Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Symbi

    tag

    Mélyen tisztelt kedves Fórumozok!

    Azzal a kérdéssel szeretnék hozzátok fordulni, hogy a lenovo ram-ról van-e tapasztalatotok illetve véleményetek. Gép konfogit váltok és kingstone memóriát választottam aminek a megrendelését a kapcsolatos bolt jóvá is hagyott volna, de javaslatuk szerint ezzel a memóriával jobban járok és nem azért mert olcsóbb hanem azért is... mert nem tudom ezért is érdeklődnék tisztelt körötökben. 2X2 GB 1033 MHz-es ddr3asokról lenne szó amik egy asus p6t deluxe alaplapba helyezkednének el.
    Válaszokat előre is köszönöm,

    Symbi

  • Symbi

    tag

    Mélyen tisztelt kedves Fórumozok!

    Átolvastam válaszaitokat és nagyon köszönöm a felvilágosítást. Ajánlataitok hatására rendelek még egy ramot hogy kihasznál hasam az i7 powert. Továbbá még annyit hogy azért választottam 1033as RAMot, mert utánajártam és sok böngészés és keresgélés után kezdem kiismerni az új i7es család tulajdonságait. Jelen esetben én egy 930as i7esre tudok maximum beruházni, és ez a proci tuning nélkül a 1600as RAMokat nem támogatja, tehát marad a 1033 3X2 GB felosztás.
    Még egyszer köszönöm,

    Symbi

  • Symbi

    tag

    Helló Kedves Fórumozok!

    A napokban újítottam be egy kis memóriát. Régi 2X2 Gb Kingstone 1333 Mhz-es ramjaimat cseréltem le 3X4 Gb Kingstone Hyperx 1600 as ramokra. A cél az volt hogy az i7-930-as procimnál ki tudjam használ amit a triple channel szolgáltatás nyújt. Legalább is ezt hallottam, hogy nagyban meghálálja a proci a 3 ramot 2 helyet én meg gondoltam rágyúrok egy kis hyperx-el. Asus P6T Deluxe lapom van. És volt egy olyan sejtésem, hogy valami nem stimmel eztért feldobtam egy evereste-t és lám, 1333-nak ismeri fel a memókat :F .
    Ebben még nem vagyok jártas ilyenkor mit kell tenni, hogy köszörüljenek a vasak? Nem mertem kérdezés nélkül beleturkálni se a biosba (ha ott kell) se sehova. Jah még egy kis apróság... A régi konfig kb 19000 pontot kaszált be 3Dmark '06-ban. Az új nevetségesen 1000-el kevesebbet, kb 18000-et az hogy lehet?? :DDD
    A rendszernél sem nőttek semmit az adatok a win7 élményindex mérésénél. proci/memó 7,5
    vga asztali/játék 7,7 winyó 5,9. A winyotol nem is de a memotól meg a procitól vártam volna 1-2 pontos tizedszálék emelkedést. Van valami tippetek, hogy érhetném el a 1600 frekvenciát? Előre is nagyon köszönöm :)

  • Symbi

    tag

    Helló Kedves Fórumozok!

    Mivel nem kaptam választ, ezért még egyszer becopyzom az iménti hozzáoszlásomban összefoglaltakat. Jah és elnézést kérek ha nem a legmegfelelőbb topicba írok, mivel én már szert tettem a memokra, csak nem tudtam hova írni, ezt tűnt a legmegfelelőbbek.

    "A napokban újítottam be egy kis memóriát. Régi 2X2 Gb Kingstone 1333 Mhz-es ramjaimat cseréltem le 3X4 Gb Kingstone Hyperx 1600 as ramokra. A cél az volt hogy az i7-930-as procimnál ki tudjam használ amit a triple channel szolgáltatás nyújt. Legalább is ezt hallottam, hogy nagyban meghálálja a proci a 3 ramot 2 helyet én meg gondoltam rágyúrok egy kis hyperx-el. Asus P6T Deluxe lapom van. És volt egy olyan sejtésem, hogy valami nem stimmel eztért feldobtam egy evereste-t és lám, 1333-nak ismeri fel a memókat .
    Ebben még nem vagyok jártas ilyenkor mit kell tenni, hogy köszörüljenek a vasak? Nem mertem kérdezés nélkül beleturkálni se a biosba (ha ott kell) se sehova. Jah még egy kis apróság... A régi konfig kb 19000 pontot kaszált be 3Dmark '06-ban. Az új nevetségesen 1000-el kevesebbet, kb 18000-et az hogy lehet??
    A rendszernél sem nőttek semmit az adatok a win7 élményindex mérésénél. proci/memó 7,5
    vga asztali/játék 7,7 winyó 5,9. A winyotol nem is de a memotól meg a procitól vártam volna 1-2 pontos tizedszálék emelkedést. Van valami tippetek, hogy érhetném el a 1600 frekvenciát? Előre is nagyon köszönöm"

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák