Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrcrnl

    tag

    Üdv mindenkinek!

    Én inkább csak megosztanám az eddigi tapasztalataimat, kérdésem valószínűleg később lesz, bár jobban örülnék, ha nem szorulnék rá.
    Szóval:
    KB 2 éve az első karantén kezdetén vettem Bangood-ról egy első generációs Ender 3-at. Akkor vettem vele "gyári" fekete filamentet, rendkívül sokat küzdöttem vele. Azóta Herz filamentet eszik, napi sok óra nyomtatás mellett. Viszont ami érdekes, hogy a 2 év alatt nem volt még dugulás, elakadás stb, holott sokszor mostoha körülmények között vannak tárolva a filament tekercsek, és még van a 2 éve felhalmozott készletből. Bátran vállalom a nyomtatás szinte tökéletes minőségét, akik eddig látták, elismerték ezt. Viszont volt tapadási problémám, amire a végleges megoldás a caxtool-nál vásárolt tapadás segítő permet lett. Ezen kívül úgy vettem észre, hogy huzat érzékeny a masina, így egy rack szekrénybe került XPS szigetelés mellett. Ez már stabil működést eredményezett, remélem nem is fog változni.
    2db 3D nyomtató építéssel vagyok félbe. Az egyik egy Prusa i3 Acril fémesítése. A silány plexi váz helyett aluprofilt kapott, de a végleges formája még nem állt össze. Az ender a problémás, nem tudom, hogy mit és hogyan tegyek fel.
    Másik projektem egy HyperCube Evolution építése. A váz caxtool-os, a nyomtatott alkatrészek az Ender 3-mal készülnek. Kíváncsi leszek, hogy az élesztés hogyan sikerül. Alaplapot nem tudom, hogy mit kaptam hozzá.
    Van valakinek tapasztalata a HyperCube Evolution építésében?

Új hozzászólás Aktív témák