Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lompos48

    nagyúr

    válasz And #17458 üzenetére

    A 20..40V DC azt jelenti, hogy a megadott áramot ekkora kimenőfeszültség-tartományban képes tartani, vagyis terhelésként kötött ledeket úgy kell bekötni, hogy a ledsor teljes várható nyitófeszültsége beleessen ebbe a tartományba.

    Ebben a korábbi mondatotban benne van a válasz. A példában szereplő 40V DC az áramgenerátor feszültségtartaléka. Egy zárlaton ugyanazt az áramot fogja keresztülpaszírozni, mint az intervallumba beleillő LEd-sorba. Egy "szakadásba" pedig nem tud fizika miatt ( :) ) áramot nyomni. Előző esetben az egész fesztartalék a szabályzóelemen (FET, MOS, bipoláris) esik, míg az utóbbiban (majdnem) semmi.
    A 20V DC- alsó határ inkább azt mondja, hogy annal kisebbnél már "fájni fog" a szabályzónak, tehát rövidzár esetén még sokkal jobban.

  • Pubszon

    veterán

    válasz And #17458 üzenetére

    Nagyjából értem.
    Potyán terhelni hülyeség ha a LED ki van iktatva, azaz ha a kitöltési tényező 0.
    Ebben az esetben jó megoldás ha a driver bemenetét is megszakítom?
    Összeraktam egy ilyen felállást.
    A driver 36-65V. 100%-os kitöltéssel vagy direktbe kötve 64V van a kimeneten, viszont kb 60%-on 74V és ez a legmagasabb feszültségi pont. E felett nem is veszek észre fényerő növekedést, gondolom mert a kitöltési tényező hiába növekszik, közbe meg esik a feszültség és az áram is.
    Gondolom akkor a fix feszültségű táp jobb lenne áramkorlátozóval a LED elé. :U

    ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

Új hozzászólás Aktív témák