Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Derron

    aktív tag

    válasz dkess #88280 üzenetére

    @Soma01

    Mind a kettőtöknek nagyon köszönöm a választ.
    Teljesen újra lettek húzva a villany a KOAX valamint az UTP kábelek, ezek be is lettek vésve a falba, de már a festésen is túl vagyunk így módosítani nem tudok rajta. [kép]

    Amennyire tudtam próbáltam előre gondolkodni, persze jobb lett volna minden szobába behúzni az UTP-t, vagy esetleg nem CAT5E hanem egy erősebbet, de úgy voltam vele, hogy az 1000 es netet elbírja ez is. ( a papíron 1000 es net meg úgysem annyi fizikailag). És még csak 500 as érhető el ott.

    Viszont amit említettetek, a bal alsó helyiség az a spejz, oda lett újra építve a biztosíték szekrény, valamint onnan indul ki az UTP és a KOAX "hálózat" is. Ott lesz egy T elosztó a KOAX hoz, és ott lesz össze kapcsolva a belső UTP hálózat a kintről érkezővel.

    Tehát ha a jövőben bővíteni kell, akkor onnan el tudok indulni. Vagy akár onnan ki tudok húzni egy UTP kábelt azt előszobába és arra aggatni még egy routert. Egy külön konnektort is rakattam be oda, hogyha olyan szolgáltatónk lesz akinek kell box, akkor azt onnan el tudom látni árammal.

    Ezt a 2 routeres dolgot egyébként egyenlőre nem tudom hova tenni, tudnak ezek úgy működni, hogy a készülékek automatikusan átkapcsolnak ha a másik jele már erősebb? Vagy ahogy mászkálok a lakásban szétkapcsol majd valahol és újra csatlakozik a másikra?

Új hozzászólás Aktív témák