Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #92251648

    törölt tag

    válasz Darkside1984 #41162 üzenetére

    Az EF obik is jól működnek a Canon EOS Rx MILC-eken, némelyik jobban teljesít, mint tükrös vázon, meg hát ugye itt másként is működik a fókuszálás. Ám az új RF objektívek kisebbek, könnyebbek, okosabbak és eleve elhagyható az EF/RF adapter is, szóval számomra is fájdalmas a kérdés.

    [ Szerkesztve ]

  • Peet91

    aktív tag

    válasz Darkside1984 #41162 üzenetére

    6DmkII-ről váltottam EOS R-re. A szenzora az 5DmkIV továbbfejlesztett változata, ergo dinamika szempontjából hozza amit kell, sőt. Nekem amiért nagyon bejött a váltás, az az Eye-AF, illetve a méret, nomeg a képminőség, felbontás és dinamika szempontjából egyaránt. A kezelőszervek véleményesek, nekem ki van kapcsolva az Touch Bar, de nem hiányzik, nem érzem hiányát a több gombnak, kiváltképp, hogy a Sony A7III-on található gombennyiség, már egyenesen overkill. Nincsenek natív üvegeim, csak L-es EF obikat használok adapterrel, 16-35 2.8 II, 70-200/2.8, illetve Sigma 50/1,4 Art, és tökéletes az adaptáció, villámgyors az AF, nem téved, és ami a legjobb, hogy gyaktag nincs szükség micro adjustment-re, hiszen a szenzoron fókuszál, így nem tud elcsúszni. Az egyetlen hátránya az adapternek, hogy jó 3 centivel megtoldja a gép hosszúságát, ami egy teleobinál válik kényelmetlenné kicsit, cserébe egy fun fact: az EF 16-35 2.8 II adapterrel együtt koppra ugyanolyan hosszú, mint a natív RF 15-35 2.8 IS. Ami miatt ez releváns, és volt szerencsém kipróbálni a legtöbb RF obit, az az, hogy a natív lencsékből a 70-200, illetve a fixek amik kompaktabbak EF-es társaiknál, cserébe többet tudnak (képminőség, fényerő, stabilizáció.

    Az egyetlen egyértelmű hátránya az R-nek, az a single card slot.

    Remélem segítettem, ha van még valami ami érdekel, kérdezz nyugodtan. :)

    Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

Új hozzászólás Aktív témák