Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsolti_20

    senior tag

    válasz azbest #23424 üzenetére

    Munka elott volt egy kis idom megbontani a gepet, es meg is talaltam mi fustolt el. Ahogy allitottam az asztalt, az alatta levo rugokrol lekopott a festek, a rugo pedig elkezdte a szigetelo anyagot szinte lecsiszolni az asztal aljanal. Igy rovidre zart es a rugon levo festek kezdett egni. A rugo teljesen fekete lett a zoldbol plussz kb a fele rugalmassagat is elvesztette, megkemenyedett. Gondolom a nagy ho hatasara. Ezeket kicsereltem, plussz tettem szigetelo anyagot a rugo es az asztal koze. Vissza szereltem a gyari tapot es lass csodat mukodik a gep. :C

    Viszont ujabb hiba jott elo. Az elso layert nagyon szepen nzomtatja az asztalra, utana pedig olyan mintha 0.2-es nozzlehoz adagolna az anyagot. Nekem 0.4-es van.Szoval mintha fele annyi anyag jonne ki mint kellene, de a beallitasok mintha 0.4-hez lennenek allitva. Igy amit utana csinal az valami szivacsos allagu lesz hajszalvekonz layer vonalakkal.

    Elsora arra tippeltem, hogy a hotend homerseklete alacsony igy megnoveltem 215fokra, gondoltam utana majd csokkentem 5 fokokkal. De ugyan ezt a hibat tapasztaltam. A PLA-t kihuztam a nyomtatas vegen es nem lattam, hogy az extruder belemart volna valahol. Igy a homerseklet megfelelo lehet, de valamiert fele annyi anyagot ad a hotendnek mint kellene. Lemertem utana mennyit ad ki 100mm-nel es pontosan 100mm-ert, igy a multkori kalibracio meg mindig megfelelo.

    A hotend nincs eldugulva, mert mar szet szedtem ketszer is hogy bele nezzek de teljesen tiszta belulrol.

    Lehet hogy a cura szorakozik velem? :F

Új hozzászólás Aktív témák