Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hydra SR

    addikt

    válasz Cassidey #540 üzenetére

    Ehh, ez olyan, mint ha egy webáruház honlapjáról idézted volna.
    Az 5D egy profi váz, nem hobbifotózásra való. Az 1D Mk III alkalmasabb rá, pedig az is profinak van szánva, bár szerintem egy profi azért hülyét kap az 1.3-as crop-tól. Nincsenek rá normális obik, amik megfelelnek a 35mm-en bevált gyújtótávoknak. Akár APS-C-hez, akár full frame-hez szokott, akár mindkettőhöz, mindenképp át kell szoknia a szemének, ami gondot okozhat valakinek, aki mondjuk 30 évig fotózott filmessel, pedig azért a profik között akad ilyen szép számmal. Éppen hogy a Mk III lett egy drága amatőr gép és az 5D a profi.

    [ Szerkesztve ]

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz Cassidey #540 üzenetére

    Ja, és a 21 megapixeles gép az nem az 1D Mk III. Az 10 megapixeles, és mint az imént utaltam rá, nem full frame és nem is APS-C, hanem APS-H, ami előtte nem is létezett tudtommal. Ezért is hiányos még a Canon objektívpalettája, ha komolyan gondolta ezt a szabványt a jövére nézve és valóban profiknak szánta. Bár szerintem nem profiknak szánta, hanem pénzes sznoboknak, akiknek éppen azzal lehet eladni, hogy ráhazudják, hogy profi váz. Profiknak már csak azért sem lehet eladni, mert elég szar minőségben sikerült kihozni a kategóriához képest. 1 hónappal a debütálás után már a 3. firmware frissítés jött ki hozzá, mert folyton kompatibilitási- és fókuszálási problémái voltak. Asszem néhány sorozatot vissza is kellett hívni. Profi vázat így nem lehet kihozni. Na, ennyire gondolta komolyan a Canon is.

    [ Szerkesztve ]

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Új hozzászólás Aktív témák