Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nagyapó45

    csendes tag

    Tisztelt Fórumtársak! Korom (70.) ellenére abszolút újonc vagyok, bár passzív résztvevőként - csak olvasó - ide s tova 6 éve jelen vagyok a fórumon. Kérem nézzétek el a gyakorlatlanságomat, esetleges lúzer mivoltomat.
    Nagyon szeretem a jó zenéket, műfajtól, stílustól függetlenül. Értelemszerűen az 50-es, 60-as, 70-es évek könnyű? zenéje, jazz de a "szomorú" zene is minden mennyiségben. (Ez utóbbit valaha magam is műveltem)
    Mindezek élvezetére, az asztali megjelenítőkön túl, immár hat éve egy COWON IAUDIO X5 szolgál. S innen kezdődik a kérésem, kérdésem. Műszaki (híradástechnikai) végzettségű lévén az igényes esztétikai minőség mellett sokat jelent a megszólaltatás műszaki minősége is. Az X5 utóbbi szempont alapján tulajdonképpen
    kielégítené az igényeimet, azonban az eszköz, határokhoz kötött adat kapacitása, bővíthetősége, innováció
    lehetőségei stb. arra késztetnek, hogy az esetleges továbblépésben is gondolkodjak.
    A zenei anyag jelenleg - ne tessék szörnyűködni - elsősorban, szinte kizárólag - a YT-on érhető el számomra.
    (Ha valakinek ennél jobb ötletei lennének, kérem ne tartsa magába!) Így azután bizonytalan vagyok, hogy érdemes -e ábrándoznom a lényegesen magasabb műszaki színvonalat képviselő, különböző tömörítetlen formátumokat kezelő DAP-ok beszerzésén. (ibasso, Fiio, AK, stb.)
    Minden segítő szándékú tanácsot, javaslatot köszönettel fogadok.

  • Nagyapó45

    csendes tag

    válasz #16820480 #25138 üzenetére

    Kedves Sheratan! Először is egy személyes megjegyzés. A koromnál fogva is feltételezem nem talál ellenzésre, hogy felajánljam a tegeződést. Magam sokkal könnyebben kommunikálok így. Nagyon örülök, hogy az első reagálás az írásomra személyedtől érkezett. Olvasgatva a különböző oldalakon megjelenő hozzászólásokat, feltűnt, a mindig korrekt, személyeskedésektől mentes, józan érvekkel operáló, segítőkész megnyilvánulásod.
    Ezzel hozzájárultál ahhoz, hogy legyőzzem időnként felmerülő fenntartásaimat az aktív fórumozási szándékomat illetően.
    Ami a konkrét kérdésemet illeti. A YT-hoz a számítógépemen keresztül jelenleg is hozzáférek. Az X5-ön meglevő 20 G-nyi zene is jórészt így került fel rá. Egyrészt az a polémiám oka, hogy nem vagyok tisztában
    a YT-on levő zenék hangminőségével (tömörítetlen, vagy tömörített, s ha igen milyen formátumban, konvertálható az adott formátum, vagy sem). Másrészt, ha elfogadom, hogy a műsorforrás színvonala adott, nem ellentmondásos-e ehhez egy lényegesen magasabb műszaki és minőségi színvonalat képviselő és persze drágább lejátszót (DAP)alkalmazni. Ugyanakkor nem elhanyagolható szempont az adatkapacitás bővíthetősége sem. Nem beszélve a véleményem szerint gyorsabb és egyenletesebb működést biztosító flash háttértől. Persze, ha mindezek figyelembe vételével lehetőségem nyílik magasabb minőségi szintet képviselő zenei anyag hozzáféréséhez és ezzel együtt minőségibb zenehallgatáshoz, megfontolandó pénzt áldoznom egy fejlettebb eszközre.
    Biztos lényegesen könnyebb lenne a dolgom, ha itt is lenne a fej- és fülhallgató oldalakon meglevő összefoglaló. Köszönöm az eddigieket.

  • Nagyapó45

    csendes tag

    válasz #16820480 #25150 üzenetére

    Kedves Sheratan!
    Köszönöm a gyors és segítőkész válaszodat. :R Azt hiszem élni fogok a szíves invitálással és amennyiben módom lesz rá, elmegyek a febr. 22-i találkozóra és gondolom ott személyesen sokkal több hasznos információra és tapasztalatokra fogok szert tenni.
    Ugyanezeket üzenem kedves kemcso fórumtársnak is.

  • Nagyapó45

    csendes tag

    Tisztelt Uraim!
    Főleg olvasó lévén, valójában elég ritkán fordulok elő a fórumon. Legutoljára kb. féléve, amikor az érdeklődésemre és kérésemre igen jó szándékú és segítőkész válaszokat kaptam többektől- elsősorban Sheratan kollégától. Akkor DAP kérdéskörben kértem véleményt, tanácsot és segítséget. Talán nem került szóba, hogy rendelkezem és eddig megelégedésemre használok egy COWON iAudio X5 (20 GB) tip. lejátszót. ( Ha valaki esetleg nem ismerné ez egy kb. 8-10 éves hordozható, merevlemezes lejátszó.) A hangja és szolgáltatásai - legalább is eddig - az én igényeimnek maradéktalanul megfelelnek.
    A kérdéseim és a segítségkérésem alapvetően ezen eszközzel kapcsolatosak de magukba foglalják az esetleges továbblépés és fejlesztés (elindulás a lejtőn :)) ) lehetőségét is.
    Az a tiszteletteljes kérésem, ha lehetséges, olyan kollégák válaszát is várom, akik rendelkeznek(tek) ezzel a lejátszóval és van gyakorlati tapasztalatuk vele kapcsolatban.
    A készüléket itthon vettem, egy akkor még létező hivatalos forgalmazónál, kb. 90e jó magyar forintért.
    Nos, a kérdések, először két általános.
    1. A korából adandóan, meghibásodhat, vajon van-e még valamilyen hazai javítási lehetőség?
    2. Ugyancsak a fentiekből adódóan, akkumulátor csere ill. pótlás lehetősége?
    3. Ez egy friss - a napokban tapasztalt jelenség, nevezetesen nem hajlandó lejátszani FLAC file-t. Átugorja azt és a könyvtárban következő mp3-at kezdi lejátszani. A saját memóriáját használva más lejátszó programmal
    (Pl. Vinamp, VMP stb.) tökéletesen működik.
    Végül szeretném olyan Urak véleményét ill. tanácsát is kérni, akiknek van (volt) ilyen eszközük és érdemben tudnak segíteni a továbblépés dilemmájában. Nekem mindenek előtt és fölött a hangminőség a fontos de szempont a könnyű kezelhetőség és a megbízható minőség is. A fantáziámat két alapvető tényező befolyásolja: a zene szeretete és a pénztárcám.(NB nyugdíjas vagyok). Köszönettel és tisztelettel: Jani

  • Nagyapó45

    csendes tag

    Nagyjó Uraim!
    Múlt hónap közepe (IX.15.) táján kéréssel fordultam köreitekhez COWON X5-el ill. egy esetleges továbblépéssel (elindulás a lejtőn) kapcsolatban. Most egy fokkal előrébb vagyok - állok a lejtő tetején és gyűjtöm a tapasztalatokat, információkat, a bátorságot és természetesen a jó magyar forintokat egy új eszköz beszerzésére.
    Aki ismeri az X5-t az tudja, hogy egy közel 10 évvel ezelőtti egészen jó színvonalat képviselő, akkor kb 90eFt-os, berendezésről van szó, amely hard disc memóriával működik és fölöttébb jó a hangminősége is. Lejátssza a különböző tömörített formátumokat, a FLAC-ot is abszolválja és a hangja is tetszik.
    Az utóbbi időben, olvasva a fórumokat felkeltették az érdeklődésemet az újabb fejlesztésű DAP-ok és kissé botorkálva de megindultam a lejtő felé. Elsősorban a gyorsabb és feltehetőleg sokkal biztonságosabb flash memória okán de a nagy felbontású megszólaltatás is érdekel.
    Tudom és én is vallom, hogy e döntés meghozatalához mindenek előtt legfontosabb a meghallgatás.
    A PH fórumok tanulmányozása alapján - mivel lényeges szempont a hazai beszerezhetőség is - első lépésként a Fiio X3 2. gen a kiszemelt. Készítettem néhány FLAC-t a Cowonra és egy mikro SD-re is és készülök a Joe-nél egy összehasonlító meghallgatásra. A nagy felbontású DSD lehetőség egyenlőre csak egy távolabbi elképzelés. (Főleg a műsorforrás beszerezhetősége a mérvadó)
    Tisztelettel kérem a Kolléga urakat segítsenek tapasztalataikkal a jó döntés meghozatalában.
    Magasabb kategóriák felé azért nem álmodozom, mert az X3 is a büdzsém felső határait feszegeti.
    Köszönettel: Jani

    [ Szerkesztve ]

  • Nagyapó45

    csendes tag

    Szép jó napot Mindenkinek!
    Elég hosszú idő telt el az utolsó jelentkezésem óta. Tovább szándékozom lépni - lejtő - és meghallgattam a Fioo X3 II-t. (Jelenleg szolgálatban megőszült Cowon iAudio X5 van). Időközben beszéltem egy kedves úrral a NOMONO-ból és bogarat tett a fülembe. Javasolta, hogy hallgassam meg a Fioo DAC-Amp kombóját (Kunlun) a mobilommal. (Sony Xperia Z1C)
    Mivel elsődlegesen mp3 valamint, FLAC és egyéb tömörítetlen zenéket, ill. SPOTIFY.t hallgatok, a magasabb szintű formátumok - DSD, stb. - használata távolabbi cél, hezitálok, hogy melyik változatot válasszam.
    Ezért kérem a t. fórumtársak, tapasztalatokon is alapuló, tanácsát Köszönettel.

  • Nagyapó45

    csendes tag

    Tisztelt Uraim!
    Előre is nemzetközi méretű elnézéseteket kérem amennyiben nem a megfelelő helyen jelentkezem a problémámmal de igazán nem találtam alkalmas fórumra. Nagyon fontos lenne hozzájutnom valamilyen lehetőséghez, amelyen kommunikálni tudnék - és lehetőleg telefonon - a hazai Spotify szolgáltatás ügyében. És hogy ne legyen olyan egyszerű; magyarul. Előre is nagyon köszönöm.

  • Nagyapó45

    csendes tag

    válasz Sefter #30442 üzenetére

    Köszönöm szépen. Időközben megoldódott a problémám.

  • Nagyapó45

    csendes tag

    válasz schawo #30443 üzenetére

    Köszönöm szépen Neked is, nem technikai jellegű volt és időközben megoldódott.

  • Nagyapó45

    csendes tag

    válasz Tulku #30871 üzenetére

    Kedves Tulku!
    A közelmúltban én is vettem egy Fiio X5 III lejátszót. A hozzászólásod nyomán lennének kérdéseim, amiben tanácsot szeretnék kérni Tőled. Mielőtt ezt megtenném, kérdezem, hogy fogadsz-e Pü-t, illetve, mert nekem könnyebb lenne, el lehetne érni téged telefonon is?

  • Nagyapó45

    csendes tag

    válasz Tulku #30887 üzenetére

    Kedves Tulku!
    A napokban küldtem PÜ-t a témával kapcsolatban. Elképzelhető, hogy nem kaptad meg? Köszönöm.

  • Nagyapó45

    csendes tag

    válasz Tulku #30925 üzenetére

    Kedves Tulku!
    Mea culpa. Az én hibám, nem ott kerestem a választ, ahol kellett volna. Elolvastam, köszönet érte. Elsősorban fülhallgatóval szeretném megoldani a szimmetrikus kapcsolatot.Áttanulmányozom a lehetőségeket és azok ismeretében lépek tovább. Az SE 215-höz két kábelem van - hivatalos forgalmazótól vettem a fülest is és a pót kábelt is - ha azok alkalmasak, akkor azzal. Ha nem, akkor információim szerint a Kácsánál van szimm. kábel, a HQ-nál pedig MMCX csatlakozó, megpróbálom azokkal megoldani. TRRS jack beszerzési lehetőségét is megpróbálom kinyomozni.
    Nagyon szépen köszönöm a segítséget és a telefon lehetőséget is.
    Üdv: János

Új hozzászólás Aktív témák