Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    Szoval, bemesz a tesco-ba (hogy helyezzuk a keszuleket a megfelelo kornyezetebe, ahova szanjak es ahova valo is), es ket joghurt kozott meglatod ezt a gyonyoruseget.
    Es azt latod, hogy 560k, es ujonnan ilyen a minosege:

    Haaaaat, nem tudom, ki az, aki kiad ennyi penzt egy ilyen 3S1 gepre, de... Fogalmazzunk ugy, hogy igy ranezesre olyan a minosege, mint a gyarto uj logojanak. ;]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz KISDUCK #13 üzenetére

    Es az is ilyen, hogy rosszul nyulsz hozza es megvagja a kezed az illesztesi hezag kb? :D

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz direwolf #41 üzenetére

    Majd szólok az on-site engineer-nek, hogy holnaptól elvesszük a laptopját, és úgy fog dolgozni, hogy a hátára rakunk egy ifa akkut, a nyakára erősítünk egy darut, ami a feje elé lógatja a minimum 27" monitort, a hasára meg mehet az asztali gép szigszalaggal, a gép tetejére meg egy asztallap normális bill-egér kombóval, mert a prohardver okos népei szerint hülye, hogy laptopja van, és azzal nem lehet dolgozni.
    Biztos vagyok benne, hogy teljesen igazatok van és értékelni fogja az asztali perifériák és a nagyobb képátló extra kényelmét. :K

    Egyúttal szólok az utazós tárgyalós üzletkötős népnek is, hogy ezentúl extra feladott poggyászban asztali gép lesz nekik. :K

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz direwolf #43 üzenetére

    Igen, 8 oras munkarol van szo. :K

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz direwolf #45 üzenetére

    Arra probaltam a magam finom (abszolut troll :DDD) modjan utalni, hogy ezek a szelsoseges, altalanos kijelentesek netto baromsagok.
    Ha nem leteznenek kulonbozo igenyek, nem leteznenek kulonbozo termekek. Ok, ez a cikkben szereplo valami ez konkretan mehet a gyarbol egyenesen a hulladeklerakoba, ez egy borzalom formedveny, de... Vannak ertelmes gamer laptopok (igaz, olyan az aruk is), es vannak olyan elethelyzetek, amikhez kifejezetten jo cuccok.
    Vannak olyan munkak, ahol napi 8 orat laposon dolgoznak, nem azert, mert hulyek, hanem mert arra az a kenyelmes.

    Szoval bar alapvetoen abban igazad van, hogy ha semmi mast nem veszunk figyelembe, csak a specifikaciokat, akkor nyilvan nyero az asztali gep, asztali periferia, nagy monitor kombo. En is azt hasznalok maganra es ceges felhasznasra is, nem veletlenul.
    De... De van olyan, amikor a laptop a jo valasz, es nem is olyan ritka dolog ez. Akar 8 oras munkarol van szo, akar maganfelhasznalasrol. :K

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz pengwin #49 üzenetére

    "Nem arról volt szó, hogy egyáltalán nincs létjogosultsága a mobil PC-knek, hanem, hogy a laptopok nagy részét teljesen feleslegesen veszik meg az emberek gyakorlatilag asztali felhasználásra, és utána ezek többsége előtt tök fölöslegesen szivatják magukat"

    Es 5-10-15 evvel ezelott teljesen igazad is lett volna, plane a ~2,5 oras atlagos akkuido mellett, amit az akkori olcso laposok tobbsege produkalt. Egyszeruen arrol van szo, hogy nagyon elavult a velemenyed.
    En ma azt latom, hogy bar tagadhatatlan, hogy meg mindig letezik, amirol beszelsz, ma mar boven nem ez a tobbseg. Amiota kicsi, konnyu, gyors gepek vannak, normalis, akar kulteren is hasznalhato kijelzovel, ~5-10 oras valos akkuidokkel, azota en azt latom, hogy ez valtozott. Aki egyaltalan akar gepet hasznalni telefon/tablet helyett, azok hurcoljak magukkal lakasban, teraszra/erkelyre kiulnek veluk, utazasra viszik magukkal, szinte soha nincs csak ugy az asztalon hagyva a cucc.

    Az van, hogy ahogy feljodott a hasznalhatosaga a laptopoknak, azzal egyutt fejlodott a felhasznalasuk is.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz direwolf #52 üzenetére

    Tovabbra se erted. Lehet durva lesz, de vannak emberek, akiknek mas a preferenciaja, mas ergonomikus nekik, es sokan olyan munkat csinalnak, ahol egyszeruen kenyelmesebb a laptop napi 8 oraban.
    Ezt ritad:
    "Itt a lényeg. Hogy a jó francos fenébe lehet normálisan dolgozni 27" alatt??? Ez nekem sci-fi."

    Ezen nincs mit gondolkodni. Neked scifi. Masnak meg nem az. Ezt kene tudni elfogadni, meg azt, hogy nem azert gondolkodik mashogy, mert hulye, hanem mert mas korulmenyekhez mas eszkoz illik. Ha ezen nem tudunk tullepni, akkor tenyleg nincs ertelme a diskurzusnak.

    Amugy ez olyan szinten egyeni preferencia, hogy en pl nem szeretem a 24"-nal nagyobb monitorokat, akkor mar inkabb 2*24". Vagy akar 3-4-akarmennyiszer 24". Nekem a 27" mar nagyon nagy, kenyelmetlen.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz direwolf #54 üzenetére

    Igen, ez mondjuk teljesen jogos. Egy programozo megis honnan is tudhatna, milyen egy kijelzot bamulni napi 8 oran at. :DDD

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz AxBattler #60 üzenetére

    Az egy dolog, de gamer gepen belul is... Karacsonykor kapott a lanyom egy gaming lapost. Lenovo legion 7i, 11.gen i7, 16GB ram, 1Tb ssd, rtx3080 16GB, nem emlekszem mar milyen, de brutal jo kijelzo. Nem hasznaltan, hanem boltbol, ujonnan, garival. Es annak azert nagyon mas a minosege. Ok, ez anglia volt, de 560k-ert mar otthon is van legion5, sokszor legion 5 pro is, amik azert nagyon nagyon mas minoseguek, mint ez a foshalom.

    Ha meg nem kell gamer noti, akkor meg ennyi penzert olyan valasztak van jobbnal jobb gepekbol, hogy ihaj.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Z_A_P #69 üzenetére

    Nem, nem erted jol. :D
    De ezt mar elengedtem, mert abszolut latom, hogy mennyire kepes a topik felfogni, hogy
    a) Vannak mas szempontok, nem csak mindenkinek a sajat szent korulmenyei vannak, amik igazak mindenki masra is
    b) Geppel dolgozni az nem feltetlenul annyit jelent, hogy reggel segg be a szekbe, munkanap vegen segg fel a szekbol, es mindent ennek megfeleloen kell optimalizalni

    Amig ennyire alap dolgokon nem sikerul tovabbjutni, addig nincs ertelme folytatni a beszelgetest. Akkor sem, ha "Muh' ergonomics!".

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Solar Eclips #73 üzenetére

    Ha jatszani akar az "ivarerett ferfi" es sokat utazik, akkor nem igazan van valasztasa sajnos.
    Amugy FYI: En se szeretem, de letezik igenyes RGB vilagitas, nem kell ahhoz verpistinek lenni, hogy valakinek bejojjon a dolog; Mondom ezt ugy, hogy konkretan hajlando voltam extra penzt kolteni, hogy a desktop gepemen/gepemben egy darab led vilagitson, a bekapcs led, amugy egy fekete acel doboz az egesz.
    Pozitivum, hogy letezik olyan gamer gep, amin kikapcsolod a karacsonyfat, es onnantol egy teljesen szolid DTR lapos, amivel akar egy targyalason/meetingen is siman meg lehet jelenni.
    Razer blade, lenovo legion 7, msi stealth pl ilyenek. De hala egnek egyre inkabb terjed a felsobb kategoriaban gamer notiknal az a design elv, hogy a karacsonyfa, mint opcio adott, de amugy egy teljesen szolid, massziv, jol megepitett, halk gep (amig nem hajtod ki a belet).

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák