Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    válasz leviske #14039 üzenetére

    A HSA annyibol lehet jo dolog az atjarhatosag/portolas szempontjabol, hogy ha egy adott szoftver adott reszfeladatat HSA-ra fejlesztik (es pl. konkretan OpenCL-ben vagy Javaban irjak meg), akkor az az adott resz remekul portolhato lesz barmilyen HSA-compliant rendszerre. Ez azonban me'g baromi keves, es valojaban nem sokat segit egy komplett szoftver portolasanal.

    Hogy egy konkret peldat is mondjak. Pl. vegyuk az AIDA64-et. Egy bazinagy szoftver (cca. 1 millio kodsor mindennel egyutt), amit nagyon nagy melo lenne x86 Windowsrol barmi masra portolni. Ha az AIDA64 OpenCL benchmarkjait atdobod HSA-ra (nem nagy melo), akkor az OpenCL benchmarkokat szabadon tudod onnantol portolni barmilyen mas HSA-s platformra -- ami egyelore nem letezik, hiszen az x86 Windows Kaverival az egyetlen letezo HSA-s platform ugyebar :) De ha lenne mondjuk HSA-s OSX vagy iOS vagy Android vagy barmi mas, akkor oda az OpenCL benchmarkokat egyszeruen lehetne portolni. A gond az, hogy magukat a benchmark metodusokat tudod csak igy portolni, minden mast is at kell vinni az uj platformra. Ha pl. csak az OpenCL benchmarkokat nezzuk (es nem az egesz AIDA64-et), akkor a GPGPU Benchmark panelt kellene mint felhasznaloi interfeszt lekodolni az uj platformon, es az ala "betolni" a HSA-s benchmark metodusokat. Nyilvan ez nem egy oriasi feladat, de egy komplett szoftvernel maga a HSA-s resz altalaban marha kicsi/rovid.

    Azt sem szabad elfelejteni, hogy egy komplett szoftver portolasanal altalaban a felhasznaloi felulet a legnehezebben portolhato, azzal van a legnagyobb gond, ha at kell vinni valahova. Kiveve persze az olyan specialis eseteket, mint az OSX <--> iOS, ahol kicsit konnyebb ezt megoldani. A felhasznaloi felulet ujrairasa/portolasa utan az "engine" portolasa mar altalaban kisebb melo szokott lenni, azzal sokkal konnyebb megbirkozni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák