    Zárt/Nyitott:
    Igazándiból tök mindegy, de inkább a nyitott felé húz a szívem.
    Mikrofon nem szükséges.
    Hangzás: Nem szeretem a túlzott magas kiemelést, egyébként semleges hangzást szeretnék, de talán kis mély pluszt nem okozna problémát, nem tudom mondják -e így, de inkább a meleg lágyabb hangokat szeretem, a hideg csattogást nem csípem. Hallgatok jazzt, nu-jazzt, klasszikust, de rockot is, meg lényegében mindent szóval ez a tényező nem sokat segít. (ZZ Ward-ot nagyon szeretem mostanság)

    A napokban volt lehetőségem meghallgatni egy Marshall Major-t és tetszett a hangzása, bár régóta nem hallgattam semmilyen fejhallgatót, így viszonyítási alapom nincs, de tetszett amit hallottam, és még inkább amit tapintottam, kellemes volt az anyagfelhasználás, igényesnek mondható. Viszont nem tetszik, hogy lényegében egy iphonehoz való mobil füles.
    Régebben Icemat Siberia V1-em volt, azt szerettem, plüss párna, kényelem, a hangzása sem volt rossz. Jelenleg egy Sony sztereó hangfalpárt hajtok egy Denon PMA-495R-rel, a fülest ebbe szeretném bedugni. (6,3 mm) Alaplapi hangkártyám van Dell D630 laposban.

    Tudnátok ajánlani pár fülest ami mentén érdemes elindulnom?

  • superecneB

    őstag

    válasz #71562240 #3787 üzenetére

    Elolvastam, csak a bőség zavarában, tekintve, hogy nem tudom mindet meghallgatni, inkább kikérném a tanácsotok, valamint a superlux fülesekkel kapcsolatos minőségérzeti kérdésre nem ad választ. Pontosabban bizonytalan vagyok a végkövetkeztetéssel kapcsolatban. Esetleg jobb lenne vadásznom egy AKG K240-re tekintve, hogy nem sürgős ez az ügy?
    Köszönöm a tippet! Ez a 20k irány ár adott esetben 25 simán belefér. 30-ra már szívnám a fogam, ezért nem is merek meghallgatni drágább fülest.

    [ Szerkesztve ]

  • superecneB

    őstag

    Sziasztok, egy furcsa kérdésem lenne!

    Shure SRH440 tulaj vagyok. Kezd repedezni az amúgy sem a világ legkényelmesebb műbőr párnája.
    Szertnék ilyen plüss szerű (nem tudom pontosan mi erre a terminus-technicus) párnákat.
    Olvastam olyat is (thomann.de), hogy a 840esé vagy a 940-esé jóval kényelmesebb és rámegy a 440-re. Ahogy nézem azok is bőr / műbőr párnák, esetleg ezzel van valakinek tapasztalata? Valóban jobb?
    Tudnátok esetleg olyan forrást ajánlani (ebay pl.) ahol megbízható jó minőségű párnákat lehet találni fülesekhez?

    Köszi :R
    B

  • superecneB

    őstag

    válasz emiki6 #63012 üzenetére

    Köszönöm a tanácsot!
    A 840-nek miben más a párnája, hogy kényelmesebb? Puhább? Esetleg a bőrözése más?

Új hozzászólás Aktív témák