Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wasquez

    senior tag

    válasz tvamos #27101 üzenetére

    A tengely feszülését néztem, de én arra jutottam, hogy nem jó megoldás az alátétezés, mert nem a motor pozíciójával van a gond. Nálam a Z-rod az X tengely nélkül szépen párhuzamosan futott a függőleges alumínium profillal, alul, felül egyforma volt a távolság köztük forgatva is. Ha felraktam az orsóra a bronz perselyt az x tengellyel, akkor lent szorult, fent meg bedöntötte a menetes orsót a konzol irányába. Én a menetes perselyt fellazítva kitoltam a gép hátulja felé, amennyire lehetett, és így meghúzva megszűnt a szorulás lent, és a menetes tengely mindenhol szépen párhuzamos a konzol oszlopával, attól függetlenül, hogy milyen magasan áll a nyomtatófej.

    Az egy motoros megoldást a szimmetria hiánya miatt nem látom optimális megoldásnak, a kétmotoros megoldásnál pedig a két motor szinkronját, és az áramfelvételét nem tudom, mennyire jelentene gondot!?

    Arra gondoltam, hogy megvenném az egy motoros opciót, de a z motort feltenném a keresztkonzol tetejére középre, mindkét z orsót 2-2 csapággyal felszerelve tenném fel.
    Vennék még két darab bronzperselyt, és szembefordítva egymással fixen kifeszítve a z kotyogását is megszüntetném.

    PC

Új hozzászólás Aktív témák