Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nucleos

    csendes tag

    Sziasztok!

    MSI 785GM-E51 alaplapban jelenleg egy Athlon X2 245 processzor van, integrált VGA-val. (A tápot nem tudom most pontosan, de kellően erős és márkás darab lett bele szerelve pár éve, ezzel biztosan nem lesz gond.)
    8GB DDR3 RAM van mellé pakolva; a gép egy random 17"-os LCD monitoron van, 1280x1024 felbontás mellett. Ez szinte biztos, hogy a közeljövőben nem is lesz cserélve, így ehhez a felbontáshoz kellene tervezni egy VGA(+CPU) upgrade-et.

    A deszka max 95W-os processzort eszik meg, klasszikus AM3 foglalatban. Gen2 x16 VGA-val lehet bővíteni, ez nem tűnik korlátozásnak.

    Böngésztem ezt a threadet és a HD7750 környékét ajánlottátok egy ilyesmi konfighoz. Viszont nekem nagyon gyanús, hogy az Athlon X2 245 egy igen komoly szűk keresztmetszet lesz az egészhez. Az biztos, hogy ez a konfig már nem lesz tovább fejlesztve később; ezt már csak mindenestől cserélni érdemes - tehát a VGA-t nyugodtan méretezhetjük ehhez a konfighoz, mert ha 2-3-4 év múlva csere lesz, addigra a VGA-t is cserélni kell úgyis, az alaplap és processzor mellett.

    A HD7750 említésével azt hiszem, már a nagyjábóli pénzügyi keretet is belőttem (a VGA-t illetően). :) Öcsém játszana ezen a gépen; jó lenne, ha az összes 2013-2014-es játékot ki tudná hajtani az említett felbontáson, közepes vagy annál jobb felbontáson és ez így is maradna az elkövetkező 2-3-4 évben.

    Tehát kérdések:

    - HD7750 elég-e, esetleg HD7770? (Egyéb ötlet is érdekel. Boltból szeretnék újonnan vásárolni, de észérvekkel meggyőzhető vagyok használtról is.)
    - A mostani processzor elég lesz vagy érdemes lenne pl. egy Phenom 2 X4 955-be beruházni (használtan akár)? http://www.msi.com/product/mb/785GM-E51.html#/?div=CPUSupport
    - Alaplapcserét hacsak nem elengedhetetlen, nem kéne erőltetni. (Monitor úgyszintén marad.)

    Előre is köszönöm szépen a segítségeteket!

  • nucleos

    csendes tag

    Sziasztok!

    GTX 750 (nem Ti, de 2 GB-os) vs. R7 260x között gondolkozok, mindkét kártya 32e Ft magasságában van

    Core i5-4440 a terv mellé egy B85-ös alaplappal és egy 120 gigás Samsung SSD-vel. Minden más alkatrész adott, tehát alaplap + processzor + VGA kell, erre a háromra együtt 100k a keret, efölé semmi esetben sem szeretnék menni.

    1280x1024 felbontással lesz használva egy teljes évig, utána várható egy Full HD monitorra csere. Semennyit nem szeretnék költeni a gépre a következő években (VGA-ra sem). Ha csere, akkor 4-5 év múlva, mindenestől.

    (Korábban is mindig "á még rádobok egy ötezrest az erősebb procira meg egy tizest a VGA-ra, aztán majd 2 év múlva elég az egyik alkatrészt cserélnem és akkor jó lesz megint" - na ez sosem következett be. Kétszer vettem már így gépet, végül sosem bővítettem. Kivárom, amíg kirohad alólam a gép és már nem fut rajta semmi, aztán mindenestől csere.)

    100k-ból lehet értelmesebb kombót kihozni erre a 3 eszközre? Elég lenne esetleg egy kisebb i3 proci, netán pl. egy FX-8320 (komolyabb tuning nélkül!) és hozzá egy komolyabb VGA? Köszönöm előre is.

    Melyik VGA esetén melyik konkrét gyártó melyik modelljét ajánljátok?

  • nucleos

    csendes tag

    válasz Speed® #57343 üzenetére

    Az i5-3470 jelenleg 5-6k-val drágább az i5-4440-nél sajnos. (Fura.)

    Ha fordítva nézzük a kérdést: milyen CPU-VGA-alaplap kombó a best buy most 100k-ért?

Új hozzászólás Aktív témák