Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Atti*

    újonc

    Sziasztok,

    Amennyire egyszerű, amit szeretnék, annyira nehéz döntenem.
    A lehető legszebb képű TV-t keresem az alábbi szempontok szerint:

    1. Tévére szánt összeg, forintban?
    500 000 környéke a felső határ.
    2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
    85%-ban UHD Remux filmek, 10% TV, 5% sport.
    3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
    2-2.5m, kalkulátorok alapján így 48" vagy 55".
    4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
    Teljesen sötétíthető szoba, viszont nappali fényben is szeretnék látni valamit. :D
    5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
    Szemből, többnyire ketten.
    6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
    Apple TV-vel szeretném használni, így nincs ilyen.
    7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
    Nincs ilyen.
    8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
    Mindegy.
    9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
    A teljesen sötétíthető szoba miatt csak OLED-eket néztem, de nem ragaszkodom hozzá. Strapabíró TV-t keresek, az S95B-ről pl. jó pár panaszt olvastam az elmúlt napokban.
    10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
    Kb. egy évig nem lesz hova házimozit vennem, így a beépített hangszórók minősége is egy faktor.
    11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
    Legszívesebben újat vennék, de egy jó használt ajánlaton elgondolkodnék.

    Eddig ők a kiszemeltjeim (zárójelben a legjobb ár, ami elérhető számomra) - új javaslatokat is szívesen fogadok:
    ◆ Samsung S95B(55" 443 000) - elvileg egyértelműen a legjobb képe van a listámról - de nincs Dolby Vision + QC hibák?
    ◆ LG C2(48" 356 000 / 55" 450 000) - mivel gamingre egyáltalán nem használnám, nem vagyok biztos benne, hogy ő lenne a legjobb választás
    ◆ Sony A83J(55" 420 000) - C2-höz viszonyítva eddig azt olvastam, hogy jobb választás filmekhez, viszont úgy látom, a fórumtársak inkább a C2-t választanák (+ 21-es modell, ha ez számít amúgy bármit is.)
    ◆ Phillips 806/807(48" 350 000 / 55" 498 000) - róluk eddig keveset olvastam - az Ambilight menő, de csak ezért biztos nem venném őket
    ◆ (LG G2 55" 550 000) - kereten felül van, de ha annyival többet ad, mint a többiek a listán, hajlandó vagyok túllépni

    Nagyon köszi!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák