Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sanyika007

    csendes tag

    Sziasztok!
    Elolvastam a listát, egy ideje nézelődöm már valami használható csomag után.

    A helyzet a következő: alapjában véve keveset beszélek, leginkább adatcsomagra lenne szükségem. Ebből nagyon tudnék örülni egy 64kbit sebességűnek.

    Kérdésem az, hogy szerintetek melyik módszerrel járnék legjobban?

    - Elsőre bluemobile kártyás csomagra gondoltam, amivel ott lenne a 32 kbit/s miután elfogyott az internetcsomag, amivel voip callback/messenger/bkk futár/bubi app elfut tudtommal, de azért ez elég lassú lenne.

    - Másik megoldás az IT services legkisebb csomagja, de ha jól láttam itt 2600 forintért még csak 100 mega netem lenne (ráadásul 2 év hűségidővel), viszont 64kbit-re lassítanak. Ez egyébként tetszene is, de a hűséggel várnék most a Digi indulása miatt.

    - Harmadik megoldás egy kártyás (pl. tuti) + iqpro adatkártya kétsimes verzió lenne, viszont két simet nem igazán szeretnék, ha van más megoldás. Ehhez új teló kéne, akkor meg már inkább egy drágább verzió.

    Melyik megoldás lenne a legjobb szerintetek? Melyik a legolcsóbb ajánlat, ahol már hó végéig megkapom a 32kbites netet? 64kbitre az IT services a legolcsóbb?

    Előre is köszi a válaszokat!

    gabor9991 -> ezt a csomagot hol találtad? Iqpronál nem a bruttó 3000 a minimum csomag hanggal? Mennyi a szerződésben meghatározott netsebesség (ha esetleg visszavágják mint a dpinél) ?

    [ Szerkesztve ]

  • sanyika007

    csendes tag

    válasz gabor9991 #23731 üzenetére

    Szia!

    Köszi szépen a választ. Ma a flottánál is érdeklődtem a 400-400/800-800 minimális díj miatt. Emailben azt a választ kaptam, hogy a 400-400 nettó a minimum kifizetendő, amit mindenképp kiszámláznak. Efölött már lebeszélt percek alapján történik a számlázás.
    Így valóban nagyon kedvező ez a csomag, köszönöm! Be is fogok lépni, miután megszűnik a céges flottám.

  • sanyika007

    csendes tag

    válasz always #24144 üzenetére

    Az egy elütés lesz, 1 giga net "Moszkvánál" is 1.181 ft.

    u.i.:
    Ha jobban megnézem, a 3 gigát meg 689 Ft-nak írják a 21G fölött, szóval lehet mégsem hiba.

    [ Szerkesztve ]

  • sanyika007

    csendes tag

    válasz #79335424 #24504 üzenetére

    Nem igazán értem a felháborodás okát.
    Az iqpro jelenlegi csomagjai nagyon egyszerű díjszabással bírnak.
    Telefonálás: havi min nettó 400 bejövő, 400 kimenő. (br 1016 ft), felette percdíj alapján
    Internet: Csomagtól függően minimum nettó 390-től egész a korlátlan 3700 nettóig.

    Beszéd kombinálható tetszőlegesen az adattal, attól függően, melyik csomagot rendeled.

    Ha adatsimet kérsz, lehet, hogy tudsz majd telefonálni róla, de akkor kiszámlázzák a minimum 1016 forintot. Ennek megfelelően ha értelmesen akarod használni, akkor felesleges adatsimet kérni, hívhatót kérsz.

    Ha azt érzed kitolásnak, hogy néhány adatsimes hívható simet kap és ezen ingyen elérhető, azt nehéz kommentálni. A jelenleg "publikusan" elérhető legjobb (!tesztelt!) korlátlan, hűség nélküli mobilinternet csomagról beszélünk.
    1016 forintért cserébe megkapod a lehetőséget és telefonálhatsz is, beszédre alkalmas simet küldenek. Egyébként azt is valószínűnek tartom, hogy ha emailben jelzed, hogy te hívható adatsimet kérsz, adni fognak neked. De ez akkor is kicsit túlzás, és elég vicces is, mert most tényleg egy ingyen hívható simen pörögsz. Vegyél egy feltöltős simet valahol, telóból meg dualsim, és kész. De lehet egysimesben is cserélgetni, és akkor megint spórol az ember (öhm...).

    [ Szerkesztve ]

  • sanyika007

    csendes tag

    válasz pinnacle #24513 üzenetére

    Ezt már tőlük kell megkérdezni. Szerintem a hívásra alkalmas simnél mindig fizetni kell a minimum 1016 forintot.

    [ Szerkesztve ]

  • sanyika007

    csendes tag

    válasz Benir8 #26042 üzenetére

    Ha megveszed a modemet, mindenképp jól jársz. Mint olvashattad, ez egy keresett típus, legrosszabb esetben egy év múlva eladod féláron. Egyébként sokaknak a mobiltelefonnal való megosztás is működik, nem vesznek routert, csak egy régi telefonnal leosztják a netet.

    Másik lehetőség: korlátlan netet euroquattrotól vehettek 6000 körül is, amihez plusz 690 az adatmegosztó kártya. Ez azt jelenti, hogy ha négyen vagytok, akkor ketten fizettek 3350 forintot egy korlátlan kártyáért. Ezt még könnyebb tovább osztani, vagy ha valamelyikőtöknek kell külön kártya, fizeti a 3350-et egyedül, ti meg olcsóért megosztjátok a másik kártyát routerben (3350 / 3).

    u.i.: számold át 5 főre, valamiért négy élt a pici agyamban.

    [ Szerkesztve ]

  • sanyika007

    csendes tag

    Sziasztok,

    immáron 2 hónapja vagyok az IQPro (hang+adat) flottában, eddigi tapasztalataim:
    - december végén megjött a sim, könnyen aktiváltam, ment minden. 100 mega nettel kezdtem, fordulónappal aktiválódott a 4 giga. A belépés simán ment.

    DE!
    - a 4 giga januárban működött, fordulónap után viszont nem nullázódott. Február eleje óta lassított nettel nyomulok. Ez is elég használható, de a youtube videók már nyögdécselnek vele, és nem ezért fizetek.
    - továbbá: nekem telenor küldött számlát a januárról. Ebben szinte semmilyen kedvezmény nem volt érvényesítve, 5000 forint feletti összegről szólt (az előre megbeszéltek szerint 3000 körül kellett volna lennie, - ha valaki nem sokallná - ez majdben a duplája). Ebben benne volt a nettó 800-800 minimum hívásdíj, amit előtte levélben megbeszéltünk, hogy 400-400 lesz, így elég értetlenül állok a dolog előtt. Az internet is inkább tűnt a 7 gigás árának, mint a 4-esnek (míg ahogy írtam, a 4 sem volt meg februárban).

    Írtam a flottakezelőnek a problémával kapcsolatban, amire válasz is érkezett. Elvileg következő hónapban már jól érkezik a számla, de a két levélben is feltett kérdésemre (hogy miért lassult le a net) nem érkezett válasz. Bízom benne, hogy most fordulónapon felgyorsul ismét a kártyám és nem arról van szó, hogy esetleg a 4gb-t is szétdobálják adatmegosztóval (ha létezik ilyen).

    Nagyon szeretném, hogy működjön a dolog és bízom benne, hogy fog is, de nem szeretnék egy közel korlátlan csomagárat fizetni érte. Aki nyugalmat szeretne és biztos számlázást, az lehet hogy jobb, ha kicsit tovább nézelődik, vagy fix árú csomagot kér (adatcsomagok), mert azoknál csak egyszer kell jól eltalálni a számlázást, utána gondolom jó is marad.

  • sanyika007

    csendes tag

    válasz sanyika007 #26982 üzenetére

    Sziasztok,

    elérkeztem iQpro-s pályafutásom közel 5. hónapjához.
    Számomra sajnos a tapasztalat negatív.
    a) Első és legfontosabb problémám az idézett (korábbi) levelemben is leírt internet lassítással van. Február 3 körül elfogyott a 4 giga net a kártyámról, és azóta nincs rajta csak lassított. A fordulónap 25 éjfél lenne, de nekem egyszer sem újult meg a szolgáltatás. Legalább 3-szor kerestem ezzel az iQprot, ugyanennyiszer a telenort, egymásra mutogatott mindenki, meg hogy egyébként aktívnak kéne lennie (több készülékben is próbáltam - lassú volt, illetve ugyanabban a készülékben más netes kártyát próbáltam, probléma nélkül felcsatlakozott és jó volt a sebesség).

    b) Felejtsétek el, ismétlem felejtsétek el a nettó 400+400-as szöveget. Nem értem, hogy ezt minek küldözgetik, mert nettó 800-800-at vonnak havonta. Pedig erre alaposan rákérdeztem emailben rendelés előtt... (lehet van néhány sim, amiről négyszázat vonnak, ahogy korábban olvastam, de ez akkor is félretájékoztatás. A kiindulás az 800+800.)

    c) Eddig kaptam 4 számlát, ebből kettő hibás volt. Az a helyzet, hogy nincs energiám ezt folyton ellenőrizgetni. Az eltérés nem 200-300, hanem 2000-3000 forint volt. Becsületükre legyen mondva, hogy korrigálták a dolgot a következő számlában, de ehhez mindig ellenőrizni kell a számlát és írogatni. Azt hinnéd, hogy 1-2 hónap után az ilyen gyerekbetegségek elmúlnak, de sajnos nem.

    Összefoglalva:
    - Rossz a számlázás
    - nettó 800+800 a minimum lebeszélendő
    - nem működik a net nálam, csak lassítva

    Az előre kalkulált 3000 ft körüli számlám rendszeresen 4500 körül van, mindemelett az elég ócska net miatt csak 200-500 megát használok. Beszédre tmobile irányba kb. 100 perc megy, telenor irányba semennyi szinte. Ennek megfelelően ez nekem komoly ráfizetés és május 20 körül ki is fogok lépni. Időt adtam a bizonyításra, nekem nem jött be.
    Max adatkártyára tudom ajánlani őket, ha van türelmed a rossz számlázás miatt reklamálni.

    [ Szerkesztve ]

  • sanyika007

    csendes tag

    válasz MPeter87 #28752 üzenetére

    Szia MPeter87,

    a 400/400-ra rákérdeztem mielőtt előfizettem. Személy szerint a bizonytalan dolgokat nem értelmezgetem magamban napokig, hanem küldök mailt a szolgáltatónak.

    Mytelenor internetes részéről csatoltam egy képet, ha ez alapján valaki lát valami hibát, szóljatok légyszi. Mérete miatt csak linkelem:

    Katt ide, előre is köszi (görgetés miatt 3 darabból ragasztottam össze, de rajta van minden)

    Üdv,
    sanyika007

    [ Szerkesztve ]

  • sanyika007

    csendes tag

    IQPro, folytatás:

    Sziasztok,
    sok negatív véleményt olvasok mostanában a flottáról, szeretném megosztani most az enyémet (pozitív). Lassan egy éve vagyok már flottatag. 4 gigás csomagban vagyok, hang és adat. Nekem az elejétől kezdve a telenor számláz, mytelenorban fizetem be a számlát, ahol gyönyörűen részletezve van minden. (Megjegyzés: vállalati ügyfélként tudsz regisztrálni, nem magányszemélyként).

    Még a számlázási ciklus elején volt két rossz számlázás, ezt email után gyorsan javították nekem ("aktuális számla befizet - következő annyival kevesebb" megoldással).
    Nekem volt egy olyan problémám is, hogy valamiért az első 4 gb elfogyasztása után lassított netem maradt nagyon sokáig. Megjegyezném, hogy ez megközelítőleg 30kb/s, ami elég használható GPS-re, sok más alkalmazáshoz és webes böngészésre is, spotify, webrádió és még a legrosszabb minőségű youtube videók is elmennek rajta. Emiatt én februártól szeptemberig ugyan írtam pár mailt erről Istvánéknak és a telenort is hívtam, de nem sikerült javítani a hibát.
    Ezután István javaslatára elmentem telenor ügyfélszolgálatra írásos panaszt tenni, a hiba végül technikai volt (telenor oldalon), 2 héten belül javították, jóváírták a net árának felét (arra az x hónapra), így most hasít a 4 giga és valamennyit vissza is kaptam.

    Megjegyezném, hogy kéréseimre legtöbbször 1 napon belül jött a válasz, sokszor néhány órán belül, akár este 10-kor is vagy hétvégén. A komunikáció rövid, lényegretörő. Ne üzleti leveleket várjatok. Pár személy csinálja a flottát, szerintem nagyon jutányos áron lehet előfizetni. Akinek rengeteg egyedi igénye van, vagy gyönyörűen fogalmazott válaszleveleket vár (30 napon belül khmm, ott se ég a ház mr azonnalakarokválaszokat emberkék), az válassza a hello data és társait.

    Nekem átlag 4000 forint körül van a számla, ez ugye 80+80 beszélgetés (ezt remélem módosítják valamikor 160 univerzálisra, volt erről szó itt a fórumban, még nem kérdeztem rá) és 4 giga internet, de itt nagyon fontos megjegyezni, hogy ez a net számomra gyakorlatilag korlátlan. Viber, messenger, menetrendes alkalmazások, webes rádiók mind mennek vele lassítás után. Ez szerintem már kevés flottánál van így, nagyon használhatónak tartom.

    Tudom, hogy már mindenki HD videókat akar nézni 8 VP-n-en 6 ip-n keresztül csakhívható desemmiértsemfizetek adatmegosztós fősim-deannyira-nem-hogy-ezért-isfizessek és még a számom is maradjon meg sőt a régi flottában blablabla megoldással. Nektek a hivatalos partner való, publikus csomaggal, ügyfélszolgálattal. Drágább? Igen. Pont azért, mert ki kell fizetni az embereket, akiknek a feladata az elég gyakran nyakatekert igények kielégítése, vagy a felvilágosítás, hogy ez így hülyeség.

    Aki pedig megérti, hogy aprópénzért kevesebb (de megfelelő) szolgáltatás jár, havonta rá tud nézni a számlájára és írni egy mailt ha valami rossz, az használja bátran.

  • sanyika007

    csendes tag

    válasz Bferibörs #33678 üzenetére

    szerintem ez teljesen alap, hogy régi saját szám tulajdonjogát nem ruházzuk át senkire és semmire.
    Legrosszabb esetben az ember vegyen egy dual simes telefont és vigye át az adott számot kártyásra, így évi 3000 forintért megőrzi a régi számot (és kap egy új számot az adott flottában. Én pl. így csinálom jelenleg.).

    Ha pedig olyan telefonszámról van szó, amin üzleteket köt, stb, akkor ne azon az ezer forinton akarjon spórolni, ahol már olyan előfizetést kap amiben a nevén marad a szám. Több flotta van, aminél ez a lehetőség megvan, csak kicsit drágább és/vagy hűségszerződéssel működik csak.

    Más:
    korlátlan net adatmegosztó karival EQ flottában van (olcsón), olvass utána. Úgy tudom, hogy kb. ~700 forint + 5000 forint belépési díj (+ a főkártya előfizetése, google táblázatban, nem tudom mennyi). EQ-nál a kártyák aktiválása történik lassan, legalábbis a korábbi vélemények alapján. Személyes tapasztalatom nincs velük.

    [ Szerkesztve ]

  • sanyika007

    csendes tag

    válasz KTU #33681 üzenetére

    Nem siettem: mindenhol van wifi kapcsolatom, a 4 giga biztonsági net távoli munkavégzésre (távoli asztal) kell főleg, ha az aktuális wifi bénázik. A bluemobilnál 32 kilobit a lassított, itt kilobyte, nagyon nem mindegy - az előbbi már tényleg csak szöveges üzenetek küldésére alkalmas, esetleg voip callback-re. Ráadásul az iqpro 30 legrosszabb esetben annyi. 144p-s youtube videot majdnem akadás nélkül lehet nézni a lassított verzióval is.

    A ludas a telenor volt, ahol telefonon azt mondták, hogy csak egyből fordulónapot követően tudnak segíteni aztán meg pénzért akartak velem számlarészletezőt kiállíttatni, stb. stb (és ezek persze mindig egy egy hónap csúszást jelentettek)

    Miután elég sokat melózom és utazom (és mindenhol van gyors net, esetleg upc wi-free), ebben az időszakban csak egyszer jutottam el a telenor ügyfélszolgálatra személyesen a nyugatiba. Este 6:30-tól 7:45-ig vártam a sorban, aztán el kellett mennem dolgavégezetlenül.

    Szeptemberben az alleeban sikerült elintéznem a dolgot.

    Offból ennyit. Az én példám már valóban a túl türelmes verzió, tudom én is. A lényeg, hogy válaszoltak mindenre és megtették a részüket. Nekem kellett volna hamarabb bemenni ügyfélszolgálatra és akkor hamarabb megoldja a telenor a bajt, de nem égett a ház teteje. Alternatíva meg nincs erre a netre, EQ akkor még nagyon gyerekcipőben volt, DPI lassítást akkor állították be nagyon lassúra, a többi meg már alapból használhatatlan a keret elfogyása után.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák