Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Mercutio_ #19598 üzenetére

    53W a G3420 és 55W a G2020 TDP-je.
    De amúgy ez semmit nem jelent, mert csak fogyasztási osztályt jelöl. Ettől még jóval kevesebbet eszik - legalábbis a G2020. Semmiképp nem lehet 55W max TDP-je, ha csontra terhelve konnektorból 35W-ot mérek a komplett gépre. :)

    Szóval sajnos ettől még ehetne többet a Haswell-es változat.
    De ebből a tesztből indultam ki, itt szinte semmi különbség nincs a modellek között.
    http://pclab.pl/art54829-12.html

    Ugyanilyen konfigban egy i3-2100 is megállt 55W-ban, ami SB létére (és a 65W TPD-sként) messze a legnagyobb fogyasztású cpu ebből a trióból. Az Ivy-k ugye takarékosabbak, egy Ivy i3-nál ez 45-50W közé esna szvsz. Szerintem reális, hogy az Ivy-s Pentium pedig 35-40W között marad.
    A teszt is ugyanezt mutatja, mind egy rakáson vannak a Pentiumok-i3-ak fogyasztásban.

    Sajnos nem tudtam még ugyanazzal a konfiggal mérni pontosan, mert csak egy rövid időm volt próbálgatni, vga nélkül, vagy a G2020-as konfigot szétrobbantva még nem néztem meg. Egyébként is csak a normál táppal (ami meg a desktop gépből lett kiszedve most átmenetileg) tudnám rendesen kimérni, mert a panel vga-val együtt már nem bírná, csak 75W-os.

    Azért megpróbálom majd megnézni az ATX táppal legalább vga nélkül. De Prime95 közben a vga idle-ben van és mégis jóval nagyobb a fogyasztáskülönbség a cpu idle-load között. Szóval ott lehet a gond. Cpu-val vagy a lappal ahogy eteti.

    szerk: Már lassan túllövök a célon a kicsi, halk alkalmi játékos géppel, de megfordult a fejemben, hogy a G2020 alatt lévő B75 lap + egy Ivy i3 lehet, hogy takarékosabb lenne ennél... amellett, hogy gyorsabb. És persze árban is alig van különbség. :D

    Az FM1, FM2-t szerintem nincs mire leváltani. Elvannak vele. FM1-et sem éri meg szvsz FM2-re, a Kaveri meg nincs olyan állapotban/árban, hogy rohanjanak cserélni.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Mercutio_ #19598 üzenetére

    Nem szedtem szét végül a gépet, de némi bios állítgatással sikerült lentebb vinni a fogyasztást. (Arra is rájöttem, hogy rajta hagytam lógni egy külső USB-s HDD-t, ami kb. 4W-ot rátett a fogyasztásra a referenciához képest. :) )

    Az alap 1.130V-ról lementem 0.875V-ra, idle ez 0.575V-ot jelent. ATX táp mellett:
    Idle most 36-37W, Zero Core mellett 31W.
    Prime95-tel 60-61W.
    Ezek paneltáppal a korábbi hatásfokméréseim alapján kb. 25/22/46W-ot jelentenek majd. (vga nélkül 36-38W körül lehetne.) Nem rossz szvsz, így már nagyrészt (0-5W sávon belül) kijönnek az alulfeszelt G2020 eredményei.

    Ami fura, hogy alapból sokkal nagyobb volt a különbség. A G2020-nak -5W-ot hozott a feszcsökkentés terhelés alatt, a G3420-nak kb. 13W-ot.

    Játékban, 3D benchmarkban 88-92W a fogyasztás. 850/1250 tuninggal 92-96W. Ez paneltáppal 75-80W körül lenne. Szvsz nem rossz egy kis "játékos" konfigtól. BF4 1680-ban high-on AA-val 35-40fps, mediumon 45-50fps. :)

    szerk: És szinte hangtalan a konfig. Egyelőre gyári hűtő van, de minimumra, 1000rpm-re leszabályozva. Halkabbnak tűnik, mint a régebbi intel gyárik, nem morog. A Ninja Mini vagy a TX3 jön majd a helyére, ami kicsit a házat is szellőzteti majd hátrafelé.
    A Sapphire 7750 is kellemes csalódás. 20%-ra letekert ventivel szinte hangtalan. Auto vezérlés helyett leszabályoztam azt is, kb. 30%-ig kúszik fel és a 60 fokot sem nagyon éri el.
    Egyedül a 3.5-ös 7200-es HDD-t hallani, azt viszont eléggé, berezonál az egész ház, hiába áll gumibakokon. Ráadásul pár mm van csak a vga hűtőig. Bár eddig sem a HDD-vel sem a vga hűtésével nincs emiatt gond, de gondoltam lehet, hogy hosszabb távon egy 2.5"-osra cserélném.
    Az 5400-esek halkak, de nem szívesen tennék bele 2.5-ösből, mert brutál lassúak. SSD egyelőre nem lesz.
    Van valami tapasztalat, hogy a 7200-esek mennyire hangosak ill. hogy bírják hosszabb távon?

    ps:
    Ezen az Asus lapon ill. Haswellen egyébként kb 20db energy saving és feszállítási lehetőség van. Ebből 95%-ban csak a cpu feszcsökkentés segített, a többi vagy nem működött (pl. sajnos az LLC-re nem reagál semmit) vagy semmit nem csinált. A mellékelt Asus sw-vel pedig kb. semmilyen állítás nem működik. Egyedül a fan control, ami jópofa.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák