Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tron13

    csendes tag

    Sziasztok!
    Az a jó dolog történ velem, hogy szert tettem egy 3D-s tv-re ami támogatja a külső lejátszókat. 3D-s filmek azonban jórészt csak oroszul találtam. Gondoltam, hogy alá kéne rakni a Magyar hangot. Keresgéltem erre arra, hogy van-e olyan videó szerkesztő amellyel alá tudok tenni más hangot, de nem találtam egyenlőre ilyet. A minőségből nem szeretnék sokat veszíteni tehát a 1080p mkv formátumban adott.

    Várom ötleteiteket...

    THX

    Som

  • Tron13

    csendes tag

    Előre lépés. Sikerült az Avatar alá magyar hangot vágnom. Letöltöttem a 3D-s változatot amin orosz és angol hang volt. A film rendesen működött. Tudtam nyelvet váltani és tekerni is a filmet. Ezután az MKVmerge-vel mindent kiszedtem a filmből csak az angol hangot hagytam meg. Ezt muxingoltam. Kijött egy 800mega körüli mkv file. Ezt átneveztem AC3 ra. Ezt Total Video Converterrel (TVC) MP3-ra alakítottam. A Magyar hanggal rendelkező filmből TVC vel MP3-at csináltam. Ezután Sony Vegassal összeraktam a két hangsávot. Az angol hang volt az alap és arra igazÍtottam a Magyar hangot. Ezután töröltem az angol hangot és rendereltem a Magyart. MKVmerge-vel megnyitottam a filmet és hozzá adtam a Magyar hangot. Ezt a lista legaljára teszi a program. Én betettem közvetlen a film file után. Muxingoltam az egészet. Láss csodát sikerült alá tennem a hangot.

    Előny: Magyar hang a 3D-s film alatt és én csináltam.

    Hátrány:
    1. Rohadtul hosszadalmas átalakítási procedúra :Y
    2. Valamiért nem tudok tekerni a filmben
    3. A többi hang eltűnt a TV menüjében nem tudom kiválasztani őket
    4. A hang az átalakítás miatt elveszítette a DTS-t. ( nekem ez annyira nem hiányzik )
    5. Elsőre nekem sem sikerül megküzdeni mindennel. 4-5. alkalommal sikerült kikísérletezni a megfelelő beállítást.

    Aki tud esetleg könnyebb megoldást az legyen oly bátyám, hogy ide vési nekünk. ;)

    Som

Új hozzászólás Aktív témák