Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Spec

    őstag

    válasz divan #61401 üzenetére

    Aha, értem. Hát ez valóban meghibásodásra utal. Bár hirtelen megjelenő bad sectorokat nem csak a hdd fizikai károsodása okozhatja, hanem az elektronika is, sőt akár az adatkábel hibája is. Én a helyedben azt csinálnám, hogy azonnal lementenék róla minden fontos adatot biztos helyre. Utána kicserélném a kábelét egy biztosan jó példányra (mondjuk egy ismerten jól működő eszközről lehúzva) csinálnék egy low level formatot, és utána megnézném mit mutat a hdd ismét. Megpróbálhatod a 0-val teleírást is format-al, vagy diskpart clean all-al felülírni az egész lemezt. Ha nem fizikai meghibásodás van ezek a módszerek a logikai hibákat helyre szokták hozni. Rontani nem fogsz rajta. Ha hibás akkor úgyis mindegy már, ha nem hibás, csak valami miatt logikai hibák keletkeztek, akkor pedig helyreállhat a dolog. No de ez már egy másik topikba való téma...

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Bici

    félisten

    válasz divan #61401 üzenetére

    Nekem 2014-ig csak Seagate, Maxtor meg Quantum winyóim voltak és soha egyikkel sem volt baj, pedig a WD-t javasolta mindenki, és azon károgtak, hogy bukni fogom az adataimat. Végül megúsztam.
    Néhány éve beruháztam nagyobb winyókba és akkor volt a Seagate-nek a hírhedten borzalmas szériája.
    Akkor már én sem mertem kockáztatni és végül WD-ket vettem: Red, Purple, Black, Gold. Nem bántam meg.

    Azóta a Seagate összeszedte magát és állítólag már jó winyókat gyártanak. Ezen felbuzdulva a melóhelyen javasoltam az IT-nak, hogy vehetik ezt is, ha akarják. Vettek is 10db Exos-t, meg egy csomó Ironwolf-ot.
    Sajna néhány hónap alatt úgy a 30%-uk meghalt, pedig nagyon jól voltak tartva.

    Ezzel azt akartam mondani, hogy híresen sz*r szériából is vannak hibátlan példányok, és sokat dícsért típusokból is előfordul hibás példány, vagy széria (pl. leejtették a dobozt a raktárban, vagy szállításkor).

    Itt a fórumon kb. mindenki Purple-t vesz, mert jó. Ebből adódóan ha valami gond van, akkor is ennél jön ki.
    Inkább az a jó, hogy csak néha hallunk hibás Purple-ről, pedig gondold el, hányan vettek már.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák