Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyulaipal

    tag

    válasz AVhelper #44015 üzenetére

    Egyetértünk. Ez ténylegfelesleges. Főleg úgy, hogy engem vádolsz szövegértési problémával, miközben a "lossless" szót néha "tömörítetlennek" fordítod.

    A lényeges mondat helyesen fordítva, ahogy először leírtad "(kvázi) veszteségmentes". Ha ez Benned nem indít el gondolatokat, az nem az én problémám.

    A "címezhető" pixel nem azonos a vásznon megjelenő pixellel de egyébként ez mindegy is, mivel egy jól megrajzolt tesztábrával egy másodperc alatt tényszerűen látszik, hogy hány pixelt rajzol egy-egy fizikai pixel (persze ehhez tudni kell, hogy mi a különbség az egy- és kétdimenziós pixeltologatás között. matematikai háttér, Shannon-féle mintavételezési tétel ...). Ja, bocs, ehhez már az agyunkat kellene használni, az meg errefelé tilos, úgyhogy erről ennyit...

    Ha esetleg másokat érdekel a valóság, akkor szívesen leírom, de szerintem Neked ezt felesleges lesz elolvasni ... magamnak meg nem körmölök.

    Ja, ma egy fizikus barátomnak ma 3 percben elmondtam a dolgot. Ő még nem foglalkozott digitális képfeldolgozással de 3 perc alatt megértette a dolgot és azután nem értette, hogy ezen bárki is mit nem ért ... úgyhogy talán mégsem bennem van a hiba. Az elmúlt napok után már kezdtem magamra gyanakodni, de most megnyugodtam... :)

  • gyulaipal

    tag

    válasz AVhelper #44015 üzenetére

    Ja, és különösen köszönöm, hogy ilyen röviden de értheően válaszoltál az alábbi szakmai kérdésekre:

    - miért halványodnak el a csillagok az űrjelenetekben LCD-vel vetítve?
    - miért említi minden teszt, hogy az LCD képe nem igazán éles (és miért látja ezt mindenki akinek van szeme) ha az optikai minősége amúgy teljesen jó a gépeknek?

    Ja, bocs, most látom, hogy a szakmai kérdésekre már megint "elfelejtettél" válaszolni ... vagy talán ezen a fórumon ez tilos?

    Fura, hogy már sok hasznos dolgot meg megtudtam Tőled, pl. hogy én nem tudom mi az XPR/E-shift, hogy milyen hiányos a nyelvtudásom, hogy értelmetlen elméleteket gyártok ... de valahogy a "szakmai" kérdések ezekkel a rendkívül fontos dolgokkal szemben mindig "elfelejtődnek".

    Akkor most én is kérdezek egyet: szerinted miért van a MadVR-ben benne a lehetőség, hogy a file (vagy könyvtár) nevében lehessen jelezni, hogy a file tartalma HDR-ben van tárolva? Hátha erre is találsz egy linket... és hátha rájössz, hogy néha hasznos dolog az emberi agyat gondolkodásra használni. :-)

    Meggyőződésem, hogy ezen a fórumon van a helye a "milyen projektort vegyek" kérdésnél mélyebb szakmai dolgoknak is. Vagy ha nem itt, akkor hol? Ha van ilyen "hely" akkor átmegyek oda ... és persze mindenkinek köszönöm az eddigi részvételt, valamint elnézést kérek a hosszú hozzászólásokért... :-)

    Ja, "utolsó esély":
    OFF
    Miért és mióta kell megadni a passzívházak tervezésére szolgáló szoftvercsomagban a ház külső falának a színét? Ha erre találsz linket és ezek után sem gondolod azt, hogy az emberi agy gondolkodásra való, akkor én tényleg feladtam...
    ON

Új hozzászólás Aktív témák