Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #25954560

    törölt tag

    válasz #16939776 #51290 üzenetére

    a szintetikus tesztek nekem azert hasznosak, mert a vm-ekben amiket futtatok poll-mod driverek huzkodjak ki a csomagokat a halokartya hardver buffereibol, tehat nem megszakitaskor, hanem allandoan probaljak. ha van csomag akkor feldolgozzak, ha nincs, akkor rogton probaljak ujra. gyakorlatilag ez is 100%-os terheles, annak minden elonyevel es hatranyaval egyutt.

    egyebkent is linux fog futni rajta, a cinebench es geekbench teszteket csak a kivancsisag kedveert futtattam, meg h kicsit jatsszak a ryzen master-rel. megdobbento, hogy a 8160T xeon (24 mag, csillio dollar msrp) szintjen van cb20-ban eco modban a 3950x. ertheto egyebkent, csak sokkolo. nem veletlenul kezdte az Intel magyarazni h nincs ertelme a cb osszehasonlito teszteknek :)

    linux alatt a stress-ng-t hasznalom terhelesnek, annak rengeteg fele 'stressor'-ja van, ugyesen beallithato a terheles tipusa. eco modban azzal is ~137W korul evett a falbol a gep.

    az anand altal mert 144W az passzol a BIOS-ban latott 140W PPT-hez, ott kene legyen az igazsag valahol. kidobom a videokartyat a hazbol es remote jelentkezek be, ugy tisztabb az eredmeny.
    egy max 30W-os halokartyat kell majd meg elviseljen az egesz rendszer, de akkor a 200-as hdplex mar elegge ki van hajtva. akarok annak egy kis sajat szellot, illetve a halokartyanak is kell.

    beszeltunk mar errol a hazrol korabban is, amikor a skylake 6130-cal jatszottam. az is 16 fizikai mag, most epp egy vapor chamber huto alatt, felette egy 120x25-os scythe es igy nagyon szuper (tavtarokkal csinaltam helyet annak a jopar mm-nek)
    viszont az s4 mini 'skyslot' dizajnja abban az esetben, ha a venti kozvetlenul az oldallap alatt van, rettenetes modon csokkenti a legaramlast, mert nagy a 'kitoltesi tenyezoje', barhogyis hivjak ezt hivatalosan :) feltett oldallappal vagy anelkul kb 15 fok a kulonbseg. ezert szeretnem kivagni a prociventi helyet. ha van tavolsag az oldallap es a ventilator kozott, akkor nyilvan sokkal jobb a helyzet, de butan nezne ki pl 20mm-es tavtartokkal.

Új hozzászólás Aktív témák