Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NightGT

    senior tag

    válasz KAMELOT #124514 üzenetére

    2 teljesen más tesztkörnyezetet hiába hasonlítunk, de azért a 77 foknál látunk az RX-eken alacsonyabb értéket is...a környezeti hőmérséklethez annyit tudok hozzászólni, hogy nálam épített hűtéssel 3 fokkal melegebb a GPU a 30 fokos szobában most, mint máskor a 22 fokosban :) Télen az ablakot egy órával előtte rányitva, szobát 5-10 fokra hűtve kaptam 48 fokot egy kör Superposition után, nyáron a 30 fokban meg kapok 52-53at...nyitott házzal mind2 esetben, változatlan setuppal, max ventivel.

    A VRAM hőfokokat pedig nehéz bármihez is viszonyítani, mert nem sok kártya méri őket egyáltalán. Nvidiánál van egy GPU temp és ennyi, még VRM hőfokot is csak alig pár kártyán látsz...

    @bigrob

    Én alapvetően el tudom hinni, hogy HA erre van a cucc tervezve, megfelelő hőtűrésű komponensek vannak használva, akkor bírja...saját tapasztalataimból kiindulva pedig igen, már a GDDR5X is melegszik rendesen. Micron GDDR5X-eknek típustól függően 95-125 fok között van a max üzemi hőfoka, direkt megnéztem a gyári specet annó. Hogy GDDR6nál mivan? Meglepne ha ezeknél a 80-85 fokoknál számottevően alacsonyabb értékek lennének az RTX-eken...csak ott nem látod...

    Speed is the only truly modern sensation

Új hozzászólás Aktív témák