Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • €uro

    őstag

    válasz Emperor_ #53694 üzenetére

    Majdnem minden adatom tárhelyéül az a Synology NAS szolgál, melyben két darab 3TB-os WD RED merevlemez van tükrözve. Megéltem már azt, amikor egy 2 TB-os WD merevlemezem meghalt. Majd tíz éve 100 ezer forintért nyerték vissza róla az adatokat. Akkor döntöttem úgy, hogy többet ilyen nem lesz.

    A PC-ben egyelőre csak egy sima 240 GB-os ADATA SX900-as SSD van. Egyrészt az operációs rendszer számára. Másrészt vannak olyan - szintén fontos adataim, melyekkel folyamatosan dolgozom -, amiknél számít, hogy minél gyorsabban tudjam őket elérni - bár a NAS-ról gigabites neten kapott adatok sem annyira lassúak.

    Összesen max. 30 GB igazán fontos adatom van a PC SSD meghajtóján. Mivel látom, hogy milyen olcsóak már ezek a meghajtók, ezért gondoltam, hogy ide is tükrözve teszek be kettőt. Nem akarok minden nap 30 GB-okat mentegetni a NAS-ra - még automatikusan sem. Sőt, akár ha csak pár napi munkám elveszik,az is több tízezer forintot jelenthet. Ezért gondolkodom az SSD tükrözésében. Akár veszek drágább SSD-ket, de ne kelljen X naponta mentéseket készítenem.

Új hozzászólás Aktív témák