Új hozzászólás Aktív témák

  • vvrobi

    csendes tag

    válasz dime27 #364 üzenetére

    Szia!
    Nekem egy Trustmaster T-Wireless van, mert az volt elég pici a gyerek kezéhez. Ezzel működik minden gomb, és mindkét analóg. Egyébként a legtöbb Logitech, és itthon kapható gamepad működik kb. 90% eséllyel. Azonban Androidon gamepad 100%-os hatékonysággal csak az OUYA-n létezik. A rendszert touchscreenre fejlesztették, ezért nagyon kevés alkalmazás támogatja natívan a külső vezérlőket. Ezek közül néhány: Dead Trigger, Critical Strike, Reckless Racing, Riptide GP, Tank Hero, Sonic CD, stb. (lehet találni listákat). Aztán vannak azok a játékok, amit csak egy segédprogrammal lehet kontrolleres irányításra bírni. Én most a Tincore Keymappert használom. Ezzel minden alkalmazáshoz létre lehet hozni egy felületet, ahol a hardveres bemeneti eszközöket (gamepad, egér, bill, távirányító, stb) tudod hozzárendelni virtuális eszközökhöz (pl képernyő érintés) A háttérben fut a Tincore, és mikor elindítod a kiválasztott játékot, ő betölti a korábbi beállításokat, így nem kell ezzel foglalkoznod. Ezzel a módszerrel olyan játékok is használhatóak, amik egyébként egérrel sem hajlandóak működni (pl: Lego Star Wars, és az összes lego játék).
    Sajnos olyan játék, ami egy képernyőn két játékossal megy nem tudok. Vannak multiplayer játékok (nagyon kevés) ami 1készülék-1játékos módon megy. Talán tableten láttam léghokis játékot, amihez két gyerek leülhetett egyszerre, de tvboxon annak nem sok értelme lenne. Amikor nálunk két gyerek van, akkor vagy felváltva játszanak, vagy a Tank Hero-t nyomják coop-ban (egyik irányít, a másik céloz és lő).
    ROM telepítést korábban leírtuk, lapozz vissza. De azért nézz körül freaktab-on mert vannak más jó ROM-ok is. Én várom már a gyári 10-est, de nem sokat hallunk mostanában erről.

Új hozzászólás Aktív témák