Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Den

    veterán

    válasz nézzbe #133 üzenetére

    Köszi a tippet :) Milyen bandázs. Van itthon leukoplaszt, gondoltam rá egy pillanatra, de azt le nem lehetne szedni üvegtörés nélkül. Gondoltam hogy rajzolok az alkatrésznek egy szoknyát, hogy nagybb felületen tapadjon, de ezekszerint az újabb repetier már magától tudja. Végül nem kellett semmi trükk, mert két újabb szakadás után egyértelműen látszott hogy csak az alkatrész körvonala érintkezik az asztallal, a kitöltés pókhálós volt, úgyhogy újra beállítottuk a fejet, és utána már nem volt gond.

    Kísérleteztem a rétegvastagsággal, a gyári 0,3mm-t átállítottam 0.2mm-re. Az eredmény elég vegyes. A vízszintes felületek egyértelműen szebbek, tömörebbek, de a függőleges részen hurkás, hézagos lett, kitüremkedett az anyag. Az lapanyag mennyiséget is kisebbre kellett volna venni? Vagy 0,5-ös extruderhez ez már egyszerűen túl kicsi rétegvastagság?

    www.simson4t.hu

  • Den

    veterán

    válasz nézzbe #133 üzenetére

    Asztal fűtésről jut eszembe... Van ez a közelező hack, hogy tükröt/üveglapot kell tenni az asztalra, mert simább, karcállóbb, stb... De lemérte azt valaki, hogy mennyi így a tényleges asztalhőmérséklet? Mert egyszer ugye a nem teljesen sík hotbedre teszünk egy teljesen sík üveglapot, értelemszerűen nem teljes felületen érintkeznek, jó részen légréteg van köztük, ami jó hőszigetelő. Másrészt az üveg sem túl jó hővezető.

    Holnap lemérem.

    [ Szerkesztve ]

    www.simson4t.hu

Új hozzászólás Aktív témák