Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Tulku #44307 üzenetére

    Ugye korábban azzal ugrottál a témába, hogy "hozzá kell szokni", meg hogy helyes-nemhelyes. Ezek gondolatok, érzések. Én azonban helyzetről, világállapotról írtam.

    Hogy hazaindulván a MűPából milyen érzéseink vannak annak kapcsán, hogy a hangversenytermi zenekarhoz képest igencsak rozzant képességekkel bíró otthoni hifinket most hány nap múlva leszünk képesek újra felhőtlenül használni, az nem helyesség, hanem helyzet, állapot. Útközben esetleg trenírozod magad, így tartod helyesnek. Én tudomásul veszem, megfigyelem a helyzetet. De hogy átszokás szükséges a döntő többség számára, az egy helyzet, a hifi rendszereink megkerülhetetlen hiányosságai miatt.
    Hogy az otthoni hifid hallgatásáról képes vagy-e prompt átállni egy "hasonló kategóriájú" fejhallgatós rendszer felhőtlen használatára (te nem vagy képes prompt, én sem, gaborka8x8 kolléga esetleg igen, a döntő többség biztosan nem képes prompt), az nem helyesség, hanem helyzet, állapot. Átállás előtt-közben trenírozod magad, kivárod míg átszoksz, így tartod helyesnek. De hogy átszokás szükséges szinte mindenki számára, az egy helyzet, a fejhallgató megkerülhetetlen, halmozott hiányosságai miatt.
    Hogy egy fejhallgató hallgatásáról képes vagy-e prompt átállni egy "hasonló kategóriájú" fülhallgató felhőtlen használatára (szintén nem), az sem helyesség, hanem helyzet, állapot. Átállás előtt-közben trenírozod magad, kivárod míg átszoksz, így tartod helyesnek. De hogy átszokás szükséges mindenki számára, az egy helyzet, a fülhallgató megkerülhetetlen, halmozottan halmozott hiányosságai miatt.

    Szerintem érdemes figyelni a mérőszámok eltérését: a döntő többség, szinte mindenki, mindenki - őedig egyre kisebb a paradigmaváltás a fokozatok között, mégis egyre többek végül gyakorlatilag mindenki számára egyértelműbb, hogy paradigmaváltás van, vesztesz a réven, nem nyersz vissza a vámon. Érdekes tapasztalat, számodra is, ha észrevetted, hogy a fülhallgatós topikban természetes, hogy amikor az ottani topikban azt kérdezik a tanácskérők, hogy mekkora értékű fülhallgató képes helyettesíteni hangminőségben egy adott értékű fejhallgatót, akkor az ottani tapasztaltak értelemszerűen válaszolják, hogy ilyesmiben ne is reménykedjen a kérdező, ami lehetetlen, az lehetetlen. Én is arról beszélek, hogy ami lehetetlen, az lehetetlen, mindegyik fokozatban, nem csak a fejhallgató és a fülhallgató között.

    A kényszer értelméről, kihatásairól:
    Nem tudunk folyton élőhangversenyre járni. Az otthoni hifi kényszer, pótlék. De mivel lehetetlen az otthoni szobai hangsugárzós rendszerrel helyettesíteni az élőhangversenyt, ezért az élőhangversenyre járóknak, azaz a zenéről élőben tapasztalatot szerzőknek az élőhangverseny "AZ" eszköz, ezért jellemzően más igényeik vannak az otthoni hifi rendszerrel szemben, mint azoknak, akiknek az otthoni hifi "A" tapasztalatuk, az otthoni hifi "AZ" eszköz, ráadásul utóbbiaknál nagyobb arányban nem zenével, hanem popzenével. Az otthoni hifi egy gödörbe ugrási kényszer. Nagy paradigmaváltás, ezért a zenehasználati szokások közötti különbség is jellemzően elég nagy azok között, akiknek "AZ" élőhangverseny "AZ" eszköz (és a hifi a pótlék) és akiknek "AZ" otthoni hifi "AZ" eszköz.
    A fejhallgató egy ugyanilyen gödörbe ugrási kényszer, paradigmaváltás. Az "A" fejhallgatósoknak jellemzően szintén más lesz az igényük a fejhallgatóval szemben, mint az otthoni hifiseknek-élőhangversenyeseknek. És a használatuk jellemzően méginkább eltolódik a popzene irányába, ami megint visszahat a készülékkel szembeni igényekre..Az otthoni hifi és a fejhallgató között kisebb a paradigmaváltás, mint az élőhangverseny és az otthoni hifi között, ezért kisebb a zenehasználatbani eltolódás is. Ellenben szembetűnőbb a paradigmaváltás egyértelműsége, sokkal kevesebben állítják, hogy a fejhallgató helyettesíteni képes az otthoni hifit, mint hogy az otthoni hifi az élőhangversenyt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    És akkor ugyanígy újabb gödörbe ugrási kényszer a fülhallgató a fejhallgatóhoz, otthoni hifihez, élőhangversenyhez képest. Az "A" fülhallgatósok újabb jellemző eltolódással bírnak a készülékkel szembeni igényekben és a zenei kategóriák további jellemző eltolódásával a popzene felé, ami tovább visszahat a készülékigényekre. Még kisebb a paradigmaváltás, még kisebb a zenehasználati eltolódás. Ellenben még szembetűnőbb a paradigmaváltás egyértelműsége, gyakorlatilag senki sem állítja, hogy a fülhallgató helyettesíteni képes a fejhallgatót!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Minél lejjebbi "gödör", vagyis "AZ" eszköz, jellemzően annál kevésbé fogja érteni a "gödörben élő" a feljebbi szintek igényeit, megfontolásait, mert olyan eszközökhöz szokott hozzá (vagyis olyan eszköz számára "AZ" eszköz), amelyeknek hiányzanak a képességeik a fentebbi szintekhez képest.
    Ez helyzet, világállapot, az egy más kérdés, hogy mi a helyes, mi a nem helyes. A helyzet következményei miatt érdekes a helyzet.

    Jól láthatóan tendenciákról írtam, kivétel a kivétel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák