Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peterk

    senior tag

    válasz mis69 #11025 üzenetére

    Na, ezt most meg én nem értem. :) Azt mondtad, intel atomos géped van. Feltételeztem, hogy a gép valami netbook/subnotebook. Ha az, akkor abba nem fogsz tudni még processzort sem cserélni, mert az alaplapra van forrasztva, azt pedig végképp kizárt, hogy intelről AMD-re válts.
    Ha nem netbook/subnotebookról van szó, hanem összerakott desktop gépről (amiben egy atomos alaplap van), akkor a csere megoldható, de csak alaplappal együtt, kompletten. Egy AMD C-60, C-70-es annyival jobb a jelenlegi atomnál, hogy annak a videokártyája sokkal jobb. Viszont a proci kb. ugyanazt tudja, sőt, bizonyos dolgokban még kicsit lassabb is. (A videokártya azért fontos, mert a broadcom csak kimondottan videogyorsító, mpeg2/4, divx, stb. lejátszáshoz, nem pedig egy általános directx/opengl gyorsító, ezért semmi mást nem gyorsít, mint a video lejátszást - ha a video éppen kompatibilis. Ezzel szemben egy gyorsabb directx/opengl videokártya általában gyorsít, flash, windows UI, stb is gyorsul.).
    Szóval, ha már cserélsz, akkor én minimum egy brazos E-350-et javaslok. Az már processzorban is egy lépéssel feljebb van, mint a jelenlegi atom és "hozzá járó" Radeon 6310-es egy teljesen korrekt asztali video vezérlő, HD támogatással (nem lesz szükséges a broadcomra sem), és jó directx/opengl támogatással. Pl. itt van egy ilyen alaplap, integrálva mindennel. Egy ilyen már szépen elvisz egy win7-et (de még inkább egy win8-at, annak - hiába újabb - kisebb az erőforrás igénye), és ehhez már érdemes SSD-t is venni. ;)

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

Új hozzászólás Aktív témák