Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xpod

    addikt

    válasz rootmin #4552 üzenetére

    Szia

    Végigolvastam a regényed. (Egy kis tagolás jöt tett volna, de sebaj.)

    Ami gyanús nekem, hogy a router a netet ugyan elbírná, de ennyi gépet nem.

    Load ballancing:
    Szerintem úgy kellne konfigolni, hogy a sulinetes vonal maradjon a hivalati vonalnak (+ a suli welapja), másik pedig legyen az egyéb célú hozzérés.
    Én úgy gondolom elég egy webszerver-t beüzemelni, meg lehet őket különböztzetni aldomainekkel (vérpistike.suli.sulinet.hu), esetleg ha szét akarod választani, két apache futna ugyanazon a gépen, más portszámmal.

    Az, hogy melyik kérés melyik vonalon fusson, szerintem egy egyszerű domain szűréssel megoldható.

    Az én szemszögemből elég, ha a samba szerverbe bemegy a két net + a LAN és egy pontos konfig a sambának.

    Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

  • Core2duo6600

    veterán

    válasz rootmin #4552 üzenetére

    A router csal 1 wan portot tud kezelni, ha neked 2 elérésed van, akkor 2 router kellene
    Jobban jársz egy Serverrel Lehet ez akár win akár linux
    Winben viszonylag egyszerű a megoldása (Pl win2003) hisz azért serverről beszélünk.
    Szépen beállítod a gépre egyenként a netkapcsolatokat, mondjuk ADSL -t
    MAjd ha a kapcsolatoknál látszik, akkor mind 2 öt kijelölöd és bidge .... valami ilyesmi.
    Értelem szerüen ilyenkor 3 lan kari kell a gépbe
    majd a 3 ik hálókarira beállítod a netmegosztást.
    Vagy inkább routolást.

    A gép részéről ez nem nagy feladat, a jelenlegi webszerver simán megbirkozik vele.
    Ha számítógépet használsz, akkor sokkal jobban testre tudod szabni a dolgokat mint a
    Routereekkel.
    Persze a server után a lan részen 3. lan kari után kell értelemszerűen egy switsh ahova az 50 akárhány gépet befüződ.

    A qos meg ilyesmikkel el leszel, azt nem ismerem, De ennek a bridgelésnek a folyamatát leírni hosszabb volt mint megcsinálni.

    (#4557) bougiemen
    Semmi gond vele, gyári Fw et használok.

    (#4560) h_143570
    Mi az a TFTP ?

    (#4574) 30z.Samu
    Elvileg mennie kell, ha csak bedugod, persze minden gépnek azonos munkacsoportban illilk lennie.
    De a net megosztás enélkül is megy.

    (#4576) Xpod
    WLAN -t én ki sem tudom kapcsolni benne.

    (#4583) torbit
    Már csak azért sem, mert vehetsz hozzá utólag gy 220 as hálózati tápot, feltéve, hogy nem automata a táp, de mivel a csatlakozó ott más.

    (#4589) ashenshugar
    Viheted gariba vissza.

    (#4591) IamGabor
    Kapcsolatok sok száma
    90 körülivel még elbirkozik tehát erre vedd le a torrent kliensben
    azonkivül tedd fel a cfosspeedet.
    Megvenni sem egy nagy tétel, mert nem drága, és itt bejön az, hogy a reális progit megéri megvenni.

    (#4592) Awalon
    Én nem találtam benne, hogy a wifit ki lehetne kapcsolni, szerintem bármilyen wifi kulcs megy vele.

    (#4593) Xpod
    Hagyd a qos -t cfosspeed segít rajtad.
    Kap számát vissza 09 körülire.

    (#4594) TeeJay
    Sehol, ezt a utorrentben lehet beállítani.
    De használd a cfossopedet, és akkor nem kell ilyesmikkel fogllakozni, az uj verziok, már együttmukődnek a lanon a többi géppel.

    (#4597) TeeJay Emelheted akár 90 körülire ott még stabil.

    (#4599) pityeszka
    Valszeg a game nek ki kell nyitni egy portot, a cfosspeed ebben az esetben is jó szolgálatot tehet.

    Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Új hozzászólás Aktív témák