Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zLegolas

    őstag

    válasz DukeFX #2 üzenetére

    Ilyent ne tippelj, ez nem a szokásos windózos kodekpekkelgetős sz@rság... :D

    Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

  • zLegolas

    őstag

    válasz Gabesz84 #24 üzenetére

    Az semmit... te nyomogattál össze-vissza... ;) :P

    Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

  • zLegolas

    őstag

    válasz vtechun #28 üzenetére

    Nekem nincs ilyen jelenségem, úgyhogy konkrétan passz. Gyakran veszek fel több órát TV-ből, nem ritka a 2-3 GB-os XVID avi fájl...
    Egy kis infó, hátha jó valakinek:

    Felvétel DVD-ről

    A DVD filmek lementésére több lehetőség is adódik, a leggyakrabban a cél egy kisebb méretű, tömörített állomány (tipikusan .avi formátum) létrehozása. Az .avi úgynevezett konténerformátum, ami azt jelenti, hogy a film kép és hang részét külön-külön, egymástól függetlenül tartalmazza, és ezeknek a fájloknak a kódolása is többféle lehet. Példaként a hang lehet .mp3 vagy .ac3, állandó vagy változó bitrátás, a film mpeg1, mpeg2, mpeg4, külömböző bitrátájú és felbontású, stb...
    A kódolás megkezdése előtt el kell döntenünk, hogy mekkora helyre illetve adathordozóra szánjuk az anyagot. A végeredményként kapott fájl méretét jellemzően a film bitrátája határozza meg, az erre vonatkozó értékek meghatározásához az alábbi táblázat nyújt segítséget:
    650MB CD: 789
    700MB CD: 863
    800MB CD: 1010
    2 x 650MB CD: 1744
    2 x 700MB CD: 1891
    2 x 800MB CD: 2185
    A táblázat eredetije (sok más jól használható tipp mellett) az alábbi linket követve található meg: http://gentoo-wiki.com/TIP_MEncoder_Tips_and_Tricks
    A célfájl méretét közvetlenül kilobyte-ban is megadhatjuk, ilyenkor bitrátaként negatív byte értéket kell megadni. Az alábbi példában az avi fájl video részének méretét 1400 MB-ra választottuk:
    mencoder bemenet.avi -o kimenet.avi -oac copy -ovc xvid -xvidencopts bitrate=-1400000:vhq=1:me_quality=6:qpel:chroma_me:chroma_opt:hq_ac:quant_type=mpeg:nocartoon:pass=[1|2]
    Az enkódolás történhet egy, két illetve ritkábban három lépésben. Egy lépésben rögtön megkapjuk a végeredményt, ami vagy megfelel az elvárásainknak, vagy nem. Igazán jó ereményt a kétmenetes kódolástól várhatunk, ekkor az első lépésben az anyag analizálásra kerül, és ennek a tapasztalatait figyelembe véve történik meg a film végleges kódolása a második lépésben. A három menetes kódolás felejthető, a tapasztalatok szerint az eredményül kapott fájl nem sokban tér el a kétmenetes kódolással kapottól.
    Egy menetes kódolás:
    mencoder dvd://1 -vop scale -zoom -xy 720 -oac mp3lame -lameopts cbr:br=192 -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vbitrate=900 -o film.avi
    másik példa:
    mencoder dvd:// -alang hu -oac mp3lame -lameopts cbr:br=128:mode=0 -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vbitrate=800:vqscale=3:keyint=50 -o film.avi
    vagy esetleg:
    mencoder -dvd 1 -slang hu -vop scale=480:352 -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vbitrate=900:vhq:keyint=150 -oac mp3lame -lameopts cbr=128:vol=2 -o film.avi
    netán:
    mencoder -dvd 1 -vop scale -zoom -xy 720 -oac mp3lame -lameopts cbr:br=192 -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vbitrate=<bitráta>:vpass=1 -o film.avi

    Két menetes kódolás:
    mencoder /dev/dvdram dvd://1 -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vpass=1 -oac mp3lame -lameopts vbr=3 -o film.avi -ffourcc XVID
    mencoder /dev/dvdram dvd://1 -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vpass=2 -oac mp3lame -lameopts vbr=3 -o film.avi -ffourcc XVID

    Három menetes kódolás:
    mencoder -dvd 1 -ovc frameno -oac mp3lame -lameopts cbr:br=192 -o frameno.avi

    mencoder -dvd 1 -vop scale -zoom -xy 720 -oac copy -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vbitrate=<bitrta>:vpass=1 -o film.avi

    mencoder -dvd 1 -vop scale -zoom -xy 720 -oac copy -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vbitrate=<bitrta>:vpass=2 -o film.avi



    Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

Új hozzászólás Aktív témák