Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz imibogyo #27138 üzenetére

    Valakinek van esetleg listája arról, vagy emlékezetből meg tudja válaszolni, hogy melyik Intel vagy AMD CPU/SoC-al integrált ITX alaplap-on van >=3, közvetlenül a SoC-ból vagy a CPU-hoz tartozó SB-ből, nem külön (Jmicron, Marvel, stb) PCI-E vezérlőből kivezetett SATA port, avagy melyik a legkisebb fogyasztású AMD/Intel SoC/chipset, ami ilyen?

    Ahogy én nagyjából kivettem, Az Intel-nél az NM10 SB (gyakorlatilag az összes Atom-os ITX lap D2700-ig bezáróan) és a J1800 féleségek is csak 2 SATA portot adnak, ahogy az AMD Kabini SoC is, így csak a Brazos marad (esetleg valami még régebbi, >40nm-es AMD CPU).
    Kihagytam esetleg valamit?

    Vagy ha nem ITX-et, akkor miket kéne nézegetnem DIY NAS-hoz, ami viszonylag olcsó és >2 portos SATA vezérlője van? Láttam már, hogy jöttek új generációs Atom-ok is, csak nem nagyon láttam, hogy csinált volna valaki velük integrált SoC-os alaplapot. :U

    Amúgy is csak rosszat olvasni a Jmicron vezérlőkről, az pedig még extra csavar nekik, ha egy tömbhöz tartozó HDD-k két vezérlő közt vannak szétszórva, így bár egyformák a HDD-k, mégsem teljesen egyformán viselkednek, mindig a lassabbra vár az egész kötet...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák