Új hozzászólás Aktív témák

  • peppe79

    senior tag

    válasz .mf #7028 üzenetére

    Amit a Neomax állványnál legfőbb negatívumnként tudok felhozni, az a lábakat tartó műanyag zsanér. Szerintem az az állvány leggyengébb pontja. De hát, valamit valamiért, vélhetően az is jelentős szerepet játszik a súlycsökkentésben. A gyári adatok szerint a maximális terhelése 3 kg, de én 1,5 kg-nál nehezebb gépet biztosan nem tennék rá. A MILC-ekkel simán elboldogul, főleg, ha valami könnyű "műanyag" optika, vagy valami régi alapobjektív kerül rá.

    A legnehezebb objektívem az Oly 50-200-as, ami a GX80 vázzal + adapterrel együtt kb. 1500 grammot nyom. Ezt alapvetően teljesen nyitott lábakkal is elbírja az állvány, anélkül, hogy borulásveszély lépne fel. De természetesen nem annyira stabil, mint egy 3x nehezebb állvány. Nagyobb súly mellett, és/vagy nagyobb gyújtótávolságú objektívvel célszerű a lábak utolsó 1 vagy 2 szegmensét visszatolni, és jelentősen javul a stabilitása, ha eltávolítom a középoszlopot. Utóbbira amúgy alapvetően nem is lenne szükségem, a kb. 1 méteres magasság nekem már elegendő. A gond mindössze annyi, hogy ha kiveszem a középoszlopot, akkor a lábakat nem tudom teljesen visszahajtani, csak kb 95%-ig, mivel az új állványfej picit szélesebb, mint a gyári volt.

Új hozzászólás Aktív témák