Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Bargyu #35797 üzenetére

    Igen, de ezt én mondom, nem te. Én mondtam, hogy ez a tipizálás egy adott gyártó termékének a tipizálása. Te pedig át akartad vinní másik gyártó termékére a tipizálást, mert összekeverted a Litz és a litz szót, amint azt leírtam az előzőben.Akkor most mégegyszer:

    A Litz és a litz (eredetileg németben litze, angolban litz) két külön dolog. Kisbetűvel írva a litz egy hifikábel-szerkezetet jelölő fogalom, leegyszerűsítve azt jelenti, hogy egyenként bevonják dielektrikummal (szigeteléssel) az összes vezetőeret, így elszigetelik egymástól a vezetőereket. Nagybetűvel írva pedig a Litz a New England Wire Technologies nevű cég egyik saját gyártású termékvonala, és annak vannak a termékvonalon belül Type 2, Type 4... típusai. Azért nevezte el cselesen a gyártó az adott termékvonalat Litz-nek, mert a névvel is jelezni akarta, hogy litz (litze) szerkezetű kábel. A litz szerkezetnek azonban nincs olyan típusolása, mint az adott gyártó Litz termékvonalának! Tehát, van olyan, hogy "Litz Type 4", mint konkrét termék, de nincs olyan, hogy "litz type 4" mint litz kábelszerkezeti típus.
    Te ellenben azt írtad egy másik kábelgyártó cég, az ALO bizomyos kábelére, hogy "Az ALO-nál nem találtam meg, hogy melyik Litz, csak azt írják, hogy Litz". De nem azt írják! Persze hogy nem találod, hogy melyik, mert az az ALO kábel nem Litz, hanem litz!!! A litz kábelszerkezetnek pedig nincs olyan típusolása, mint a Litz termékvonalnak, ez két külön dolog! Tehát a litz szerkezetű ALO kábel teljesen független attól, hogy a New England Wire a saját litz szerkezetű kábeleit a Litz típusnévvel jelöli! Az ALO kábel nem Litz, hanem litz!
    Így akkor gondolom, érthető, hogy hol tévedtél, némely gyanútlan olvasóban fééreértést okozva.

    És mivel abban a hozzászólásodban írtad, hohy nem érted, hogy ez a type 4 mit jelenthet, elmagyaráztam, hogy nem jelent semmit azon kívül, hogy konkrét terméktípus megjelölése. A New England Wire Litz Type 4 nevű kábeltípusa, ezen kívül nem jelent semmit, tehát nem átviendő az ALO kábelgyártó más típusnevű kábelére, mert az litz, kisbetűvel, tehát kábelszerkezet, nem típusnév. Tehát külön dolog a litz kábelszerkezet, és a Litz típusnév. Az általad mellékelt fényképeken a New England Wire konkrét terméktípusai szerepelnek, konkrét terméktipizálással, és a Type 4 csak arra a konkrét termékre vonatkozik, semmi másra.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák