Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • McLaca

    őstag

    válasz Udvi #156 üzenetére

    Attól függ, mire használod.
    Ha gyakran kell nagyobb mennyiségű anyagot digitalizálni, akkor megéri a nagyobb szkenner, mert gyorsabb, de ha csak néha lenne használva, akkor elégséges lehet a kisebb is. Főleg, mert a 25 színesben 3×, szürkeárnyalatosban kis felbontásnál 2×, nagy felbontásnál szintén 3× lassabb (a gyári adatok szerint), mint a 60-as.

    Max_Power: amikor ilyen sebességgel olvas (maximum sebességgel, mint előnézetnél), akkor hangja is van ám. :) Nem vészes, de elég érdekes frekvenciájú, és minél gyorsabb, annál hangosabb és magasabb frekvenciájú.

    Üdv!

    A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

  • McLaca

    őstag

    válasz Udvi #160 üzenetére

    Vannak még apróbb különbségek, amik igazán csak professzionális felhasználás esetén számítanak, ezek a szkennerek viszont nem arra a piacra készültek.
    Például az, hogy bár mindkettőnek 48bit a belső színmélysége, a 25-ös csak 24bitre konvertálva tudja a gép felé küldeni, míg a 60-as tudja a teljes 48bitet is, persze ehhez olyan program is kell (PhotoSop, Paint Shop Pro), ami tud is mit kezdeni a 48bites képpel (egy mezei képnéző meg se nyitja).
    Az viszont érdekes, hogy a 16bites szürkeárnyalatos belső színmélységet mindkettő 8 bitesként küldi a gép felé, míg a régebbi Lide50 (ez van nekem) tudja 16 bitben is. Ezt nem igazán értem, miért jó, hogy a 60-as nem tudja :), de végülis szövegnél nincs jelentőssége, képet meg színesben érdemes szkennelni, és programmal szürkeárnyalatossá alakítani, mert a szkenner szürkeárnyalatos kép esetében csak a zöld csatornát olvassa.
    Eltérés még, hogy a 60-ast lehet élére állítva használni a dobozban található lábbal, de én kipróbáltam (50-es is tudja), tároláson kívül nem sok értelme :), elég ügyeskedős munka rázárni a papírra a fedelet úgy, hogy ne essen ki...
    A programozható gyorsgombok száma még a különbség, a 25-ösnél 3, a 60-asnál 4db van.
    A fogyasztása egyébként 2,5W szkennelés közben, készenlétben pedig 1,5, szóval még notebookról, akkus üzemben is hajtható! (Na, ezért vettem :R ) A naftát az USB-ről csapolja, egyetlen kábel elég hozzá.

    Üdv!

    [Szerkesztve]

    A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

  • McLaca

    őstag

    válasz Udvi #163 üzenetére

    Nagyon szívesen! Annyit azonban még hozzátennék, hogy a 48 bit speciális színmélység, a nyomtatók még a 24 bit színterének is csak töredékét tudják megjeleníteni. Igazából nyomdai felhasználásnál van jelentőssége, ha színre akarják bontani a képet.

    Nimrod: ha munkádhoz tartozik a fotófeldolgozás, és profi szinten kell művelni, akkor CIS szenzoros gép nem lesz jó. Ha csak hobbiszinten otthon, akkor elég lehet az is.
    Ha kell a filmszkennelés, akkor a Lide60 kiesik.
    Én igazság szerint a 4200F-et venném, mert iszonyat gyors, viszont a filmszkennelésben meg az 500F a gyorsabb (valamivel), de az meg normál beolvasásnál lassabb (sokkal), és a felbontása is kisebb (emiatt lehet gyorsabb filmszkennelésben), mint a 4200F-é , ami filmszkennelésnél nagyon szempont.
    Ugyanakkor hozzá kell tenni, hogy az 500F az első szkenner, ami értelmesen használható ''állítva'' is (ha kevés a hely).
    Az eltérő függőleges és vízszintes dpi képességű szkennereknél mindig a kisebbet kell figyelembe venni.

    Üdv!

    A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

Új hozzászólás Aktív témák