Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fero02

    veterán

    válasz And #8411 üzenetére

    Bocs. :D

    A sztori lényege, h régebbi Hyundai (még másik 2 gyártó termékpalettáján is megtalálható volt más néven) dvd lejátszók változó idő elteltével azt produkálták, h a bekapcsolást követően azonnal kikapcsoltak. Ez nem csak 1-2 db-ot érintett.

    A neten bogarászva több helyen is olyan írásokra bukkantam, miszerint úgy javították (szervízből visszajött darabokat szedtek szét), h egy x értékű ellenállást forrasztottak be a motor elé. Az írásra alapozva a jó motor ellenállása 10-12 Ohm, egyes fejmozgató motoroké 22-23 is lehet. Szétszedvén az én hibás 2 lejátszómat, rámérve a motorokra jelentős eltérés tapasztalható.
    Ha a két lejátszóban kicseréltem ugyanazon motorokat (amiknél nagy volt a difi), akkor a lejátszó a fentebb leírt hibajelenséget nem produkálta, hosszabb ideig (~ 1.5 év) ismét hibamentesen működött.

    A netes irományban azt is említették, h rengeteg pc-s optikai eszközben található kompatibilis motor. A környékemen elérhető összes rossz meghajtót összegyűjtöttem, de én speciel egyben sem találtam számomra megfelelőt. :DDD
    Ezért gondoltam azt, h most megmérem az összes motort és mindegyik elé beteszek egy ellenállást, h meglegyen a megfelelő ellenállás. Mondjuk ez nem tudom mennyire árthat a motorokat figyelő elektronikának. Gondolom ez az egész egy védelmi funkció bekapcsolása miatt történik.

    A környékemen található bolt kínálatában ilyen ellenállások vannak:

    0.25W szénréteg ell.
    0.6W fémréteg ellenállás
    2W fémréteg ellenállás
    5W huzalellenállás
    10W huzalellenállás

    Ezek kiválasztásához kérném a segítséged. :R

  • PHM

    addikt

    válasz And #8411 üzenetére

    Igazad van, nem gondoltam bele, hogy a ventilátorok árama összemérhető a ledével.
    A fénycső inverternél ez a gond nem jelentkezik, annak az árama jóval nagyobb.
    Tehát akkor a kapcsolás helyesen:

    Abban az esetben pedig, ha már egy meglévő, nem morzés kapcsolóhoz
    kell a ledesítés:

    Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

Új hozzászólás Aktív témák