Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gzula[HUN]

    őstag

    válasz csakany2001 #92163 üzenetére

    Nagyon más karakter mind a kettő. Az EVO annak ellenére, hogy fél nyitott, inkább zártként "viselkedik". Az helyett inkább az OneOdio Studio Pro 50-et szoktam javasolni, mivel nagyjából ugyanaz a két fejhallgató karaktere, de utóbbi jobb. Viszont mind a kettő túltolja a mélyet. Egy AT után lehet sok lenne belőle.
    Az SHP600 fél testvérét, az ISK HF2010-et próbáltam, ami elvileg tök ugyanaz. Az akkor nagyjából 10ezer HUF-ban állt meg. Az egy sokkal kiegyenlítettebb fejhallgató. Valamelyik forrásról tud sok magas lenni, és valakit zavar. Nekem egy forrásról volt ilyen, a többiről nem zavart. Minden másra ott az EQ. 2 hátránya van, egyik, hogy nem cserélhető rajta a vezeték. Ezt akár pótolható is utólag. A másik az, hogy túl nagy fejre lehet, hogy nem jó. Az enyém kb. 60cm kerületű, és az utolsó állítási pontnál kényelmes.

    Annyit azért hozzáteszek, hogy az ezekhez árban legközelebb álló TAD-500-asom sokkal szebb közép és magas hangokat tud produkálni. Ez a fejes szerkeztekileg 95%-ban az, mint az általad korábban nézett AVA-400-as, csak nem 40, hanem 53mm-es driver van benne. Ezek a világ legkényelmesebb párnájával jöttek ki a gyárból, viszont nagyon világos (szerintem) velük a hangzás. Egy HyperX Cloud textil párna (SHP-600-as méret!) sokat tud dobni rajta. AVA-400-ast használtan meg találsz az aprón is 18ezerért. Vagy van 25ezért AD500X is.
    Most, hogy majnem 20ezerre jön ki kis túlzással egy SHP-600-as, én azért erősen elgondolkodnék, hogy arra költök-e ennyi pénzt.

    Ha még egy kicsit tudsz várni, annyit azért még megjegyzek, hogy nagyon várom már, hogy kapható legyen az OneOdio Monitor 60, ami árban neked is megfelelhet, anyagminőségben pedig (vélhetően abban nem lesz rosszabb, mint elődei) jobb az általad nézetteknél. (AT minősége jobb, tartósabb, de nem érzed jobbnak.) Ráadásul félnyitott az is. Már csak a hangzás kérdéses.

    Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

  • Dorien

    veterán

    válasz csakany2001 #92163 üzenetére

    Az SHP600 hasonló egy 32 ohm-os DT990-hez, csak kevesebb méllyel. Árt/érték arányban nagyon jó fejes: [link]

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

Új hozzászólás Aktív témák