Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KTTech

    veterán

    válasz Plexicushio #40469 üzenetére

    Nekem kicsit más a tapasztalatom. Az AI servo hajlamos fókuszt téveszteni statikus témánál mivel elkezd vadászni, keresi a mozgást (a fotós mozgása is számít a kalkulációnál sajnos, és épp ez a gond).

    A dSLR-eknél ráadásul eléggé függ attól a pontossága, hogy melyik fókuszpont aktív - bár ott a One Shot is tud kellemetlen meglepetést okozni - pl. az 5DmkII-n gyakorlatilag a 9-ből egyetlen AF pont volt használható, az pedig a középső volt, az AI servo találati aránya pedig olyan 15-20% közé esett. Persze sokat fejlődött az AI servo, de azért elég nagy arányú tévesztés van még mindig.

    Mondjuk nálam, ha egy adott, kiszámítható pillanatot akartam elkapni (jellemzően sporteseménynél egy adott ponton áthaladó ember/jármű), akkor szinte mindig MF-nél vagy "rögzített" AF-nél maradtam (One Shot-al beállít, majd obi MF-re kapcsol - mivel így nem csak egy kép erejéig marad ott). Ez esetben volt a legnagyobb esély a megörökítésre, mert nem kell megvárni az AF késleltetését.
    Az RP-nél is kénytelen voltam már többször is ehhez folyamodni, pedig az AF pontossága, sebessége messzire felülmúlja a korábbi gépeimét - a low light AF pedig bármelyik dSLR-ét, tekintve, hogy -5FÉ-nél még működik és pontos (pl. az 5DmkIV -3FÉ-ig dolgozik - a féligáteresztő tükör egyik hátránya a fényveszteség, hiszen 70/30-asként működik: a bejövő fény 70%-a a keresőbe, 30% a fókuszmodulra megy) - de a tenger vízszintjére a horizonton ne akarjon az ember fókuszt állítani a gép vízszintes állásában, mert az nem fog sikerülni... hiába, a kereszt alakú (főleg a "csillag" alakú, dupla kereszt ami jellemzően a középső) AF pontoknak is van előnye... bár egy pici komponálással megoldható volt a dolog :D

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

Új hozzászólás Aktív témák